• Mini Playback Show 2019
     • Mini Playback Show 2019

     • W dniach 21 i 22 października 2019r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Mini Playback Show. Uczniowie z klas II – III mogli pokazać swoje talenty naśladując gwiazdy muzyki rozrywkowej. Prezentowali naśladując i imitując śpiew różnych wokalistów z polskich i zagranicznych list przebojów. Konkurs Mini Playback Show dostarczył uczniom radosnych przeżyć w obcowaniu z muzyką. Uczestnicy Show zapewnili publiczności moc niesamowitych wrażeń wzrokowych i słuchowych dzięki niespotykanej mieszance stylów i talentu najsławniejszych artystów znanych ze szklanego ekranu. Publiczność również wspierała uczestników naszego przeglądu wspólnym śpiewem, słowami otuchy oraz gromkimi brawami. Jury oceniało takie elementy jak: dobór utworu, stylistykę wykonawcy, choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje!

      Wyniki konkursu:

      W kategorii soliści:

      1. Marcelina Łaszcz

      Chiara Marcuccie

      1. Franek Strzelewicz
      2. Łukasz Mazurek

      Wyróżnienie: Natalia Tomkowiak

      W kategorii zespoły:

      1. Zosia Markiewicz, Alicja Nowak, Magda Dorna
      2. Zosia Plenzler, Ewa Juzwa
      3. Aleksander Mikulski, Franek Krzyżaniak

      Gratulacje!

      Organizatorzy: Iwona Chruściel, Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak, Anna Wiśniewska

      Tekst: Marta Maciejewska

      ​​​​​​​

    • Warsztaty Sensoryczne
     • Warsztaty Sensoryczne

     • W piątek 18 X uczniowie z klas 2 e i 3 f wzięli udział w warsztatach sensorycznych, a uczniowie klas 5 w warsztatach „świat nakrętkami malowany”, zorganizowanych w ramach „Kolorowego Dnia Patrona”. Warsztaty te miały na celu wielozmysłowe oddziaływanie, pobudzające dziecięcą kreatywność. Na zajęciach dzieci mogły również rozwijać motorykę małą i sprawność manualną poprzez zabawę cieczą nienewtonowską i kolorowymi kulkami hydrożelowymi. Uczniowie klas młodszych spacerowali po specjalnie dla nich przygotowanej ścieżce sensorycznej. Uczniowie klas piątych natomiast „malowali” obrazy za pomocą kolorowych nakrętek. Warsztaty te uświadomiły uczestnikom, jak wiele mogą osiągnąć dzięki swojej wyobraźni. Dzieci przekonały się także, jak pomysłowo można wykorzystać kasztany, kamienie czy zwykły ryż, a nawet zwykłe nakrętki po napojach. Wspólne zajęcia były wspaniałą okazją do odkrywania niecodziennego zastosowania z pozoru zwyczajnych przedmiotów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczną, sensoryczną zabawę!

      Organizatorki:

      Daria Adamska

      Karolina Szlaferek- Łuczak

    • Gdzie mieszkają dźwięki?
     • Gdzie mieszkają dźwięki?

     • 18 października 2019r. To kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „Na granicy pięciolinii”. Mieliśmy przyjemność spotkać Muzolka, który oprowadził nas po świecie dźwięków. Zapoznal ze Sonostworkami - „stworkami”o cudaśnych imionach mieszkających w instrumentach:

      „Uku” w ukulele, 

      „Heli” w wielkiej trąbie helikon.

      Dzisiejszy występ dostarczył nam mnóstwo dobrej zabawy i rozrywki.

