• Jarzynowa awantura
     • Jarzynowa awantura

     • Kto nie słyszał o tym, że warzywa są zdrowe? Każdy o tym wie! A które bardziej?

      Klasa 2b przygotowała teatrzyk kukiełkowy na podstawie utworu Barbary Kosmowskiej pt. „Jarzynowa awantura”. Uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki, wybrali rekwizyty, nauczyli się na pamięć ról i piosenek.

      27 i 28 października szatnia zerówek zamieniła się w teatr, a na widowni zasiadły dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas pierwszych. Z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, w którym drugoklasiści pokazali w zabawny sposób, że wszystkie warzywa są ważne i zdrowe. Widzom spodobały się kukiełki i gra aktorska, brawami nagrodzili występujących uczniów. Na koniec wskazywali swoje ulubione jarzyny, zarówno te występujące w przedstawieniu jak i te ze swojego jadłospisu.

      Mamy nadzieję,że koleżeński teatrzyk kukiełkowy pogłębił wiedzę uczniów na temat zdrowego żywienia.

      Opracowała: Dorota Błaszczyk

      Zdjęcia: Agnieszka Łysak

    • Warsztat edukacyjno-kulinarny
     • Warsztat edukacyjno-kulinarny „OD ZIARENKA DO PIZZERKI”

     • W czwartek, 3 listopada, uczniowie klas 2c, 3a i 3d udali się w bardzo smakowitą kulinarną podróż. Do wspólnego ucztowania zaprosili ich Pani Beata i Pan Łukasz, którzy przyjechali do naszej szkoły z „Mobilnymi Warsztatami Beaty”. Podczas zajęć młodzi kucharze mogli się przekonać, że mąka naprawdę powstaje z ziaren zbóż, ponieważ sami te ziarna mielili w specjalnych młynkach. Przypomnieli sobie też, jaka jest droga „od ziarenka do bochenka” i jak wygląda piramida zdrowia. Największą i najbardziej oczekiwaną atrakcją było jednak tworzenie własnych pizzerek. Każde z dzieci ugniatało, a potem wałkowało otrzymaną kulę ciasta. Następnie dokładnie smarowało placek passatą pomidorową i układało ulubione dodatki, wśród których znalazły się pieczarki, pomidory, szynka, salami, cebula, kukurydza, oliwki, a nawet brokuły. Całość była, oczywiście, dokładnie obsypana samodzielnie startym żółtym serem. Najgorsze było czekanie na upieczenie się pizzerek, ale wydobywający się z piekarników zapach zapowiadał, że warto czekać. Uczta okazała się niesamowita, nikt nie marudził, że mu nie smakuje lub czegoś nie lubi – w końcu każdy był autorem swojego dania.

      To był niesamowity dzień! Wielu miało ochotę na więcej – i na to znalazła się rada. Każdy otrzymał kartkę z instrukcją samodzielnego wykonania mini pizzy i mógł się wykazać umiejętnościami kulinarnymi, przygotowując włoski specjał w domu dla rodziny.

      Sądząc po liczbie osób, które znęcone aromatem, pojawiły się w tym dniu w sali 203, domyślamy się, że była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta „Mobilnych Warsztatów Beaty” w naszej szkole.

       

      Tekst opracowała: K. Proch

      Zdjęcia: I. Jankowiak, K. Proch, H. Woźniak

    • Tygodniowe wyzwanie origami
     • Tygodniowe wyzwanie origami w klasie 1c

     • Z okazji Światowego Dnia Origami uczniowie klasy 1c od 24.10 do 28.10 zagłębiali tajniki japońskiej sztuki składania papieru. Technika ta jest bardzo znana i popularna na całym świecie, a w Japonii obecna od najdawniejszych czasów. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przystąpili do tworzenia prac i nie mogli się doczekać kolejnych zadań. Powstały praktyczne pudełka, urocze kotki, piękne grzyby oraz wesołe marchewki. Dzieci wykonały także kolorowe i oryginalne obrazki, wykorzystując tylko papierowe koła. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali swoje dzieła, wykazując się dużą kreatywnością oraz cierpliwością. Przy okazji ćwiczyli precyzję, koncentrację i sprawność manualną. Często na twarzy uczniów pojawiało się zaskoczenie, jak ze zwykłych kartek mogą powstać takie papierowe cuda. Tworzenie prac techniką origami bardzo się wszystkim podobało.  

