• Światowy Dzień Drzewa

• 02.03.2021 20:24
      • Julius Sterlinga Morton, sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, miłośnik przyrody, wymyślił Dzień Drzewa kierując się powiedzeniem, że: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość” i zaapelował do rodaków, by posadzili drzewa.
      • Dziś Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października. W naszej szkole pierwszy raz obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas 1-3 na zajęciach dużo dowiedzieli się o drzewach, poznali budowę oraz piętra lasu, ich znaczenie w życiu człowieka. Dzieci wykonały karty pracy związane z tematyką, powstało wiele prac plastycznych. Uczniowie klas trzecich na kolorowych listkach napisali tytuły swoich ulubionych książek. Liście zostały zawieszone na drzewie. I tak powstało drzewo czytelnicze zachęcające wszystkich do czytania. Przypominamy, październik to miesiąc bibliotek szkolnych, a w tym roku będziemy świętować pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli.

Organizatorki

Hanna Woźniak i Katarzyna Proch