      Agnieszka Łysak

    • Kolorowy Uniwersytet
     • Kolorowy Uniwersytet

     • Trzy tygodnie temu uczniowie klasy 3b zostali studentami Kolorowego Uniwersytetu. W środę 25 września 2019 r., jak na prawdziwych żaków przystało, uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego. Na początku spotkania w Auli UAM młodzi adepci wysłuchali hymnu: „Gaudeamus igitur” , następnie złożyli ślubowanie, otrzymali koszulki i indeksy. Podczas spotkania przenieśli się do świata bajek, dzięki przepięknie wykonanym utworom z „Mulana”, „Toy Story”, „Alladyna” i „Króla Lwa”. Z kolei 9 października podczas wykładu na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki mali studenci próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Złudzenia optyczne- prawda czy fałsz?”. Prof. UAM dr hab. Aleksandra Jasielska wytłumaczyła słuchaczom, czym są owe złudzenia, jakie są ich przyczyny oraz rodzaje, a także, jak działa nasz umysł, aby sobie z nimi poradzić na co dzień. Za miesiąc trzecie spotkanie z rówieśnikami i kolejna porcja wiedzy.

                                                                                                                                   Agata Szczepańska, Iwona Lorek

    • KOR TV
     • KOR TV

     • Z najlepszymi życzeniami dla naszych kochanych Nauczycieli! 🙂Redakcja KOR TV. KOR TV to telewizja społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Szkolna telewizja działa od 4 września 2017. Do ekipy telewizyjnej należą początkujący kamerzyści, prezenterzy, reporterzy i montażyści ze szkoły podstawowej. Wszyscy bardzo angażują się w swoją pracę. Uczniowie prowadzący KOR TV  na stronie internetowej szkoły cyklicznie zamieszczają materiały, nawiązujące do życia szkolnego. Młodzi ludzie mogą z pomocą telewizji nie tylko spełniać swoje dziennikarskie marzenia, ale też doskonalić swoje umiejętności montażu czy uczyć się w praktyce podstawowych zasad kreowania wizerunku.

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski 

    • Z wizytą u tajemniczej Pani Krystyny
     • Z wizytą u tajemniczej Pani Krystyny

     • W październikową sobotę , grupa detektywów – amatorów ,wybrała się do księgarni  „Z Bajki”. Jest to miejsce nie tyle dziwne, co tajemnicze – pełno w nim przedmiotów o nazwach nieznanych dzieciom , a dorosłym przypominających odległe czasy. Już od samego wejścia powitał wszystkich szeroki uśmiech Pani Krystyny , która niczym wróżka zaprosiła dzieci na warsztaty literackie.

                  Warsztaty nawiązywały do najnowszej książki M. Widmarka i H. Willis pt. „Tajemnica srebra. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieciaki w zabawny sposób ( aktywizując wszystkie swoje zmysły) mogły poznać pracę detektywa i  rozwiązać kilka zagadek.

      Po warsztatach młodzi detektywi rozpoczęli poszukiwania książek. Królowała tematyka tajemnic i przygód. Jednak to nie koniec atrakcji. Kolejna, to  najnowszy film animowany „ O, Yeti”, który właśnie „wszedł” na ekrany kin.

      Sobotni wyjazd okazał się bardzo udany. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

      Organizatorzy:

      G. Ukaszewska, I. Jankowiak, A. Kaczmarek, K. Proch, M. Buchert – Szarzyńska

      Tekst i zdjęcia :

      Anna Kaczmarek

    • Nagroda w powiatowym konkursie „Wieś pradziadków - obrazki z ziemi wielkopolskiej”.
     • Nagroda w powiatowym konkursie „Wieś pradziadków - obrazki z ziemi wielkopolskiej”.

     • Z okazji przypadającego w 2019 r. 55 lecia Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowano Jubileuszowy konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu poznańskiego pt. „Wieś pradziadków - obrazki z ziemi wielkopolskiej ”. Patronat nad konkursem objął Starosta Poznański Jan Grabkowski.

       Szymon Daniel, uczeń klasy II c zajął II miejsce w konkursie.

       17 października 2019 roku w muzealnym pałacu odbyła się uroczystość wręczenia nagród .

       Tematyka była bardzo szeroka i dotyczyła różnych aspektów życia codziennego mieszkańców dawnej wsi wielkopolskiej (do 1939 r.), ich pracy w polu i zagrodzie, chowu zwierząt gospodarskich i ich wykorzystania w gospodarstwie, wyglądu zabudowań wiejskich z zewnątrz i wewnątrz, tzw. mody wiejskiej oraz zwyczajów i obrzędów towarzyszących świętom kościelnym i innym ważnym wydarzeniom wiejskim, takim jak np. dożynki.

