• Śladami Stasia i Nel

• 23.04.2021 11:25
      • Czy wiecie, że Henryk Sienkiewicz podróżował po Afryce? Pływał po rzekach, wędrował po górach i pustyni, uczył się fotografować... I uważnie wszystko obserwował. Dzięki temu mógł napisać wspaniała książkę pt. “W pustyni i w puszczy”. Dowiedzieliśmy się tego wszystkiego podczas wirtualnej wycieczki do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

• Na lekcji online spotkaliśmy się z panią kustosz muzeum, która opowiadała o naszym nobliście i jego podróży do Afryki. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy afrykańskie zwierzęta. Usłyszeliśmy o zadziornym hipopotamie, ogromnym baobabie, słoniu, który był pierwowzorem Kinga...

Z okazji Światowego Dnia Książki polecamy tę książkę, która "powstała z miłości do naszych dzieci i ze wspomnień podróżniczych”, jak pisał autor. "Widziałem te kraje, które opisuję. Nadaje to opowiadaniu pewną cechę realności i zapewne dlatego czytają je i starsi".

Dla niektórych to była druga wyprawa do Afryki. Wcześniej zwiedzali ją na kartach książki Łukasza Wierzbickiego pt.„Afryka Kazika”. Inni - dopiero ją poznają. Może Wy też po nią sięgniecie? Warto!

Uczniowie klasy 3 c z p.Błaszczyk i 3 f z p.Chruściel

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!