• Biblioteka szkolna
     • Biblioteka szkolna

     • Biblioteka szkolna pełni dyżur w poniedziałki i środy w godzinach od 9:00 – 12:00.

      W tych godzinach można oddawać książki wypożyczone z biblioteki, zostawiając je w kartonie wystawionym w holu szkoły.

      Książki powinny posiadać kartkę z nazwiskiem osoby oddającej.

      Ostateczny termin zwrotu książek: 19.06.2020r.
       

    • Konkurs na mem dotyczący nauczania zdalnego rozstrzygnięty!
     • Konkurs na mem dotyczący nauczania zdalnego rozstrzygnięty!

     • Od kilku miesięcy rzeczywistość niezmiennie nas zaskakuje. Nauka przeniosła się do sieci. Dla wszystkich był to skok na głęboką wodę. Postanowiliśmy na chwilę oderwać uczniów od nauki i zrobić coś dla zabawy. Zaprosiliśmy młodzież do wzięcia udziału w konkursie na mem dotyczący nauczania zdalnego. Poniżej przedstawiamy Państwu laureatów konkursu:


      I miejsce Oliwia Walczak  (7a)

      II miejsce Oliwia Twardowska (6d)

      III miejsce Wiktoria Dąbrowska (5e)

      Wyróżnienia:

      Wiktoria Masłowska (7a)

      Wojciech Szymański (6e)


      Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali swoje memy na konkurs! Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na Państwa twarzach i sprawią tyle radości, co nam.


      Organizatorki konkursu: Marta Broniszewska, Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas

    • POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA ON-LINE
     • POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA ON-LINE

     • Drodzy Uczniowie, obecna sytuacja związana z epidemią  koronowirusa  nakłada na nas szereg ograniczeń związanych z naszym codziennym funkcjonowaniem. Nie możemy, jak wcześniej spotykać się z przyjaciółmi, uczęszczać  na zajęcia rozwijające nasze pasje, a także chodzić do szkoły. Jest to dla nas wszystkich nowa
      i nieznana sytuacja, która może powodować w nas lęk, niepokój a także złość. Są to normalne i zrozumiałe odczucia, jednak nie każdy z nas jest w stanie  samodzielnie je przezwyciężyć – dlatego PAMIĘTAJCIE, że pomimo zamknięcia szkoły zawsze możecie liczyć na naszą pomoc!!!

      Możecie do nas zwrócić się o wsparcie na Librusie, a ponadto
      od poniedziałku do piątku w wyznaczonych  godzinach psychologowie szkolni pełnią dyżur na Skype.

      Natomiast, jeśli ktoś z Was potrzebuje pomocy, a chciałby pozostać anonimowy podajemy Wam poniżej numery telefonów zaufania pod którymi świadczona jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna- BEZPŁATNIE!!!                                                                   

                                                

      • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 116 111

      Linia czynna 24h/7. Pomoc udzielana anonimowo i bezpłatnie. Szerokie spektrum pomocy (złość, smutek, bezsilność itd.). Można również pisać odwiedzając stronę internetową: https://116111.pl/

      • Linia dzieciom 800 080 222

      Całodobowa, bezpłatna, anonimowa infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Kto może zadzwonić? Każda młoda osoba, która chce porozmawiać o swoich problemach związanych z: dojrzewaniem, nieporozumieniami czy konfliktami z kolegami, nieszczęśliwą miłością, przemocą w szkole lub w domu, kłótniami z rodzicami, myślami samobójczymi, lękami, nadwagą i odżywianiem.

      • Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

      800 70 2222

      Linia czynna 24/7 Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Linia Fundacji ITAKA realizującej projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia. Celem projektu jest prowadzenie działań na rzecz zapobiegania depresji, samobójstwom i innym zachowaniom autodestrukcyjnym w populacjach o zwiększonym ryzyku. Zakres działań obejmuje przygotowanie i prowadzenia Centrum Wsparcia w ramach, którego udzielana jest całodobowa pomoc poprzez telefon, czat i email, osobom znajdującym się w stanie kryzysu psychicznego. ·

      E-mail: porady@liniawsparcia.pl

      Strona www.liniawsparcia.pl

      • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 Pomoc udzielana bezpłatnie. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia. Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.
      • Psychologowie dla społeczeństwa- Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa.

      Psychologowie i psychoterapeuci łączą siły aby nieodpłatnie pomóc osobom, które odczuwają stres lub lęk w związku z pandemią. Oferują oni zdalne wsparcie psychologiczne polegające na wideorozmowie lub rozmowie telefonicznej. Link do strony: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/

      Są to tylko niektóre numery telefonów zaufania pod którymi możecie uzyskać wsparcie i pomoc. Pamiętajcie, że rozmowa z drugą osobą często pozwala nam spojrzeć na nasze zmartwienia z innej perspektywy, dlatego WARTO prosić o pomoc!!!

      Pedagodzy i psycholodzy szkolni                                                                       

       

       

    • Konkurs Nasza kosmiczna podróż
     • Konkurs Nasza kosmiczna podróż

     • https://youtu.be/d8QhDhPPm_E

      Drodzy uczniowie!

      Za nami V edycja konkursu "Nasza kosmiczna podróż". W tym roku po raz kolejny pokazaliście, że Wasza kreatywność i wyobraźnia naprawdę nie mają granic. Gratulujemy Wam pomysłowości i zaangażowania w przygotowanie wszystkich prac konkursowych.

