• Pro-Sinfonika zaprasza
     • Pro-Sinfonika zaprasza

     • Koło Młodego Melomana zaprasza

      do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

        w sobotę, 6 listopada 2021 r., o godz. 11:00- 12.00

       

      MUZYKA WIELKICH MIAST- SALZBURG

       

      Szczegóły w zakładce Pro-Sinfoniki na naszej stronie internetowej.

    • Mini Playback Show
     • Mini Playback Show

     • W dniu 26 października 2021r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Mini Playback Show. Uczniowie z klas I – III mogli pokazać swoje talenty naśladując gwiazdy muzyki rozrywkowej i rockowej. Prezentowali imitując śpiew różnych wokalistów z polskich i zagranicznych list przebojów. Konkurs Mini Playback Show dostarczył uczniom radosnych przeżyć w obcowaniu z muzyką. Uczestnicy Show zapewnili publiczności moc niesamowitych wrażeń wzrokowych i słuchowych dzięki niespotykanej mieszance stylów i talentu najsławniejszych artystów znanych ze szklanego ekranu. Publiczność również wspierała uczestników naszego przeglądu wspólnym śpiewem, słowami otuchy oraz gromkimi brawami. Jury oceniało takie elementy jak: dobór utworu, stylistykę wykonawcy, choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje!

       

      Wyniki konkursu:

      Klasy I w kategorii soliści.

      I miejsce: Marysia Suszyńska 1a, Zosia Rykaczewska 1b

      II miejsce: Maja Tomaszewska 1b, Lena Leitgeber 1d

      III miejsce: Franek Kałużny 1d

      Klasy I w kategorii zespoły.

      I miejsce: Hania Granops i Kornelia Mańczak 1b

      II miejsce: Franek Maj, Nina Krzywdzińska, Jakub Krzywdziński 1d

      Klasy II i III w kategorii soliści:

      I miejsce: Tomasz Marczak 2b

      II miejsce: Zosia Majerowicz 3c

      III miejsce: Martyna Łukaszczuk 3c

      Klasy II i III w kategorii zespoły.

      I miejsce: Alicja Żołądkiewicz , Emma Kaźmierczak 2b

      II miejsce: Alicja Przechrzta, Laura Walawander 3a

       

      Gratulacje!

       

      Organizatorzy: Iwona Chruściel, Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak.

      Tekst: Marta Maciejewska

    • Mistrzostwa województwa wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych
     • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Cel: wyłonienie mistrza województwa wielkopolskiego wśród dziewcząt i chłopców (rocz. 2009 i młodsi, rocz. 2007/2008, rocz. 2002 i młodsi) w sztafetowych biegach

      przełajowych.

       

      Termin: 20.10.2021 r.

      Organizator: Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska

      Uczestnicy: reprezentacje szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych województwa

      wielkopolskiego.

       

      Miejsce: Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w Poznaniu.

       

      20 października 2021 roku na Hipodromie Wola w Poznaniu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w składzie: Artur Potrykowski kl. 7f, Szymon Postek kl. 7b, Ignacy Przydróżny kl. 7c, Filip Stachowski kl. 4a, Alan Drzewiecki kl. 5d, Mikołaj Idkowiak kl. 5c, Mikołaj Jezierski kl. 7b rywalizowała w kategorii rocznika 2009 i młodsi.

       

      W zawodach wśród chłopców startowały 33 drużyny. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na 21 miejscu z łącznym czasem 18:24,4.

       

      Zawodnikom gratulujemy startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

       

      Nauczyciel wychowania fizycznego

      Tomasz Nowaczyk

    • Kolorowy Dzień Patrona
     • Kolorowy Dzień Patrona

     • 15 października 2021 roku kolejny raz świętowaliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość – Dzień Patrona Szkoły - Janusza Korczaka i Dzień Edukacji Narodowej. Pamięć o  wielkim pedagogu, wychowawcy i przyjacielu dzieci uczciliśmy pod nazwą Kolorowy Dzień Patrona. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w barwne stroje – różne na poszczególnych poziomach klas.  

