• Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych
     • Zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych

     • Informujemy, że zebranie dla rodziców dzieci nowo przyjętych w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 10 czerwca 2021 r. (czwartek) w hali sportowej szkoły:

       

      - dla rodziców dzieci z  klas „0” o godz. 17.00

      - dla rodziców dzieci z  klas „I” o godz. 18.00

       

      Zebrania będą odbywały się w reżimie sanitarnym - może uczestniczyć tylko jeden rodzic/opiekun prawny, obowiązuje noszenie maseczek na terenie obiektu. 

      Prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci.

       

      Serdecznie zapraszamy!

    • Dzień Europy
     • Dzień Europy

     • Dziewiątego maja świętowaliśmy „urodziny” Unii Europejskiej. Z tej okazji klasa 2a, 2f , 3c i 3f uczestniczyły w warsztatach europejskich online, zorganizowanych przez Europe Direct Poznań. Zajęcia poprowadziła pani Judyta Cabańska. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Unia Europejska i dlaczego jest taka ważna we współczesnym świecie. Poznali jej historię oraz symbole. Ruszyli w wirtualną wycieczkę po krajach członkowskich. Zabawa była doskonała! Były quizy i konkursy, dzięki którym mogli utrwalić zdobyte podczas warsztatów informacje.

       

      Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie występowali na festynie z okazji Dniu Europy na Starym Rynku w Poznaniu.

       

      Organizatorzy:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Monika Jakielczyk Jankowska, Monika Sternal

    • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo
     • Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo

     • Kochani!

      Z przyjemnością ogłaszam wyniki majowego konkursu plastycznego „Jem owoce i warzywa sezonowo – żyję zdrowo, kolorowo”, który został zorganizowany wraz z firmą cateringową „Domowy Obiadek” dla uczniów klas 0 – III uczęszczających do świetlicy. W związku z tym, że tylko dwoje uczniów wykonało prace, jury postanowiło przyznać im wyróżnienia. A zatem dyplomy i nagrody ufundowane przez „Domowy obiadek” otrzymują: Hania Kufel – Ostrowska z kl. Ib oraz Ignacy Winkowski z kl. Id. Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Danuta Rozbicka

    • XII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”
     • XII Konkurs Wokalny „Moja ulubiona piosenka”

     • Dwudziestego czwartego maja odbyły się konkursowe przesłuchania uzdolnionych wokalnie uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Po rocznej przerwie mieliśmy przyjemność posłuchać na żywo dziecięcych interpretacji znanych utworów.

      Komisje jurorskie oceniały solowe występy reprezentantów z klas I, II i III. Każdy spośród 11 solistów zaśpiewał jedną piosenkę w języku polskim. Jurorzy nie kryli uznania wobec poziomu wykonywanych utworów i zaangażowania wykonawców. Zachwyciły wysokie umiejętności muzyczne i swoboda na scenie. Oceniano także dykcję i dobór repertuaru dostosowany do wieku.

       

      Wyniki:

       

      Klasy I

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Anna Wiśniewska, Magdalena Zgoła

       

      I miejsce: Oliwia Tanasiewicz „Mulan- wierna, odważna”, 1 d

      II miejsce: Alicja Żołądkiewicz „Na majówkę”, 1 b

      III miejsce: Alicja Sołkowicz „Drzewo”, 1 c

       

      Klasy II

      Jury: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Agata Szczepańska

       

      I miejsce: Zofia Majerowicz „Nie z tej ziemi”, 2c

      II miejsce: Zofia Płaczkowska „Nie bój się chcieć”,2f

      III miejsce: : Natalia Kobasińska „Podróż w krainę baśni”, 2a

       

      Klasy III

      Jury: Katarzyna Proch, Agata Szczepańska, Magdalena Zgoła

       

      I miejsce: Bianka Kasongo „Różowe okulary”, 3g

      II miejsce: Zofia Plenzler „Za krokiem krok”,3c

      III miejsce: : Zofia Mazurek „Rap o rodzinie”, 3f

       

      Bardzo dziękujemy za udział w konkursie!

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Organizatorki:

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch

    • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

     • Szanowni uczniowie i rodzice uczniów klas 8,

      Uprzejmie informujemy, że w Nowinach Komornickich w artykule nawiązującym do tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, pojawił się błąd. Wnioski w postępowaniu rekrutacyjnym można składać do 21 czerwca. Data 31 maja odnosi się wyłącznie do postępowania rekrutacyjnego do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, międzynarodowego, oddziału wstępnego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

      Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/22 - zobacz

    • Podróże nas inspirują!
     • Podróże nas inspirują!