       Szymon uwzględnił w swojej pracy wiele zapomnianych już obrazów dawnej wsi wielkopolskiej. Ukazał  mało znane tradycje i prace charakterystyczne dla Wielkopolski.  m.in. suszenie zżętego zboża, pracę rolników w polu i zagrodzie, suszenie naczyń kuchennych na płotach. Przygotowując się do konkursu,  oglądał dawne fotografie, a także słuchał opowieści swoich dziadków i pradziadków.

      Serdecznie gratulujemy Szymonowi Danielowi i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.

      W każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć.

       

      Dorota Błaszczyk

    • WARSZTATY JĘZYKOWO-KULTUROWE „EUROWEEK” W POLANICY ZDROJU
     • WARSZTATY JĘZYKOWO-KULTUROWE „EUROWEEK” W POLANICY ZDROJU

     • W dniach 1-5 października br. grupa 31 uczniów z klas 6-8 , pod opieką nauczycieli języka angielskiego p. Marty Broniszewskiej, p. Katarzyny Trafas i p. Damiana Lubkowskiego, uczestniczyła w specjalistycznych warsztatach języka angielskiego w malowniczej miejscowości Polanica Zdrój, położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Program „EuroWeek – Szkoła Liderów” to obóz szkoleniowy przygotowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Euroweek pozwala młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Oprócz uczniów z naszej szkoły, w warsztatach uczestniczyła również grupa 30 uczniów ze szkoły podstawowej z jednej z podwarszawskich miejscowości. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wietnamu, Kolumbii, Indonezji, Meksyku, czy Tajlandii. Uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, warsztatach integracyjnych oraz zadaniach grupowych. Uczestnicy mieli okazję „podróżować” po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom. Wieczory były okazją do wykazania się przez uczniów kunsztem aktorskim w odgrywanych na żywo scenkach w języku angielskim. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę – było dużo humoru i zabawy. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Ponadto, podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać historię produkcji papieru oraz samodzielnie czerpali papier w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Uczestnicy warsztatów zgodnie twierdzą, iż są zachwyceni tak innowacyjną formą uczenia się języka angielskiego i już dziś wyrażają chęć uczestnictwa w obozie w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy warsztatów wypowiadają się w samych superlatywach o swoich wrażeniach, doświadczeniach i atmosferze panującej w czasie pięciu dni pobytu w Polanicy Zdroju.


      Marta Broniszewska

    • Święto Pieczonej Pyry 2019
     • Święto Pieczonej Pyry 2019

     • Koniec września i początek października uatrakcyjniły uczniom klas młodszych naszej szkoły tradycyjne już wycieczki z okazji Święta Pieczonej Pyry. W tym roku dzieci odwiedziły Ogród Ekologiczny „Gładysiakowie” w Wirach, Klimkową Osadę w Cichej Górze, Folwark Konny Hermanów i Starą Chatę u Kowola w Kluczewie.

      Atmosfera zabawy sprzyjała poznawaniu jesiennych prac polowych i sposobów opiekowania się zwierzętami hodowlanymi. Były przejażdżki bryczką i traktorem, pokazy wyrobu masła i sera oraz niezapomniane posiłki na świeżym powietrzu, podczas których nie mogło, oczywiście, zabraknąć pieczonej (lub gotowanej) pyry.

      zdjęcia: https://spkomorniki.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

      Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

      Tekst: Katarzyna Proch

    • POLSKA WIEŚ W BARWACH JESIENI
     • POLSKA WIEŚ W BARWACH JESIENI

     •  21 października 2019 r. w przepięknej scenerii parku i zabudowań Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, z babim latem w tle,  odbył się XXIII Gminny Konkurs Plastyczny „Polska wieś w barwach jesieni”. Konkurs, który od 23 lat odbywa się w plenerze, cieszy się dużym zainteresowaniem młodych plastyków ze szkół naszej gminy.