      W organizację imprezy w sposób szczególny włączyli się uczniowie klas starszych prezentując swoje pasje i zainteresowania młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3. Jan Dymek z klasy 8c zaprezentował sztuczki karciane, którymi zadziwił swoją publiczność. Nikola Złotosz z klasy 7b przeprowadziła warsztaty choreograficzne. Pokazała uczniom, że taniec może być nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na wyrażanie siebie. Helena Mikołajczak z klasy 6a  z entuzjazmem i uczuciem opowiadała  o swoich doświadczeniach w jeździectwie i miłości do koni.  Swoją pasją do książek, tańca i współczesnego baletu podzieliła się także Marcelina Łaszcz z klasy 4f. Uczniom z klas starszych należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie. 

      Na dzieci w tym szczególnym dniu czekało jeszcze wiele atrakcji. Zamiast typowych lekcji odbyły się różne pokazy i warsztaty. Uczniowie zgłębiali wiedzę na temat życia i twórczości patrona szkoły. Oglądali prezentacje i filmy o Januszu Korczaku, przypomnieli prawa i obowiązki ucznia, czytali jego utwory, wzięli udział w quizie „Postaw na Korczaka”. Uczniowie klasy szóstej, w celu lepszego poznania biografii patrona szkoły, przygotowali własne prezentacje, w których zawarli najważniejsze informacje o życiu i działalności Korczaka na rzecz dzieci. Młodzi ludzie mieli możliwość wyrazić się artystycznie wykorzystując różnorakie techniki, rysowali i malowali portrety Korczaka oraz tworzyli kolaże związane z postacią patrona. Ósmoklasiści przygotowali wywiady z Korczakiem.  

      Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wielu ciekawych warsztatach tematycznych: logopedycznych, psychologiczno-pedagogicznych, czytelniczych i literackich „Spotkanie z Elmerem oraz zajęciach z języka migowego. Podczas Kolorowego Dnia Patrona odbyły się również warsztaty ekonomiczne przeprowadzone przez panią Julię Przydróżną. Dzięki nim dzieci poznawały podstawy świata ekonomii i przedsiębiorczości. Ciekawe zajęcia na temat wody zaprezentował specjalista pan Jacek Granops. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się inżynier sanitarny, jak wygląda proces uzdatniania wody oraz jak świadomie korzystać z jej zasobów.  

      Tego dnia nie obyło się bez muzyki. Z różnych zakątków szkoły wybrzmiewały dźwięki, płynące z warsztatów muzycznych i tanecznych, podczas których uczniowie rozwijali formy zabawy z tańcem i śpiewem. Uczestniczyli też w warsztatach artystycznych origami i tworzyli kolorowe malowanki „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”  

      Ukoronowaniem wydarzenia było przepiękne przedstawienie dzieci z teatrzyku świetlicowego pod kierunkiem pani Małgorzaty Woźniak. Uczniowie wystąpili dla nauczycieli i pracowników szkoły śpiewając piosenki i recytując wiersze.  

      Święto szkoły było pełne wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że uczniowie stali się  bogatsi o wartości, które głosił nasz patron Janusz Korczak. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Kolorowego Dnia Patrona. 

      Koordynatorzy Projektu 

      Tekst: Marta Maciejewska, Katarzyna Samelska

    • Konkurs plastyczny - Jesienny parasol
     • Konkurs plastyczny "Jesienny parasol"

     • Dnia 15 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Jesienny parasol”, którego celem było: zdobycie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości oraz umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych. Do organizatorów wpłynęły 23 przepiękne prace konkursowe, w których wykorzystano różnorodny materiał plastyczny i wyobraźnię. Komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność, estetykę, pomysłowość i oryginalność.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i naklejki, natomiast dla zwycięzców zostały przygotowane drobne upominki.