       Opracowała:

      Marta Lipińska  

    • Akcja kasztany
     • Akcja "Kasztany zbieramy" - zakończona

     • Zakończyliśmy akcję "Kasztany zbieramy - Panu Przemkowi pomagamy".

      Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy 2693,5 kg kasztanów!

       

      Pierwsze miejsce w zbiórce zajęła klasa 0B, która uzbierała 331,4 kg! GRATULUJEMY!

       

      Cała kwota ze zbiórki (2520zł) zostanie wpłacona na konto siepomaga.pl dla pana Przemka.

       

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

       

      Koordynatorzy akcji

      Patrycja Czerniejewicz

      Kamila Mączyńska

      Magdalena Ratajczak

    • Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym

     • 28 października 2022 r. w oddziale przedszkolnym naszej szkoły został przeprowadzony konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy”. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 14 uczniów.  Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie predyspozycji, zdolności i talentu recytatorskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały kilka znanych i popularnych wierszy: „Na straganie”, „Tydzień”, „Na wyspach Bergamutach”, „Samochwała”, „Entliczek-pętliczek”, „Tańcowała igła z nitką” czy „Skarżypyta”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa w składzie: Joanna Molendowicz, Magdalena Gref i Patrycja Czerniejewicz miała trudny wybór, aby wskazać laureatów. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz dla wszystkich uczestników konkursu. 

       

      Zwycięzcami konkursu zostali: 

      I miejsce Maria Ambrożewicz  0b 

      II miejsce Kornelia Nowaczewska  0a 

      III miejsce Franciszek Polowiński   0b 

      Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników. 

       

       

                                                                                                         Organizatorzy 

      M. Ratajczak, J. Molendowicz, K. Nowak,  

      K.Mączyńska, E. Brzoska, P. Czerniejewicz 

    • „MOJA KOSMICZNA PODRÓŻ”
     • „MOJA KOSMICZNA PODRÓŻ”

     • Z okazji 45 rocznicy wystrzelenia sondy Voyager, w naszej szkole zorganizowano konkurs „Moja kosmiczna podróż”. Konkurs techniczny na skonstruowanie kosmicznego pojazdu, cieszył się wśród uczniów ogromnym powodzeniem. Liczne prace konkursowe można było podziwiać na wystawie na parterze szkoły. Uczniowska kreatywność przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorek, wymyślne konstrukcje kosmicznych pojazdów były kolorowe, przestrzenne, a niektóre z nich można było wystrzelić. Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań kosmicznych, dziękujemy za kreatywność i pomysłowość.

      Jury postanowiło wyłonić laureatów, którzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami:

      Zwycięzcy:

       

      Klasy 4-8

      I miejsce ex aequo Daniel Pelz 4b i Marta Stachowiak 5f

      II miejsce Jan Fordoński 5a

      III miejsce Martyna Łukaszuk 4c

       

      Wyróżnienia:

      Kacper Mitura 4b

      Katarzyna Woźniak 6b

      Urszula Krzyżaniak 4c

      Jakub Połom 4b

      Mateusz Heigelmann 4b

      Marcin Dorna 6c

       

      Klasy 1-3

      I miejsce Michał Słyk 3b

      II miejsce ex aequo Hanna Kufel-Ostrowska 3b i Kornelia Mańczak 2b

      III miejsce Aleksandra Kopczyńska 1d

       

      Wyróżnienie:

      Piotr Strabel 2b

       

      Wszystkim utalentowanym laureatom gratulujemy pomysłowości i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

      Organizatorki:

      Karolina Szlaferek – Łuczak

      Daria Kwapisz

    • „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”
     • Program „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

     • Nasza szkoła przystąpiła do programu pilotażowego Kulczyk Foundation i Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Dzięki temu uczennice będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek podczas roku szkolnego 2022/2023.  Wraz z dystrybucją środków higienicznych szerzymy wiedzę na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej na zajęciach wychowania do życia w rodzinie.  Co ciekawe, już 1,5 miliona podpasek trafiło do szkół w całej Polsce w ramach wspólnego programu Kulczyk Foundation i marki Rossmann.  W ich dystrybucji bierze udział niemal 300 wolontariuszek polskich szkół. 