      Główny cel konkursu to uwrażliwienie na piękno otaczającego krajobrazu i doskonalenie swojego warsztatu.

                  Niezależne Jury , panie dr inż. Anna Grześkowiak – Przywecka ( kierownik działu edukacji i starszy kustosz) i Ewa Wieczorek – Konieczyńska (adiunkt) miały bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Wszystkie prace wykonane przez uczestników konkursu były przepiękne i oddawały  klimat polskiej wsi zanurzony w barwnej jesieni.

       

      Laureatami XXIII Gminnego Konkursu Plastycznego w grupie młodszej zostali:

      1 miejsce: Alicja Lewicka – SP Wiry

      2 miejsce: Weronika Przybyła - SP nr 1 Komorniki

      3 miejsce: Wiktor Tomaszewski – SP Wiry

       

      W grupie starszej laureaci to:

      1 miejsce: Wiktoria Tomaszewska – SP Wiry

      2 miejsce: Kacper Niedzielski – SP nr 1 Plewiska

      3 miejsce: Maksymilian Iwaszkiewicz  - SP Wiry i Anna Pietrzykowska SP nr 1 Komorniki

       

      Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy  i życzymy powodzenia w rozwijaniu  artystycznych pasji.

       

      Ogromne podziękowania składamy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej

      nr 1 im. J. Korczaka w Komornikach za ufundowane nagrody.

       

      Organizatorzy konkursu:

      Agata Rochowiak, Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek, Gabriela Ukaszewska

      Tekst i zdjęcia

      Anna Kaczmarek

    • Koncert w Lisówkach
     • Koncert w Lisówkach

     • „Wtedy też wspomnisz młodości czas, Lecz żyjesz tylko jedyny raz, Ciesz się więc chwilą, tym, co realne, Życie jest jedno, niepowtarzalne!” /Teresa Zajewska/  W środę 23 października był piękny słoneczny dzień. Młodzi artyści z naszej szkoły pojechali do Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach, by podzielić się radością i swoimi występami uświetnić Dzień Seniora i urodziny mieszkańców Domu. Powitał nas dyrektor Robert Leszczak. Tęczowe Nutki, chór Feeling, soliści i recytatorzy wystąpili przed seniorami. Było wesoło, a chwilami nostalgicznie. Na twarzach Mieszkańców pojawiały się uśmiechy, popłynęło tez kilka łez wzruszenia… Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, a oklaskom nie było końca! Dzieci tradycyjnie obdarowały seniorów słodyczami i laurkami. Na zakończenie młodsi spontanicznie zatańczyli „Zuzannę”, starsi okrążali mieszkańców „wężem”… Po zrobieniu wspólnych zdjęć, pan dyrektor wręczył dzieciom upominki. To było piękne spotkanie różnych pokoleń, z którego wszyscy czerpaliśmy pozytywną energię.

      Organizatorzy:

      D.Błaszczyk, I.Chruściel, I.Jankowiak, R.Lubkowski

    • Festyn Dla Radka
     • Festyn Dla Radka

     • W niedzielę, 6 października, Wielkoduchy brały udział w przygotowaniu festynu „Razem dla Radka”. Radek uległ wypadkowi w pracy i jego życie drastycznie się zmieniło. Poważnie uszkodzony kręgosłup uniemożliwia Radkowi poruszanie się. Jako sportowiec i były uczeń naszej szkoły, Radek ma szansę na powrót do zdrowia, jednakże potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Z tego względu zorganizowano dla Radka festyn, podczas którego zbierano fundusze na rehabilitację. Nasi wolontariusze pomagali w rozstawianiu stanowisk, brali udział w czynnościach porządkowych oraz podczas festynu, zachęcali innych do niesienia pomocy.

      Trzymamy kciuki za Radka!

      Dobro powraca!

      Opiekunki SKW

      Marta Broniszewska, Anna Wiśniewska

    • Przegląd Pieśni Patriotycznych
     • Przegląd Pieśni Patriotycznych

     • ”Muzyka budzi w sercach pragnienie dobrych czynów” /Pitagoras/ Co roku 1 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki.