     • Pogrążeni w świecie online i stęsknieni za realem postanowiliśmy dać się zainspirować podróżami. W kwietniu i w maju mieliśmy ogromną przyjemność gościć w wirtualnych progach naszej szkoły prawdziwych podróżników, którzy swoimi opowieściami otworzyli nam kolejne nieznane okno na świat. Młodzi pasjonaci podróży z klas 7 i 8 mieli okazję posłuchać fascynujących opowieści ludzi, którzy pokochali zwiedzanie świata. Adam Jarniewski to Polak, który od 13 lat mieszka i pracuje na Grenlandii. Z pasją opowiadał o panujących tam zwyczajach i historii swojej trudnej adaptacji na tej skutej lodem wyspie. Magda i Łukasz Nowaccy zdradzili nam tajemnicę swojej wspaniałej kilkuletniej przygody z Tajwanem. Paweł Sobczyński to pozytywnie zakręcony miłośnik dzikiej przyrody i sportów ekstremalnych, który zaraził nas swoim wszechobecnym optymizmem i zadowoleniem z własnego życia.

       

      Dziękujemy naszym gościom za niezapomnianą dawkę emocji oraz za cenną maksymę, że marzenia są po to, aby je spełniać, a najważniejszym celem w życiu powinno być odnalezienie własnej pasji.

       

      Ewelina Krzysztoń, Kinga Kobrzyńska

    • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE
     • Konkurs Tańca SCHOOL DANCE

     • 12 maja przeprowadzony został po raz kolejny Konkurs Tańca i naszą szkołę opanowało taneczne szaleństwo! Z konieczności mogli występować tylko soliści, ale chętnych jak zwykle nie brakowało.

      Konkurs skierowany był do uczniów, którzy wykazali się umiejętnością tworzenia własnych wspaniałych choreografii. Można śmiało powiedzieć, że taniec stał się modną pasją wśród naszych dzieci.

      Jury oceniając młodych tancerzy zwracało uwagę na technikę tańca, choreografię,

      trudność układu, poczucie rytmu. Młodzi tancerze zaprezentowali nam swoje taneczne umiejętności na bardzo wysokim poziomie. Jury wybierając zwycięzców miało trudne zadanie i zadecydowało następująco:

      Klasy 1-2:

      I miejsce – Emma Kaźmierczak 1 b

      II miejsce – Laura Walawender 2 a

      III miejsce – Zosia Polowczyk 1 c

      Wyróżnienie: Tomek Marczak 1 b i Antoni Bela 1 c

      Klasy 3:

      I miejsce – Ewa Juzwa 3 c

      II miejsce – Marcelina Łaszcz 3 g

      III miejsce – Julia Zbaracka 3 g


      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok do następnej edycji konkursu SCHOOL DANCE!!!


      Organizatorzy: I.Chruściel, M.Maciejewska, A.Łysak

    • Podaruj uśmiech wyrażony w „kamieniu radości”.
     • Podaruj uśmiech wyrażony w „kamieniu radości”.

     • Niebawem na całym świecie będzie obchodzony Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Śremski Ośrodek Kultury do wspólnej zabawy, której celem było stworzenie wielkiego uśmiechu radości z pomalowanych własnoręcznie kamieni w centralnym miejscu Śremu w dniu 1 czerwca. Dzieci angażując się w tą akcję w spontaniczny i bezinteresowny sposób wysłały w świat symbol dziecięcej, naturalnej radości – piękny uśmiech :). Wszystkim którzy dołożyli swoją cegiełkę dobrej energii w tej zabawie – bardzo dziękuję! Z całą pewnością wywoła ona pozytywne emocje wśród jej odbiorców. A teraz spójrzcie jakie niepowtarzalne kamienie wyszły spod rąk naszych malarzy: Hani Kufel – Ostrowskiej z kl. Ib, Ignacego Winkowskiego z kl. Id, Oliwiera Pękały z kl. IVa

      Kamienie uczniów dostarczyłam do Ośrodka Kultury w Komornikach, skąd zostałą przekazane organizatorowi.

