• Klasa II e

o Ameryce Południowej dużo już wie!

Projekt edukacyjny, który realizują uczniowie klas 0 – III ,,Apetyt na świat – poznajemy kontynenty”, skłonił dzieci z klasy II e do zdobycia, jak największej ilości ciekawych informacji o Ameryce Południowej. Ten właśnie kontynent został przydzielony klasie.

Bogactwem wiedzy o różnych zakątkach świata jest Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

W czwartek, 5 lutego uczniowie wybrali się do tego miejsca.

Przewodnikiem po muzeum był syn wielkiego podróżnika – pan Marek Fiedler.

On to opowiedział dzieciom o wyprawach ojca, a także swoich do Ameryki Południowej.

Pan Fiedler pokazał ,,skarby” i pamiątki z podróży.

Uczniowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty przyrodnicze, przywiezione z różnych miejsc pięknej Ameryki.

Przewodnik odkrył przed dziećmi ciekawostki z życia Indian, przekazał cenne informacje potrzebne do pracy przy projekcie.

Po wyjściu z muzeum, uczniowie zwiedzili Ogród Kultur i Tolerancji.

Tam najwspanialszą budowlą był statek Krzysztofa Kolumba ,,Santa Maria”, którym płynął żeglarz na odkrycie Ameryki.

Dzieci weszły na pokład statku i poczuły się, jak prawdziwi podróżnicy.

Kolejnym ciekawym miejscem w Ogrodzie były Tajemniczy Świat Indian, gdzie uczniowie spotkali Krzysztofa Kolumba i indiańskie postacie.

Wizyta w Muzeum Arkadego Fiedlera dostarczyła dzieciom wiele wiadomości o Ameryce Południowej.

Następną ,,skarbnicą” wiedzy o tym kontynencie okazała się pani podróżniczka Urszula Majewska, która odwiedziła uczniów w poniedziałek 9 lutego w szkole.

Dzieci obejrzały zdjęcia i filmy z wyprawy po pięknych zakątkach Ameryki Południowej.

Dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach i roślinach, a także o życiu współczesnych mieszkańców.

Uczniowie klasy II e, po takich niecodziennych lekcjach geografii doskonale poradzą już sobie z pracą nad projektem: ,,Podróż po Ameryce Południowej”.

Dzieci z przyjemnością przygotują prezentację swoich działań na podsumowaniu projektu w piątek 13 lutego.

Małgorzata Woźniak