      W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie z  klas  młodszych przygotowali na tę okazję pieśni patriotyczne i żołnierskie.  Przystrojone w barwy biało-czerwone drzwi klas I- III, zapraszały Panią Muzykę do środka. Na szkolny przegląd przybyli: przewodnicząca TPZK, pani Barbara Turowska i wiceprzewodniczący TPZK, pan Mirosław Wieloch, rodzice i dziadkowie.

                   Każda z klas śpiewała inną piosenkę. Wysłuchaliśmy tych o bohaterstwie polskich żołnierzy walczących o wolność naszego kraju, m.in. „Dziewczyna z granatem”, „Pałacyk Michla”, „Zośka”, „Oka”, „Wojenko wojenko”, „Piechota”, „Ułani” oraz piosenki o żołnierskiej ofiarności w bitwie o Monte Cassino. Niesamowita atmosfera przeglądu udzieliła się wszystkim.  Dzieci  były zasłuchane. Uczyły się polskiej historii. Recytowały dziecięcą poezję patriotyczną.  Pięknie prezentowali się nasi uczniowie w strojach galowych. Byli także żołnierze, powstańcy, sanitariuszki… Wspólnie przeżyliśmy magiczne i wzniosłe chwile.

       Na zakończenie zaśpiewaliśmy dobrze znaną nam wszystkim pieśń „Mazurek Dąbrowskiego”.

       Międzynarodowy Dzień Muzyki zainicjowany został  w 1975 roku przez Yehudi Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec oraz dyrygenta, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO.

                  Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą jej piękno.  

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak,Marta Maciejewska

    • Było głośno, wesoło i tanecznie
     • Było głośno, wesoło i tanecznie

     • Kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów za nami. 4 października mieliśmy okazję wysłuchać klasykę poezji dziecięcej, a mianowicie „śpiewanych"wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Muzolinka ze swoim przyjacielem zaśpiewała nam takie utwory jak:„Pchła szachrajka”, „Idzie Grześ", „Ryby, żaby i raki”,„Kaczki”, „Dwa Michały”,„Rzepka”, „Lokomotywa”.

      Agnieszka Łysak

    • Dzień Uśmiechu
     • Dzień Uśmiechu

     •  4 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wielkoducha rozdawali swój uśmiech oraz radosne naklejki  ;)

      „Skoro uśmiech wywołuje uśmiech, to uśmiechajmy się jak najczęściej!”

      W Światowy Dzień Uśmiechu przypominamy - śmiech poprawia odporność, dotlenia nasz mózg, działa jak naturalny energetyk, relaksuje, wzbudza zaufanie innych i sprawia, że wydajemy się bardziej atrakcyjni.

       

       

      Anna Wiśniewska, Marta Broniszewska

    • Prezent od Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach
     • Prezent od Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

     • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w konkursie „Drzewo św. Franciszka”. Tym razem do konkursu zgłosiły się: Michalina Bączek, Maria Bączek, Olga Siwiec, Julia Dworakowska i Katarzyna Frąckowiak. We wspaniałą pracę zespołu włączyła się i zaangażowała cała klasa. W ramach konkursu realizowany był projekt „Dbajmy o piękno Świata – żyjmy dobrze”. Uczniowie podejmowali szereg działań mających na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły w oparciu o społeczną naukę Kościoła katolickiego i zaktywizowanie dzieci do prowadzenia działań na rzecz środowiska w swoich gminach i parafiach. Dnia 13 września zespół pracujący nad projektem przesłał raport przedstawiający realizację naszego projektu i w napięciu oczekuje ogłoszenia wyniku konkursu, wspominając ogromny sukces naszych uczniów sprzed roku. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na finałową Galę Programu Drzewo Franciszka, która odbędzie się 11 października podczas Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLECOSYSTEM 2019, wówczas zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