      I miejsce Barbara Pawlak 0a

      II miejsce Nina Szymańska 0c

      III miejsce Gabriela Cielewicz 0a

       

       

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Projekt Jesień na wsi
     • Projekt "Jesień na wsi"

     • Jesień to piękna pora roku, która niesie ze sobą bogactwo różnorodnych darów. To wyjątkowy czas w przyrodzie, który pobudza zmysły i wyobraźnię. Czas, który sprzyja wędrówkom i podziwianiu jesiennej aury w wiejskim klimacie. Uczniowie klas 1-3 na przełomie września i października odkrywali uroki wsi uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Jesień na wsi”. To właśnie jesienią polska wieś ma szczególny charakter. Olśniewa swą jesienną szatą, obfitością darów i kolorów.
    • Korczaki 2021
     • Korczaki 2021

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 8b przygotowali i przeprowadzili wśród innych uczniów z klas 4 - 8 ankietę dotyczącą nauczycieli pracujących w naszej szkole w klasach 4 - 8. Celem ankiety było wyłonienie nauczycieli wyróżniających się w poszczególnych kategoriach. Zwycięscy nauczyciele otrzymali kotyliony czyli "Korczaki" oraz pamiątkowe dyplomy. Poniżej przedstawiamy kategorie oraz nazwiska zwycięskich nauczycieli.

       

       

      „Cudowny uśmiech” - piękny, serdeczny uśmiech może poprawić humor każdemu. Kto z nauczycieli ma najpiękniejszy i najserdeczniejszy uśmiech? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Nauczyciel nawigator” - najtrudniejsze rzeczy stają się łatwe, gdy wytłumaczy i wyjaśni nauczyciel nawigator. Kto z nauczycieli najlepiej tłumaczy i naprowadza Cię zawsze najprostszym sposobem na właściwy tor? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Gawędziarz” - snuje opowieści jak nikt, uwielbia dyskusje wszelkiej maści, a anegdotki i dygresje to jej/jego pasja. Kto z nauczycieli najchętniej wdaje się w pogadanki ze swoimi uczniami? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Zdalny ogarniacz” - nauka zdalna jej/jemu nie straszna. Jak nikt ogarnia tajniki internetu i dobrze działa w przestrzeni wirtualnej. Sieć to jej/jego naturalne środowisko. 

      Wojciech Weiss  

       

      „Lekcyjny spacerowicz” - siedzenie za biurkiem zdecydowanie nie jest w stylu tego nauczyciela. Rekordowa liczba kroków podczas lekcji zdumiewa nawet najbardziej wysportowanych uczniów. Który z Waszych nauczycieli uwielbia spacery po klasie podczas lekcji? 

      Wojciech Weiss  

       

      „Najbarwniejszy Outfit” - jak Cię widzą, tak Cię piszą – oto motto tego nauczyciela. Jest z modą za pan brat, a jej/jego stylizacje są bardzo spoko. 

      Ewelina Kaczmarek, Ewelina Krzysztoń  

       

      „Speed – dyktator”: lepiej zacznij pisać od razu, nie rozglądaj się, bo możesz nie zdążyć. Speed – dyktator dyktuje notatki najszybciej ze wszystkich nauczycieli. 

      Małgorzata Jackowska 

       

      „Nauczyciel – drukarka”: to od niej/od niego otrzymujesz najwięcej dodatkowych kserówek, materiałów, ćwiczeń i wklejek do zeszytu. 

      Agnieszka Kaźmierczak  

       

      „Elokwentny mówca” - piękny sposób wysławiania się to prawdziwy skarb. Ta nauczycielka lub ten nauczyciel imponuje umiejętnością ładnego mówienia 

      Wojciech Weiss  

       

      „Oaza spokoju” - nic nie jest w stanie wyprowadzić tego człowieka z równowagi. Opanowanie w najbardziej stresujących sytuacjach ma opanowane do perfekcji. 

      Wojciech Weiss  

       

      „Tekściarz” - czyje teksty przechodzą do historii? Kto tworzy najbardziej zabawne i komiczne komentarze? 

      Sebastian Jakrzewski 

       

      „Król/Królowa Lajków” – dziesięciu najbardziej ulubionych nauczycieli czyli nauczyciele, którzy po zsumowaniu wszystkich głosów uzyskali najwyższy wynik.

