• Nagłówek

• Dnia 3 grudnia obchodzony jest Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Klasa 1a w tym dniu,  dzięki zaproszeniu p.Ewy Mazur, miała okazję gościć Panią Atenę. Nasz gość jest od dziecka osobą z niepełnosprawnością i jeździ na wózku inwalidzkim. Mogliśmy dowiedzieć się jak Pani Atena radzi sobie w codziennym życiu, na jakie trudności napotyka. Pani Atena jest bardzo aktywną osobą: pracuje w Fundacji Aktywności Społecznej, tańczy taniec towarzyski oraz zdobyła liczne medale w biegach paraolimpijskich.

Dowiedzieliśmy się również o Grecji, skąd p.Atena pochodzi i mieszkała przez wiele lat. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, które miały do Pani dużo pytań.

Pani Atenie bardzo dziękujemy za przybycie oraz przybliżenie dzieciom tematu niepełnosprawności. Pani Ewie dziękujemy za organizację spotkania.

Anna Wiśniewska

Dnia 26 października odwiedziła klasę 1a Pani Alina Napierała.

Pani Alina jest z zawodu fizjoterapeutą. Na codzień pracuje w szpitalu pomagając odzyskać sprawność pacjentom.

Podczas zajęć przybliżyła dzieciom na czym polega zawód fizjoterapeuty i jak ważne jest dbanie o prawidłową pozycję ciała oraz zapewnienie mu ruchu.

Pani Alinie bardzo dziękujemy za przybycie.

Anna Wiśniewska