      Dziś najbardziej trwałym efektem udziału naszej szkoły w konkursie jest prezent dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego, w postaci czterech klonów, ufundowanych przez Fundacje Zakłady Kórnickie. Drzewa zostały zasadzone przy palcu zabaw obok szkoły dnia 4 października w uroczystość św. Franciszka – patrona ekologów. W uroczystości zasadzenia drzew wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Z radością przekazaliśmy drzewa, które mają służyć wszystkim ludziom, tak aby żyło nam się pięknie i dobrze. Z dumą przyjęliśmy podziękowania od Pani Wicedyrektor Karoliny Cichej. Cieszymy się, że tak piękna inicjatywa połączyła uczniów dwóch szkół na terenie Komornik. Możemy dziś, biorąc przykład z patrona ekologów wspaniałego św. Franciszka, powiedzieć „trzeba chronić przyrodę, gdyż to nasze siostry i nasi bracia”. Święty Jan Paweł II ogłaszający św. Franciszka patronem ekologów powiedział: „Świętego Franciszka z Asyżu słusznie zalicza się między tych świętych i słynnych mężów, którzy odnosili się do przyrody jako cudownego daru udzielonego przez Boga rodzajowi ludzkiemu. Albowiem on głęboko odczuł w szczególny sposób wszystkie dzieła Stwórcy i natchniony Bożym duchem wyśpiewał ową najpiękniejszą „Pieśń stworzeń”, przez które, szczególnie przez brata słońce, brata księżyc i siostry gwiazdy niebieskie, oddał należne uwielbienie, chwałę, cześć i wszelkie błogosławieństwo najwyższemu i dobremu Panu...”

    • dzień kropki
     • dzień kropki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii dzień kropki.

      Drodzy uczniowie i nauczyciele,

      Od 16 do 20 września 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień kropki". Dzięki Waszemu zaangażowaniu ogarnęła nas prawdziwa kropkomania. W poniedziałek 16 września uczniowie i nauczyciele świętowali "Międzynarodowy Dzień Kropki", aktywnie uczestnicząc w akcji „Jestem w kropce”, dzięki której na szkolnych korytarzach królowały kolorowe, wykropkowane stroje. Przez cały tydzień na wybranych przerwach dzięki zaangażowaniu uczniów z koła medialnego, można było zrobić sobie zdjęcia  w kropeczkowej fotobudce. Uczniowie mieli również możliwość podzielenia się swoją pozytywną myślą lub życzeniami, zamieszczając je na drzewie pozytywnych myśli. Uczniowie klas młodszych świętowali "Tydzień Kropki" poznając przygody Vashti oraz biorąc udział w grach „Przygarnij kropkę” i „Złap cztery”. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kropkowe wyklejanki. Na lekcjach plastyki powstały kolorowe kropkowe mandale. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w nasz projekt. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Eweliny Krzysztoń i Pana Jakuba Podlewskiego oraz uczniów z koła medialnego. Mamy nadzieję, że "Tydzień Kropki" na stałe zagości w naszej szkole, a przyszłoroczne obchody dostarczą nam wszystkim równie wielu atrakcji.

      Organizatorki:

      Daria Adamska

      Paula Mikołajczak

      Karolina Szlaferek- Łuczak

      Rita Stróżyk- Torba

    • Projekt „Odkryj z nami swoje pasje” Zajęcia z ekologii.
     • Projekt „Odkryj z nami swoje pasje” Zajęcia z ekologii.

     • W piątek 27 września 2019 roku, uczniowie klasy 4a, 5d, 6a i 7b uczestniczyli w projekcie „Odkryj z nami swoje pasje” organizowanym przez Fundację Niwa Edukacji i Rozwoju. Warsztaty „Woda do picia, woda do życia” były tak prowadzone, aby dzieci mogły w nich aktywnie uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę i doświadczenie. W każdej klasie poruszane były inne zagadnienia związane z ekologią.  Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się min.,  co  dzieje  się z piórami ptaków wodnych pod wpływem zanieczyszczeń, co oznacza określenia  woda twarda, woda miękka, jak rozpuszczają się w niej detergenty, jak można w prosty sposób przefiltrować wodę,  uczniowie klas starszych sprawdzali pH różnych substancji i rozwiązywali zagadkę detektywistyczną. Na koniec zajęć  każdy uczeń zrobił  w kubeczku swój kolorowy wulkan.

      Barbara Fiedler