      Danuta Rozbicka

    • Pierwszaki biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?”.
     • Pierwszaki biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?”.

     •   Z początkiem maja uczniowie klas I – III zostali zaproszeni do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Jak wygląda muzyka?” organizowanym przez Fundację Fabryki Sztuki. Był on częścią krajowego projektu „Nie boję się muzyki 2021”. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej stanowiącej odpowiedź na pytanie „Jak wygląda muzyka?”. W tym roku inspiracją do tworzenia dzieł był utwór „Życzenie” Fryderyka Chopina. Dwójka pierwszoklasistów Hania Kufel – Ostrowska i Ignacy Winkowski zainspirowana muzyką kompozytora przygotowała prace i będzie reprezentować naszą szkołę w tym konkursie. Rozstrzygnięcie ma nastąpić do 10 czerwca, więc czekamy na werdykt jury.

      Poniżej link do utworu „Życzenie” Fryderyka Chopina w wykonaniu „Poznańskich Słowików”

       

       --->  Link do utworu

      Danuta Rozbicka

    • Pomóż zmienić przyszłość Alexa!
     • Pomóż zmienić przyszłość Alexa!

     • Z inicjatywy Rady Rodziców nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej wspierającej małego Alexa. Chłopiec jest wyjątkowy. Wszystkie jego kończyny mają braki, są zbyt krótkie lub nieprawidłowo zbudowane. Każda z nich dotknięta została dotąd niezbadaną chorobą. Przed Alexem bardzo kosztowna operacja, która da nadzieję na lepsze jutro.

      Szczegóły dotyczące sytuacji zdrowotnej chłopca oraz zbiórki pieniężnej znajdziecie Państwo na stronie: https://www.siepomaga.pl/wyjatkowy-alex

      Każde wsparcie jest iskierką nadziei na sprawność Alexa. Liczymy na otwartość Państwa serc!

      Szkolny Klub Wielkoducha

    • Sukces naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim
     • Sukces naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim

     • 22 maja 2021 r. w Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji patriotycznej, który zakończył się dużym sukcesem naszych uczennic. Natasza Magas zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej kl. 7 – 8, a Zuzanna Malec III miejsce w kategorii wiekowej kl. 4 -6. W czasie gdy jury obradowało, uczestnicy konkursu mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu z aktorem – panem Mieczysławem Hryniewiczem. Spotkanie to było bardzo ciekawym doświadczeniem dla młodych recytatorów, którzy mogli poznać kulisy pracy aktora.

      Serdecznie gratulujemy Nataszy i Zuzi. Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów recytatorskich.

       

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • LAURKA DLA MAMY
     • LAURKA DLA MAMY

     • „Jest takie słowo, słowo jedno,

      przed którym inne słowa bledną.

      Słowo, jak słońce jaśniejące,

      co wszystkie inne słowa gasi,

      słowo z muzyki i z uśmiechu,

      z zapachu kwiatów i nut ptasich.

      Słowo, co nigdy nie zawodzi,

      wierne i czułe do ostatka,

      najbliższe sercu, najpiękniejsze.

      Jedno, jedyne słowo - MATKA.”

       

      Maj… a w nim jeden z najważniejszych dni w roku.

      Dzień poświęcony najdroższej osobie na świecie – Mamie.

      W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 3g pragną wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i serce.

       

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z muzyczną laurką w tle.

      Marta Maciejewska

    • Wiosenne drzewo - wyniki konkursu plastycznego
     • Wiosenne drzewo - wyniki konkursu plastycznego

     • Kochani!

      Dziękujemy serdecznie za wzięcie udziału w naszym konkursie pt. „Wiosenne drzewo”. Byłyśmy mile zaskoczone pomysłami i zastosowanymi technikami w waszych pracach konkursowych.

      Wybór najlepszych prac był dla komisji sporym wyzwaniem!

      A oto wyniki:

      I miejsce

      Hanna Kufel- Ostrowska kl.1b

      Oliwia Tanasiewicz kl.1d

       

      II miejsce

      Martyna Waczyńska kl. 1a

      Ignacy Winkowski kl.1d

       

      III miejsce

      Michał Duczmal kl.3a

      Zosia Maćkowiak kl.1a

       

      Wyróżnienie

      Pola Nowak kl.3f

       

      Wręczenie nagród odbędzie się 31 maja 2021r. o godz. 10.45 w sali nr 109.