      Koordynatorem akcji w naszej szkole są panie:  

      Aleksandra Hak oraz Magdalena Zgoła

    • Tydzień Świadomości Dysleksji
     • Tydzień Świadomości Dysleksji

     • W dniach 24.10.2022 – 28.10.2022 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Przełamujemy bariery”. Tegoroczne obchody ETŚD, miały charakter zintegrowanych działań międzyszkolnych, zrealizowanych dzięki współpracy specjalistów terapii pedagogicznej ze szkół podstawowych z terenu gminy Komorniki. Podejmowane w tym okresie aktywności, skoncentrowane były na przełamywaniu barier wokół problematyki związanej z dysleksją, jak również podnoszeniu świadomości problemów dzieci, uczniów i młodzieży z trudnościami w uczeniu się pod postacią dysleksji. 

      Z tej okazji szkolni specjaliści terapii pedagogicznej z terenu Gminy Komorniki zaprosili do aktywnego włączenia się w obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji Dyrektorów szkół, którzy to odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby poczytać im bajki z dziecięcych lat ze słynnej serii „Poczytaj mi mamo”. Ta niecodzienna wizyta wywołała uśmiechy na dziecięcych twarzach, sprawiając maluchom wiele radości.

       Serdecznie dziękuję za wsparcie i pomoc wszystkim Paniom Wychowawczyniom  z Oddziału Przedszkolnego, a szczególne ukłony kieruję do Dyrekcji  naszej szkoły, albowiem pomimo natłoku spraw i licznych obowiązków, Panie Dyrektor znalazły czas, aby propagować idę czytania wśród najmłodszych.

      Również uczniowie klas pierwszych mieli okazję przenieść się w bajkowy świat, dzięki odwiedzinom uczennic z klasy 7A i 8D, które pięknie czytały swoim młodszym kolegom. Uczniowie klas starszych mogli w ramach lekcji wychowawczych dowiedzieć się  z krótkiego filmiku czym jest dysleksja i w jaki sposób się objawia. Natomiast uczniowie wybranych klas szóstych uczestniczyli w warsztatach „Dyslektyczne potyczki”, prowadzonych przez szkolnego pedagoga terapeutę, dzięki którym mogli dowiedzieć się m.in. jak widzi dyslektyk, jak odczytuje wyrazy i z jakimi trudnościami boryka się w szkolnej codzienności. Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział w konkursie na prezentację multimedialną, pracę plastyczną czy plakat nt. „Sławnych osób z dysleksją”

      Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu działań związanych z Europejskim Tygodniem Świadomości Dysleksji. Uczniom dziękuję za aktywny udział w warsztatach i liczne  na  konkurs „Sławne osoby z dysleksją”.

       

      Organizatorka akcji: Daria Kwapisz – pedagog terapeuta

    • Korczaki 2022
     • Korczaki 2022

     • Zgodnie z tradycją naszej szkoły, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wśród uczniów klas 4 – 8, została przeprowadzona ankieta na Najlepszego Nauczyciela. Kategorii w tym roku było 8 a tytuł Najlepszego Nauczyciela otrzymał nauczyciel, który zdobył najwięcej głosów we wszystkich kategoriach. Kategorie zostały opracowane przez klasę 4b. 

       

      Kategorie i zwycięscy nauczyciele: 

      1. Nauczyciel Meliska 

      Melisę pijemy jak chcemy się uspokoić. W szkole też odczuwamy trudne emocje jak stres, obawa np. przed kartkówką.  Nauczycielem, który pomaga przejść przez te nieprzyjemne sytuacje w możliwie najbardziej komfortowy sposób jest pan Wojciech Weiss. 

