• Międzynarodowy Dzień Muzyki

• 02.03.2021 21:07
      • Co roku 1 października w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym roku obchody tego święta przeniosły się… do internetu!
      • Każda z klas nauczyła się wybranej piosenki turystycznej, a następnie nagrała filmik. Dzieci odkrywały swoje umiejętności aktorskie i sceniczne, niektórzy przebrali się do nagrania, przygotowali rekwizyty…W ten sposób byliśmy ze sobą „na odległość, ale jednak razem”. Wspólnie przeżyliśmy magiczne i wzniosłe chwile. Bo „muzyka łagodzi obyczaje”, prawda? Mogliśmy wspólnie zaśpiewać piosenki, które przecież znamy: „Stokrotka”, „Jeden świat”, „Płonie ognisko w lesie”…

Międzynarodowy Dzień Muzyki zainicjowany został w 1975 roku przez Yehudi Menuhina, amerykańskiego wirtuoza skrzypiec oraz dyrygenta, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO.

Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą jej piękno. My o tym wiemy i dlatego celebrujemy to święto każdego roku na początku października.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć drzwi, które zamieniły się w „drzwi do Krainy Muzyki” oraz na Przegląd Piosenki Turystycznej zamieszczone poniżej.

Bardzo dziękujemy Pani Elżbiecie Gęsior za pomoc w realizacji projektu.

Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska

Klasa 1b, p. Anna Kaczmarek