      Zapraszamy!

       

      Luiza Jurkowska i Julianna Nowicka

    • Lekcja muzealna
     • Lekcja muzealna

     • 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Właśnie tego dnia klasa 2a wzięła udział w lekcji muzealnej online pt. „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Lekcję poprowadził pan Michał z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali, jednym słowem – jak żyli. Zobaczyliśmy repliki przedmiotów codziennego użytku – zabawki, którymi bawiły się dzieci w czasach Bolesława Chrobrego, przedmioty używane w kuchni czy broń oraz rynsztunek wojów. Spotkanie było interesującą lekcją historii dla najmłodszych.

       

      Monika Sternal

       

    • Razem najlepiej!
     • Razem najlepiej!

     • 17 i 18 maja zaprosiliśmy uczniów do kolorowego powrotu do szkoły po ponad półrocznej nauce zdalnej. W wesołych nakryciach głowy, kolorowych fryzurach, z pomalowanymi buziami i przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci klas 4-6 wraz z nauczycielami świętowali KOLOROWE rozpoczęcie nauki stacjonarnej.

      Dzień rozpoczął się od spotkania z wychowawcami. W salach uczniowie ozdabiali sobie wzajemnie koszulki i wymyślili hasło dnia, które wspólnie malowali na transparencie. Głównym punktem programu był „Korowód radości”. Klasy kolejno zaprezentowały na boisku szkolnym swoje hasła, spośród których najbardziej przypadło nam do gustu: „Lekcje online to nudy, ja już wolę wrócić do naszej budy”. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka i okrzyki radości. 

      Po poniedziałkowej zabawie kolorami następnego dnia przyszła kolej na solidną porcję ruchu. Dzieci przyszły do szkoły bez książek, a zamiast tego zabrały stroje sportowe i dobry humor. Sprzyjająca majowa aura pozwoliła na zorganizowanie zumby, tabaty, wyścigów rzędów, zabaw na świeżym powietrzu oraz gry w siatkówkę.  

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i wspaniałą atmosferę oraz życzymy miłego powrotu do szkoły. 

       

       

      Organizatorzy:

      Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski 

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Szanowni Rodzice,

      Serdecznie zapraszamy do udziału w zdalnych zebraniach, które odbędą się w czwartek 27 maja 2021 r. wg poniższego harmonogramu:

      • godz. 18.00 zebrania klas 0-III 
      • godz. 19.00 zebrania klas IV-VIII
      • godz. 20.00 - 21.00 dyżur specjalistów, indywidualne spotkania z nauczycielami

      Zebrania odbędą się za pomocą kont uczniowskich w MS Teams.

    • Zapraszamy na konkurs plastyczny
     • Zapraszamy na konkurs plastyczny

     • Regulamin XXIV Gminnego Konkursu Plastycznego 2021  ,,Majowo -wierszowe  malowanki” . 

      Twórczość plastyczna pełni rolę atrakcyjnego instrumentu rozwoju dziecka, spełnia ona rolę swoistego bodźca i narzędzia aktywizującego psychikę dziecka, zaspokaja jego naturalną ciekawość, potrzebę przeżyć, kształtuje postawę otwartą i twórczą. Dzięki temu dziecko patrzy na otaczający świat wnikliwiej, dostrzega kształty, kolory, faktury, kontrasty wizualne, rytmy, układy i konfrontuje to co zawarte jest w dziełach plastycznych, otwiera się na świat i sprawy ludzkie.

      Rozbudzenie zainteresowań sztuką pomaga dzieciom w kolejnych etapach nauki, kształci ich wrażliwość, rozwija osobowość, wpływa na kulturę osobistą,.

      Cele tegorocznego konkursu:

      • Uwrażliwienie na piękno poezji
      • Rozbudzenie zainteresowań plastycznych
      • Rozwijanie wyobraźni plastycznej
      • Stworzenie dziecku odpowiednich warunków zapewniających pobudzenie i rozwój jego twórczej aktywności, a w końcowym efekcie wpływających na pełny rozwój jego osobowości
      • Rozwijanie sprawności manualnej
      • Doskonalenie swojego warsztatu
      • Kształtowanie wrażliwości estetycznej

      Tegoroczny XXIV Gminny Konkurs Plastyczny, w którym wezmą udział wszyscy chętni uczniowie z terenu gminy ( SP nr 1 Plewiska, SP nr 2 Plewiska, SP Wiry ,SP Chomęcice, SP nr1 Komorniki, SP nr2 Komorniki ) będzie kontaktem wyobraźni z poezją .