      2. Kabareciarz 

      Czyje teksty przechodzą do historii? Kto tworzy najbardziej zabawne i komiczne komentarze? Czyje poczucie humory pozwala rozładować trudne sytuacje na lekcji? Nauczyciele, który najbardziej rozśmiesza jest pan Sebastian Jakrzewski. 

      3. Złote Usta 

      Gdy ten nauczyciel wyjaśni temat, najtrudniejsze rzeczy stają się łatwe. Nauczycielem, który najlepiej tłumaczy i naprowadza zawsze najprostszym sposobem na właściwy tor jest pan Wojciech Weiss. 

      4. Top Model 

      Jest z modą za pan brat, a jej/jego stylizacje są bardzo spoko. Najciekawiej ubraną nauczycielką jest pani Ewelina Kaczmarek. 

      5. Fryzjer 

      Który nauczyciel ma najlepszą fryzurę? Fryzjerzy mogą się uczyć od pana Wojciecha Weissa. 

      6. Teacher na czasie

      Dorośli często nie rozumieją języka dzieci. Nauczyciele, w tej kwestii, starają się nadążyć za zmianami, posługują się nowinkami technologicznymi, lekcje z nimi to nie tylko podręcznik i ćwiczenia, rozumieją teksty uczniów, znają różnych piosenkarzy, blogerów,  itp. Techer na czasie to pan Dominik Rzezak. 

      7. Pisarz

      Który nauczyciel ma najładniejszy charakter pisma co możemy podziwiać czytając notatki na tablicy. Mógłby uczyć kaligrafii pan Wojciech Weiss. 

      8. Gawędziarz

      Snuje opowieści jak nikt, uwielbia dyskusje wszelkiej maści, a anegdotki i dygresje to jej/jego pasja. Nauczycielem, który najchętniej wdaje się w pogadanki ze swoimi uczniami jest pan Wojciech Weiss. 

       

      Jak zapewne czytający ten artykuł domyślają się, Naj, Naj, Najlepszym Nauczycielem w roku 2022 został pan Wojciech Weiss. 

       

      Ewelina Kaczmarek 

    • Mistrzostwa Gminy Komorniki w sztafetowych biegach przełajowych
     • Mistrzostwa Gminy Komorniki w sztafetowych biegach przełajowych

     • Dnia 20 września 2022r. na terenie stadionu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach zorganizowane zostały Mistrzostwa Gminy Komorniki w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i Dziewcząt. 

      Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach. Zespoły składały się z 6 zawodników. W Igrzyskach Dzieci rywalizowali chłopcy i dziewczęta, urodzeni w 2010 roku i młodsi, natomiast w Igrzyskach Młodzieży chłopcy i dziewczęta z roczników 2008/2009. 

       

      Każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze drużyny okolicznościowe medale. Zwycięzca biegu reprezentował Gminę Komorniki w Finałach Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

      KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 

      Dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP 2 Komorniki 

      5. SP Chomęcice 

       Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      1. SP 1 Komorniki 
      2. SP 2 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP 2 Plewiska 

      5. SP Chomęcice 

       Dziewczęta (rocznik 2008/2009): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Komorniki 

      3. SP 1 Plewiska 

      4. SP Chomęcice 

       Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      1. SP 2 Plewiska 
      2. SP 1 Plewiska 

      3. SP 1 Komorniki 

      4. SP Chomęcice 

      Reprezentacje SP 1 Komorniki: 

      Dziewczęta (rocznik 2010 i młodsze): 

      Marcelina Guzal kl. 7a, Zuzanna Jelitto kl. 6d, Julia Belak kl. 6d, Ewa Juzwa kl. 5c, Łucja Przechrzta kl. 7a, Natalia Szymczak kl. 5c, Maja Sypniewska kl. 5b. 