      Dziękujemy.

      Laureaci konkursu:W klasach 1 - 4:

      1 miejsce- Antoni Żurczak klasa 1 e i Pola Nowak klasa 2 f

      2 miejsce- Zofia Gałyńska klasa 1e i Martyna Łukaszuk klasa 1 c

      3 miejsce- Hanna Cielewicz klasa 4a i Marcelina Stronka klasa 4a

      Wyróżnienia otrzymują:

      Kornelia Łykowska klasa 1 f

      Lena Mazur klasa 1f

      Zofia Marczak klasa 2 d

      Kamil Dominiak klasa 4a

      W klasach 5 - 8:

      1 miejsce- Wiktoria Dąbrowska klasa 5e i Alan Rabiej klasa 6e

      2 miejsce- Aleksander Damski klasa 6 e

      3 miejsce Mateusz Gromadziński klasa 5e

      Wyróżnienia otrzymują:

      Urszula Gładysiak klasa 5e

      Małgorzata Kubiak klasa 6e

      Dawid Wróbel klasa 5e

      Amadeusz Stronka klasa 8b

      Organizatorki:Karolina Szlaferek- Łuczak

      Daria Adamska

    • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły
     • Ogłoszenia Dyrektora Szkoły

     • 1) Zmiana sposobu oceny z zachowania

      Drodzy Uczniowie i Rodzice!

      W związku z nieobecnością uczniów w szkole  i wprowadzeniem zdalnego nauczania ustalamy  sposób wystawienia ocen z zachowania na koniec roku szkolnego 2019/2020

      Zdalną Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 29.04.2020 r ustala się oceny z zachowania:

      "Roczna ocena klasyfikacyjna  z zachowania zostanie ustalona na podstawie oceny śródrocznej, punktów zdobytych w II półroczu, postawy ucznia – zgodnie z kryteriami określonymi w Statucie szkoły  oraz z uwzględnieniem opinii nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów.”

       

      2) Informujemy, że od dnia 4 maja 2020 r. zostają otwarte boiska sportowe znajdujące się na terenie naszej szkoły.

      Na obydwóch boiskach jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 12 osób (po 6 na każdym) z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19.

      Szczegółowy regulamin dostępny jest przy wejściu na teren szkoły.

       

       Boisko_zasady_od_4_maja_SP_1_Komorniki.pdf

       

      3) Informacja Wójta Gminy Komorniki z dnia 05.05.2020r

       

      Data: 05.05.2020

      KOMUNIKAT WÓJTA W SPRAWIE OTWIERANIA ŻŁÓBKÓW I PRZEDSZKOLI

       

      Szanowni Państwo

      Spotkałem się dzisiaj z dyrektorami szkół i przedszkoli samorządowych oraz przedszkoli publiczno-prywatnych działających na terenie gminy Komorniki, by przeanalizować możliwość otwarcia tych placówek. Rząd dopuszcza wznowienie działalności tych placówek od 6 maja.

      W konsultacji z dyrektorami, ludźmi z wieloletnią praktyką i doświadczeniem, podjąłem decyzję o nieotwieraniu szkół i przedszkoli w najbliższych dniach. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz konieczność spełnienia restrykcyjnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej w zapewnieniu koniecznych warunków do pracy, informuję, że będziemy przygotowywać się do wznowienia zajęć w przedszkolach publicznych od 25 maja.

      Data ta została podyktowana informacją zwrotną od rodziców zapytanych o potrzeby korzystania z przedszkoli. Niewielkie zapotrzebowanie w najbliższych dniach świadczy o niepewności rodziców i opiekunów. Duże znaczenie w ich wypowiedziach ma też data związana z terminem otwarcia szkół. Deklaracji korzystania z opieki nad dziećmi w czerwcu jest zdecydowanie więcej.

      Do tego czasu będziemy śledzić bieżącą sytuację w naszej gminie oraz zmieniające się dynamicznie zalecenia i wytyczne służb sanitarnych. Poleciłem dyrektorom przygotowanie w swoich placówkach procedur bezpieczeństwa, dopasowanie wewnętrznych regulaminów do nowej rzeczywistości oraz wyposażenie placówek w niezbędne środki do dezynfekcji oraz środki ochrony.

      Dyrektorzy przedszkoli publiczno-prywatnych z aprobatą przyjęli moje stanowisko i zapowiedzieli zastosowanie się do gminnych zasad.

      O tym, czy otworzymy przedszkola 25 maja będziemy Państwa informować na stronie www.komorniki.pl

      Komorniki - zawsze w dobrym kierunku

      Relacje - Oficjalny portal internetowy gminy Komorniki skierowany do mieszkańców, turystów i przedsiębiorców. Źródło informacji o gminie: aktualności, komunikaty, zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

      www.komorniki.pl

      .

      Żłobki, które są podmiotami prywatnymi samodzielnie podejmują decyzję o otwarciu. Niektóre z nich wznawiają swoją działalność od środy, 6 maja.

       

      Z poważaniem

      Jan Broda

      Wójt Gminy Komorniki

       

      Przypominamy, iż zdalne nauczanie zgodnie z Rozporządzeniem MEN trwa do 24 maja 2020 r