      Wojciech Weiss  

      Agnieszka Kaźmierczak  

      Ewelina Krzysztoń  

      Małgorzata Jackowska  

      Katarzyna Kłos-Regulska  

      Ewelina Kaczmarek  

      Agnieszka Gałek  

      Katarzyna Samelska  

      Katarzyna Maciąg  

      Sebastian Jakrzewski  

       

    • Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej
     • Występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • ,, W Dniu Edukacji, w dniu Waszego święta 

      staje tu przed Wami gromadka uśmiechnięta, 

      aby Wam przekazać najlepsze życzenia 

      i występ dziś zrobić, co spełnia marzenia! 

      W to święto nauczycieli i pracowników szkoły, 

      koncert dziś mamy dla Was piękny i wesoły!” 

       

      Takimi słowami w dniu 15 października powitały dzieci z teatrzyku świetlicowego klas 2 przybyłych gości. 

      Występ obejrzeli uczniowie klas 1 – 3, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. 

      W programie koncertu były piosenki, wiersze i tańce przygotowane również samodzielnie przez dzieci. Uroczystość zakończona została życzeniami i tradycyjnym: ,,Sto lat!”, a wszyscy pracownicy szkoły otrzymali piękne laurki. 

       

                                                                                                                                Małgorzata Woźniak

    • Euroweek 2021
     • EUROWEEK 2021

     • W dniach od 9 do 13 października entuzjaści języka angielskiego mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w międzynarodowym projekcie Fundacji EuroWeek. W tym roku projekt odbył się w Kotlinie Kłodzkiej, w miejscowości Długopole Zdrój. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Indonezji, Hiszpanii oraz Ghany.

      Każdego dnia uczniowie brali udział w zajęciach tematycznych, pracując najczęściej w małych grupach. Młodzież porozumiewając się w języku angielskim, wspólnie realizowała przeróżne, kreatywne zadania, dotyczące m.in. ekologii, mediów, wiedzy o krajach i kulturach świata. Prowadzący egzekwowali posługiwanie się językiem angielskim poprzez zastosowanie różnorakich form wyrazu, takich jak: scenki rodzajowe, taniec, śpiew, tworzenie plakatów czy gry grupowe. Uczestnicy w swobodnej atmosferze, często przy rytmach salsy lub bachaty, z dnia na dzień pokonywali stres związany z komunikowaniem się w języku obcym. Jesteśmy dumni za postępów i zaangażowania naszych uczniów!

       

      Marta Broniszewska, Katarzyna Trafas, Kinga Kobrzyńska

    • Międzynarodowy Dzień Muzyki
     • Międzynarodowy Dzień Muzyki

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki odwiedził nas student Poznańskiej Akademii Muzycznej - Mateusz Gref. Nasz gość przyniósł ze sobą instrumenty, na których gra: kontrabas, gitarę klasyczną oraz gitarę elektryczną. Opowiedział o nich mnóstwo ciekawostek, a także odpowiedział na nurtujące nas pytania związane z muzyką. Zwieńczeniem spotkania był koncert, a także możliwość próby zagrania na instrumentach przez chętne osoby. Liczymy na częstsze spotkania „z muzyką”.

      Wychowawcy świetlic

    • Zyczenia z okazji DEN
     • Życzenia z okazji DEN

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach.

      Życzymy pogody ducha, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze zaufanie i szacunek uczniów, rodziców.

       

      W imieniu społeczności szkolnej,

      Rada Rodziców

    • Światowy Dzień Uśmiechu
     • Światowy Dzień Uśmiechu

     • 1 października br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu zorganizowany przez członków Szkolnego Klubu Wielkoducha. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. smiley face, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W Światowym Dniu Uśmiechu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto. Uczniowie młodszych klas grali w gry planszowe, co wywołało uśmiech na ich twarzach i uprzyjemniło czas spędzony w szkole. Członkowie Szkonego Klubu Wielkoducha przygotowali dla uczniów klas IV-VIII radosne niespodzianki, które zostały umieszczone na szafkach uczniowskich, na szkolnych korytarzach. Były to uśmiechnięte buźki, żarciki, czy sentencje podkreślające rolę uśmiechu w życiu każdego człowieka. Dzień upłynął w radosnej atmosferze, a uśmiech towarzyszył na twarzy każdego z nas. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnej zabawy i swoim uśmiechem zarażali innych. Badania naukowe potwierdzają, że uśmiech rozluźnia i odstresowuje, a w rezultacie przyczynia się do wzmocnienia odporności naszego organizmu.

