• XX Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas 1-3

• 23.03.2021 07:40
      • Ruch to rozwój - rozwój to ruch

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas młodszych wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Sportowej.  Do rywalizacji stanęły reprezentacje klas I-III. Tegoroczna Olimpiada Sportowa z powodu obostrzeń była przeprowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

• Duży nacisk położyliśmy na atmosferę i wartości wychowawcze imprezy oraz na aspekt zdrowej aktywności ruchowej. Przy doborze konkurencji uwzględnialiśmy możliwości psychofizyczne dzieci oraz bezpieczeństwo.

Zawodnicy poszczególnych klas oznaczeni byli odpowiednim kolorem koszulek.

Poszczególne konkurencje były szczegółowo omawiane, a sposób ich wykonania – demonstrowany przez reprezentantów drużyn.

Zgodnie z mottem olimpijskim, które głosi, że „Trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” wszyscy starali się dać z siebie maksimum,  ale tak naprawdę  liczyła się przede wszystkim świetna zabawa.

Wyniki XX Szkolnej Olimpiady Sportowej

Klasy 1

I miejsce – klasa 1 a

II miejsce – klasa 1 d

III miejsce – klasa 1 c

Klasy 2

I miejsce – klasa 2 a

II miejsce – klasa 2 e

III miejsce – klasa 2 f

Klasy 3

I miejsce – klasa 3 c

II miejsce – klasa 3 e

III miejsce – klasa 3 d

Podziękowanie składamy:

Wszystkim drużynom za piękną i sportową rywalizację,

Dyrekcji Szkoły, nauczycielom za wyrozumiałość i wsparcie.

Radzie Rodziców z SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Komorniki za ufundowanie nagród.

Organizatorzy:

Iwona Jankowiak, Jakub Budych, Tomasz Nowaczyk