      Z powodu obostrzeń w tym roku Konkurs będzie jednoetapowy ( nie będzie finału plenerowego):

      • W konkursie biorą udział chętni uczniowie z klas I-VIII
      • Tematem wiodącym konkursu będzie hasło ,,Majowo- wierszowe

      malowanki”

      • Uczestnik zobowiązany jest do wykonania samodzielnej pracy plastycznej przedstawiającej interpretację plastyczną wiersza, pt.” Słonko majowe” Adama Asnyka , w formacie A3 techniką malarską (plakatową).

       

      ” Słonko majowe”

      Słonko majowe

      ze snu już wstaje.

      We mgłach różowe

      wyzłaca gaje.

       

      Przez chmur koronki

      patrzy ciekawie.

      Biegnie przez łąki

      kąpać się w stawie.

       

      Promyki drżące

      po drzewach wiesza.

      I budzić śpiące

      kwiaty pospiesza.

       

      Wszystko się budzi,

      do zajęć wraca.

      Ożywia ludzi

      radość i praca.

      • Komisja konkursowa wyłoni zwycięzców poszczególnych grup wiekowych

      ( I-III, IV-VIII) po trzech laureatów ( łącznie 6 uczniów).

      • Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez RR ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka
      • Prace prosimy dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach ul. Staszica 25 do dn. 09.06.21 r. do godz.16:00 ( telefon –061 8 107-669)
      • Prace prosimy zostawić w portierni
      • Klasy 1-3 oddają prace pani Iwonie Jankowiak, klasy 4-8 pani Agacie Rochowiak)

      Ogłoszenie wyników odbędzie się dn. 15. 06. 21r. ( wyniki zostaną przekazane do szkół)

                                                                                                        Organizatorzy:

         Iwona Jankowiak SP Komorniki

        Agata Rochowiak SP Komorniki

          Anna Kaczmarek SP Komorniki

        Gabriela Ukaszewska SP Komorniki

       

    • Konkurs recytatorski - etap szkolny
     • Konkurs recytatorski - etap szkolny

     • 10 maja 2021 r. został przeprowadzony etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego poezji patriotycznej. Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 4-6, kl. 7-8.

      Jury oceniało stopień opanowania tekstu, sposób recytacji (dykcję, interpunkcję, stosowanie akcentu, siłę głosu, dostosowanie recytacji do wymogów tekstu) oraz ogólne wrażenie artystyczne.

      W każdej kategorii wiekowej wyłoniono po jednym laureacie.

      I miejsce i awans do etapu gminnego otrzymały:

      - Zuzanna Malec - kl. 6d

      - Natasza Magas - kl. 7f

      Wyróżnienia zdobyli:

      - Marcel Makowski - kl.4a

      - Łukasz Mazurek - kl. 4c

       

      Zwyciężczyniom życzymy powodzenia w etapie gminnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę (tj. 22 maja).

       

      Jury: Diana Gołacińska, Agnieszka Kruszewska, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Samelska, Magdalena Szymanowska, Jakub Podlewski

    • Kto kocha prawdziwie Ojczyznę
     • Kto kocha prawdziwie Ojczyznę

     • Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie recytatorskim. Warunkiem przystąpienia do artystycznych zmagań był wybór poezji patriotycznej polskiego autora.

      Podczas występu należało wykazać się opanowaniem pamięciowym, dykcją oraz interpretacją utworu.

      A oto lista laureatów:

      1 miejsce – Ewa Juzwa kl. 3c

      2 miejsce – Jakub Sznajder kl. 1b

      3 miejsce – Marta Stachowiak kl. 3f

       

      Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom szkolnego etapu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Za Ewę Juzwę trzymamy kciuki, gdyż będzie ona reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Gminnym, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

       

      Organizatorki szkolnego etapu:

      Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

    • Wytyczne MEiN
     • Wytyczne MEiN

     • Stopniowo wracamy do zajęć stacjonarnych. Od 31 maja br. już wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkołach i placówkach. Aby powrót do szkół był bezpieczny, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem na stronie MEiN - przejdź do strony