       

      Szkolny Klub Wielkoducha,

      Anna Wiśniewska i Marta Broniszewska

    • Szkoła z sercem!
     • Szkoła z sercem

     • W czwartek, 30 września, przed szkołą stanęło ogromne, metalowe serce na plastikowe nakrętki. W obecności Pani Dyrektor Hanny Drapiewskiej oraz Pań Wicedyrektor Angeliki Włodarczak i Agnieszki Kurek odbyło się uroczyste przekazanie czerwonego serca. Tego dnia nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy Gravis S.P. Łykowscy Sp. K. – Pana Piotra i Pani Sonji, dzięki którym to piękne serce trafiło do naszej szkoły. Po przecięciu wstęgi uczniowie wrzucili do serca pierwsze nakrętki. Jeszcze raz dziękujemy firmie Gravis za hojność i dobre serce.

      Zbiórką plastikowych nakrętek zajmuje się Szkolny Klub Wielkoducha, który jest głównym organizatorem wolontariatu w naszej szkole. Nakrętki zbierane są od 6 lat. Zebrane przez nas ogromne ilości nakrętek, które można liczyć w tonach, pomagają zdobyć środki na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dziewczynek, Lilki i Stefci.

      Prowadzona zbiórka plastikowych nakrętek jest wyrazem chęci niesienia przez naszych uczniów pomocy potrzebującym.

       

      Organizatorki akcji

      Monika Jakielczyk-Jankowska

      Marta Lipińska

       

      Opiekunki Szkolnego Klubu Wielkoducha

      Mata Broniszewska

      Anna Wiśniewska

    • Wielkoduchy - zbiórka nakrętek
     • Akcja zbierania plastikowych nakrętek

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Codziennie miliony plastikowych nakrętek ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób!

       

      Po przerwie związanej z pandemią COVID-19,

      Szkolny Klub Wielkoducha rusza ze zbiórką plastikowych nakrętek

      dla dwóch dzielnych dziewczynek: Lilki i Stefci.

       

      Przed naszą szkołą pojawił się pojemnik w kształcie serca, do którego możemy wrzucać plastikowe nakrętki. Środki pieniężne, które uda nam się dzięki Państwu zebrać ze sprzedaży nakrętek, przeznaczone zostaną na dalszą rehabilitacje ruchową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz dojazdy do specjalistów Lilki oraz Stefanii.

       

      Kilka słów o dziewczynkach:

      Lilka jest uczennicą trzeciej klasy SP1 w Komornikach. Jest wesołą i dzielną dziewczynką, u której w 18. miesiącu życia zdiagnozowano SMA ( rdzeniowy zanik mięśni). Choroba zabrała jej możliwość chodzenia, dlatego porusza się na wózku aktywnym. Wymaga całodobowej opieki osoby dorosłej, a w nocy w lepszym dotlenieniu organizmu pomaga jej respirator. Codzienność to rehabilitacja i sprzęt ortopedyczny, aby pomóc jej ciału jak najdłużej zachować sprawność. SMA to bardzo trudny przeciwnik, ale mimo wszystko Lilka to uśmiechnięta, otwarta i dzielna dziewczynka, z takimi samymi marzeniami jak rówieśnicy.

       

      Stefcia urodziła się w maju 2015 roku. Po urodzeniu dziewczynka miała niewydolność oddechową i zastosowano wspomaganie oddechu. W dalszych badaniach stwierdzono wodogłowie, łagodne zwężenie zastawki tętnicy płucnej, ubytek przegrody międzykomorowej, wrodzoną wadę serca. Każdego dnia Stefcia ćwiczy, chodzi na prywatną rehabilitację i jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Dziewczynka, dzięki rehabilitacji, siedzi i zaczyna samodzielnie chodzić.