      Chłopcy (rocznik 2010 i młodsi): 

      Alan Drzewiecki kl. 6d, Mikołaj Idkowiak kl. 6c, Jędrzej Baum kl. 5f, Filip Stachowski kl. 5a, Piotr Smarsz kl. 5c, Paweł Juzwa kl. 5c. 

      Dziewczęta (rocznik 2008/2009): 

      Gabriela Arlt-Stelmachowska kl. 8b, Alicja Cichocka kl. 8b, Urszula Gładysiak kl. 8e, Wiktoria Krűger kl. 8e, Izabela Trzeciak kl. 8f , Lena Wiśniewska kl. 8f, Maja Kasprzak kl. 8e. 

      Chłopcy (rocznik 2008/2009): 

      Wiktor Ratajczak kl. 8f, Filip Ring kl. 8f, Igor Ławniczak kl. 8e, Wiktor Małecki kl. 8a, Franciszek Kosicki kl. 8b, Iwo Nowak kl. 8c, Maksymilian Januchowski kl. 8d. 

        

      Nauczyciele wychowania fizycznego 

       Agnieszka Kuster 

      Sebastian Jakrzewski 

      Tomasz Nowaczyk 

    • Projekt eTwinning
     • Projekt eTwinning - zadanie 2

     • Projekt eTwinning trwa! To już nasze drugie zadanie! Uczniowie pracują teraz nad konkretnym słownictwem w blokach tematycznych: zawody, nazwy państw, cechy charakteru, hobby. W tym zadaniu pracujemy wyłącznie online, wykonując ćwiczenia na platformie QUIZLET. Czeka nas dużo pracy, ale mamy również ogrom chęci. Po oswojeniu się ze słownictwem, przystąpimy do kolejnego zadania, o którym już wkrótce opowiemy. Obejrzyjcie krótką relację z naszych działań!

      opiekun projektu: Kinga Kobrzyńska

    • Wizyta Strażaków
     • Wizyta Strażaków

     • Niespodzianka! Dzięki Zuzi – uczennicy klasy 2a - przyjechali do nas strażacy, którzy są wujkami dziewczynki. Pan Radosław Cyrulik i jego brat Piotr na co dzień pracują w jednostce Straży Pożarnej w Czarnkowie. Opowiedzieli nam o swojej odpowiedzialnej i trudnej pracy. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, obejrzały sprzęt ratowniczy, mundury i wyposażenie strażaków. To było bardzo ciekawe spotkanie – dziękujemy! 

      Tekst: I. Chruściel 

      Zdjęcia: I.Chruściel, D.Błaszczyk 

    • Mistrzostwa Gminy w unihokeju dziewcząt
     • Mistrzostwa Gminy w unihokeju dziewcząt

     • Dnia 11 października 2022 odbyły się Mistrzostwa Gminy w unihokeju dziewcząt.

      Gospodarzem i organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach.

      Naszą szkołę reprezentowały : Krawczak Maja 6a, Frąckowiak Zuza 6c, Kwapisz Maria 6c, Męczykowska Natalia 6c, Przybyła Weronika 6c, Stronka Marcelina 7a, Czajkowska Aniela 5d, Marczak Zofia 5d.

      Wyniki poszczególnych meczów:

      1. SP 1 Plewiska – SP Chomęcice 1:0

      2. SP 2 Komorniki 2 – SP 1 Komorniki 1:1

      3. SP 1 Plewiska – SP 2 Plewiska 0:0

      4. SP Chomęcice – SP 2 Komorniki 3:0

      5. SP 1 Komorniki – SP 2 Plewiska 1:0

      6. SP 1 Plewiska – SP 2 Komorniki 4:1

      7. SP Chomęcice – SP 1 Komorniki 1:0

      8. SP 2 Komorniki – SP 2 Plewiska 0;1

      9. SP 1 Plewiska – SP 1 Komorniki 1:0

      10. SP Chomęcice – SP 2 Plewiska 0:0

       

