• Projekt "Jesień na wsi"

• 24.10.2021 16:07
      • Jesień to piękna pora roku, która niesie ze sobą bogactwo różnorodnych darów. To wyjątkowy czas w przyrodzie, który pobudza zmysły i wyobraźnię. Czas, który sprzyja wędrówkom i podziwianiu jesiennej aury w wiejskim klimacie. Uczniowie klas 1-3 na przełomie września i października odkrywali uroki wsi uczestnicząc w projekcie edukacyjnym „Jesień na wsi”. To właśnie jesienią polska wieś ma szczególny charakter. Olśniewa swą jesienną szatą, obfitością darów i kolorów.
      • W czasie trwania projektu dzieci zdobywały wiedzę m.in. o pracach wykonywanych na wsi, opiece nad zwierzętami, przygotowywaniu przetworów. Tradycyjnie uczniowie poszerzali swoją wiedzę o ziemniaku, jego historii i rozwoju. Efektami działań uczniów były pięknie wykonane jesienne prace plastyczne i techniczne.

Uczniowie klas młodszych, w ramach projektu, uczestniczyli także w licznych wycieczkach, które były żywą lekcją przyrody. Atmosfera zabawy sprzyjała poznawaniu jesiennych prac polowych. Były przejażdżki bryczką, pokazy wyrobu masła, sera i przetworów, gry terenowe oraz ogniska. Oczywiście nie mogło zabraknąć posiłków na świeżym powietrzu i pieczonej pyry.

Dzięki realizacji projektu „Jesień na wsi” uczniowie utrwalili i wzbogacili wiedzę dotyczącą życia i panujących zwyczajów na wsi, mieli też doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

Koordynatorzy: Anna Wiśniewska, Marta Maciejewska, Monika Sternal,