       

      Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy!

      Szkolny Klub Wielkoducha

      Marta Broniszewska

      Anna Wiśniewska

    • Pro Sinfonika - inauguracja
     • Inauguracja 54. sezonu Pro Sinfoniki

     • Oj, długo czekaliśmy na ten koncert! Stęskniliśmy się za Aulą, podniosłym nastrojem i wrażeniami, jakich można doświadczyć tylko na koncertach…

      Doczekaliśmy się! W sobotę, 2 października 2021 r. o godz. 11:00 wzięliśmy udział w spotkaniu z cyklu: MUZYKA WIELKICH MIAST - OSLO, SZTOKHOLM, BERGEN.

      Na początku w odpowiedni nastrój wprowadziła nas prawdziwa muzyka elfów, czyli „Elfenspiel” Franza Berwalda. Ta cudowna muzyka sprawiła, że prowadzący pojawili się… w strojach z „Krainy lodu”! Zabrali nas w dalszą podróż muzyczną, tym razem za sprawą Edwarda Griega i magicznych fragmentów Suity „Peer Gynt”. Muzyka ta jest doskonale znana, wykorzystywana w filmach i reklamach, ale zawsze słucha się jej z zapartym tchem.

      Gościem specjalnym spotkania był pan Oleksandr Yushchuk, który po mistrzowsku gra na jednym z największych instrumentów w orkiestrze, czyli tubie. Czy wiecie, że gdyby rozprostować tubę, miałaby ok. 4 metrów?

      Czekamy z niecierpliwością na następny koncert. Miło nam, że w tych muzycznych spotkaniach rodzice licznie biorą udział z dziećmi. Zapraszamy 6 listopada, tym razem – do Salzburga!

       

      Opiekunki KMM

      D.Błaszczyk i I.Chruściel

       

      P.S. Zapraszamy do galerii Pro Sinfoniki: https://prosinfonika.eu/galeria/

    • Koncert charytatywny dla pana Przemka
     • Miłość dociera wszędzie - koncert charytatywny

     • 7 października 2021r. odbył się w naszej szkole koncert charytatywny dla pana Przemysława Sieberta. Tym koncertem pragnęliśmy pomóc rodzinie Państwa Siebertów w zgromadzeniu pieniędzy na kosztowne leczenie w klinice w Niemczech oraz oczywiście sprawić przybyłym gościom odrobinę przyjemności. Zebraliśmy aż  10 790,02 zł. Dziękujemy za wrażliwość, otwarte serca i chęć wsparcia pana Przemka. 

      Wieczór ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Na scenie wystąpili wspaniali artyści: pani Paulina Kostrzewska, pani Julia Peksa, pani Monika Musiał wraz ze swoją grupą taneczną, pan Sławomir Belak, pan Grzegorz Kruszona i pan Radosław Lubkowski. Mogliśmy usłyszeć również nasze utalentowane uczennice: Maję Idkowiak, Maję Bazan, Nataszę Magas, Patrycję Łapę, Zuzannę Rzepkę, Martynę Maćkowską, Paulinę Bolewicz, Carmen Perrone, Zuzannę Szubę, Zuzannę Ratajczak, Oliwię Zarembę. Cały koncert poprowadziły cudowne konferansjerki z klasy 8 b: Pola Hofman i Malwina Stronczyńska. Na przybyłych gości czekała również pięknie zaaranżowana kawiarenka z gorącą kawą, herbatą i pysznym domowym ciastem.

      Bardzo dziękujemy artystom i wolontariuszom, pod opieką p. Moniki Hybel, za udział w tej jakże ważnej inicjatywie, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że wspólnie udało nam się dołożyć cegiełkę i pomóc panu Przemkowi i jego rodzinie.

       

      Organizatorzy:

      Dyrekcja Szkoły, Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

      Rada Rodziców

       

       

      Zachęcamy do obejrzenia relacji z naszego koncertu w telewizji STK: przejdź do strony

      Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/walka-przemka

      Link do licytacji na facebooku: https://www.facebook.com/groups/245487497483723/

    • Zbiórka kasztanów
     • Kasztany zbieramy, Panu Przemkowi pomagamy!