      I miejsce SP 1 Plewiska

      II miejsce SP Chomęcice

      III miejsce SP 2 Plewiska

      IV miejsce SP 1 Komorniki

      V miejsce SP 2 Komorniki

      Organizatorzy

      Tomasz Nowaczyk i Sebastian Jakrzewski

    • 8-klasiści w Berlinie
     • 8-klasiści w Berlinie

     • 13 października klasy 8 uczestniczyły w wycieczce do Berlina. Przy pięknej pogodzie uczniowie zwiedzali Reichstag, Bramę Brandenburską, Alexanderplatz i wiele innych ciekawych miejsc w stolicy Niemiec. Główną atrakcją była wizyta w Niemieckim Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum), gdzie 8-klasiści mieli okazję podziwiać eksponaty dotyczące historii techniki, obejrzeć wystawę zabytkowych pojazdów, a także samodzielnie poeksperymentować z prawami fizyki. Udało nam się dowiedzieć całkiem sporo na temat historii miasta Berlina i samych Niemiec, usłyszeć na ulicach ludzi mówiących w języku niemieckim, a niektórzy z nas odważyli się nawet spróbować swoich sił zamawiając posiłek po niemiecku czy kupując pamiątki.  Poczuliśmy chociaż na chwilę niepowtarzalny klimat Berlina - jednego z najważniejszych miast europejskich. 

      organizatorki wycieczki: Katarzyna Kłos-Regulska, Katarzyna Maciąg, Kinga Kobrzyńska

    • Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym dziewcząt
     • Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym dziewcząt

     • Dnia 29 września 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym dziewcząt. 

      Gospodarzem i organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Chomęcicach. 

      Zawody odbyły się w sali sportowej przy ul. Jeziornej w Komornikach. 

      Naszą szkołę reprezentowały: Helena Mikołajczak, Hanna Cielewicz, Marcelina Stronka. 

      Wyniki poszczególnych meczów: 

       

      1. SP 1 Komorniki – SP Chomęcice 3:0 

      2. SP 2 Komorniki 2 – SP 1 Komorniki 0:3  

      I   miejsce SP 1 Komorniki 

      II  miejsce SP 2 Komorniki 

      III miejsce SP  Chomęcice 

       Opiekun 

       Sebastian Jakrzewski 

    • Projekt językowy eTwinning
     • Projekt językowy eTwinning

     • Program eTwinning z językiem niemieckim po raz pierwszy w naszej szkole!

      Klasa 7a rozpoczęła w tym roku międzyszkolny projekt eTwinning z języka niemieckiego pod tytułem "Unter einem Dach". W październiku stawiamy nasze pierwsze kroki w eTwinningu w języku niemieckim. Uczniowie stworzyli już swoje projektowe awatary i przedstawili się krótko po niemiecku, opisując m.in. swoje zainteresowania. Pracujemy także nad naszym logo. Zachęcamy do regularnego sprawdzania wyników pracy naszej grupy w zakładce eTwinning - język niemiecki. Program eTwinning to nie tylko nauka, ale również poznawanie nowych ludzi i świetna zabawa. Nasz pierwszy projekt będzie toczył się wokół tematyki die Familie - czyli rodzina. Odwiedzajcie nas!

      eTwinning

      opiekun projektu: Kinga Kobrzyńska - nauczycielka języka niemieckiego.

    • Klub Młodych Naukowców
     • Klub Młodych Naukowców

     • Klub Młodych Naukowców to zbiór uczniów klas 8, którzy zainteresowani są pracą badawczą i naukową w dziedzinie chemii. Podczas tych zajęć uczą się nawyków bezpośredniego eksperymentowania, rozwijają umiejętności pracy w grupie oraz twórczego myślenia. Uczą się też kreatywności i umiejętności weryfikowania informacji. Wysiłek intelektualny uczniów wsparty jest przez doświadczenia zawarte w Modułowej Pracowni Przyrodniczej opracowanej przez zespół Centrum Nauki Kopernik, zakupionej w ramach dofinansowania z programu Laboratoria Przyszłości. W module pt. WODA na pierwszych zajęciach badano jakim rozpuszczalnikiem jest woda i co wpływa na proces rozpuszczania.  

      Małgorzata Jackowska