     • Drodzy Uczniowie,

      Zachęcamy Was do udziału w akcji charytatywnej, dzięki której będziemy mogli zebrać pieniądze na leczenie Pana Przemka. Szczegółowe informacje znajdziecie na plakatach zawieszonych w szkole oraz poniżej.

       

    • Dzień Muzyki
     • Muzyczne święto

     • Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na świecie i w naszej szkole pierwszego października. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zaprosili muzykę do siebie, ozdabiając drzwi swoich klas. Świętowali na ludowo uroczyście, radośnie i ... wreszcie razem.

      Każda klasa śpiewająco i tanecznie zaprezentowała się na Przeglądzie Piosenki Ludowej. W przerwach między występami zaproszeni goście opowiadali o swoich dziecięcych zabawach: Pani Barbara Turowska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Komornickiej oraz Pan Bogdan Czerwiński, regionalista i założyciel TPZK. Były rymowanki, wyliczanki i szkolne wspomnienia sprzed lat.

      Od najmłodszych lat zabawa ze śpiewem jest przekazywana w formie tradycji z pokolenia na pokolenie. Dzieci bawiły się na podwórkach, łąkach, pastwiskach podczas wypasania zwierząt Zwyczaje, obyczaje, obrzędy powiązane były często z określonym tańcem, muzyką, rekwizytem, czy nawet charakterystycznym ubiorem. Nie zabrakło ich podczas występu naszych małych artystów. Usłyszeliśmy trzynaście ludowych piosenek z różnych regionów Polski, m.in. „Koło mego ogródeczka”, „Gdzieżeś ty bywał czarny baranie”, „Miała baba koguta”. Towarzyszyła im wspólna wesoła zabawa, spontaniczność i podziw rówieśników. Ten dzień zapisze się na długo w naszej pamięci.

      Przegląd Piosenki Ludowej jest jedną z form realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

      Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowali także młodzi melomani z naszej szkoły. W sobotę, 2 października uczestniczyli w koncercie inaugurującym 54. sezon Pro Sinfoniki w Poznańskiej Filharmonii.

      Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w tych działaniach i – czekamy na następne Święto Muzyki. Chociaż… może MUZYKA ma swoje święto każdego dnia?...

       

      Organizatorki: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska

    • Uczestnicy projektu eTwinning
     • eTwinning w naszej szkole – „Let’s become city guides!”

     • Klasy 7b i 7c przystępują po raz kolejny do międzynarodowego projektu z platformy eTwinning. Tym razem biorą w nim udział takie kraje jak: Włochy, Hiszpania, Rumunia, Turcja, Jordania i Polska. Tematyka, którą będziemy się zajmować, to przede wszystkim: wizytówka naszej szkoły, nasza okolica, Poznań i jego historia, tradycyjne dania, wycieczki interaktywne po naszym regionie i wiele innych, interesujących tematów. Nie zabraknie oczywiście rozmów przez komunikator skype z partnerami z innych szkół oraz stałego kontaktu drogą mailową.

      Jesteśmy podekscytowani i cieszymy się na nowe, językowo-kulturowe wyzwania!

       

      Opiekun grupy

      Kasia Maciąg

    • Pomyśl, zanim coś wyrzucisz!
     • Pomyśl, zanim coś wyrzucisz!

     • Koniec września - to tradycyjne Wielkie Sprzątanie Świata. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej również wzięli udział w tej akcji. Najmłodsi uczniowie porządkowali swoje biurka, miejsca zabaw i własne pokoje. Wiele „śmieci” otrzymało drugie życie. Powstały interesujące gry i zabawki. Trochę starsi uczniowie postanowili uporządkować teren wokół szkoły i parking przy ul. Staszica. Worki ze śmieciami zawierały wszystko – plastikowe opakowania, szklane butelki, zużyte maseczki, puszki i (o zgrozo!) stare ubrania. Było to o tyle dziwne, że to głównie śmieci należące do osób dorosłych.