• Trzecioklasiści w Zakładzie PreZero
          • Trzecioklasiści w PreZero

          • Trzecioklasiści w Zakładzie PreZero

            Skąd biorą się odpady i jak je segregować? Co zrobić, aby było ich mniej? Co to jest recykling?

            Na te pytania mogą odpowiedzieć uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach , którzy brali udział w niezwykłej lekcji, „Lekcji w terenie”.

            W piątek. 20 października zwiedzili Zakład PreZero Recycling Zachód w Piotrowie Pierwszym. To tu przyjeżdżają wypełnione śmieciarki, które odbierają odpady z naszych domów. Dzieci miały okazję nie tylko zwiedzić zakład, ale także doświadczyć i zrozumieć ważność procesu segregowania śmieci. Zobaczyły, jak dzięki selektywnej zbiórce, przygotowuje się przetwarzanie odpadów. A wiedza dzieci o przetworzonych produktach jest imponująca. Są świadomi i odpowiedzialni za przyszłość naszej Ziemi.

            Spotkanie zakończyliśmy warsztatami. Były zabawy, rebusy, zagadki i upominki, z którymi trzecioklasiści wrócili do szkoły.

            Centrum Zagospodarowania Odpadów, jako Instalacja Komunalna zagospodarowuje ponad 150 tys. ton odpadów pochodzących z różnych rejonów Polski, w tym także z terenu Gminy Komorniki.

            Artykuł w Nowinach

            Bardzo dziękujemy za zaproszenie!
            Dorota Błaszczyk, Ewelina Klińska oraz uczennice i uczniowie 3b

        • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ cyrkowy!
          • Teatrzyk świetlicowy przedstawia występ cyrkowy!

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Kolorowego Dnia Patrona aktorzy z teatrzyku świetlicowego klas 2 przygotowali uroczystość dla nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci z klas 1 i 2.

            Na początku spotkania Marysia złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Potem wystąpili uczniowie z zespołu  "Tęczowe Nutki”.    

            Prezentem z okazji święta było też przedstawienie cyrkowe. Na arenie pojawili się: dyrektor cyrku, zapowiadacz, klauni, linoskoczkowie, żonglerzy, sztukmistrz, konie, słonie, żaby, lwy i treser lwów. Przy wesołej muzyce, w kolorowych strojach cyrkowcy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Wszyscy widzowie głośnymi brawami podziękowali artystom za dostarczenie niesamowitych wrażeń. Po występie cyrkowym dzieci zaśpiewały piękną piosenkę o nauczycielu.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie rozdali laurki nauczycielom i pracownikom szkoły.

             

                                                                                                                                                       Małgorzata Woźniak

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • Konkurs recytatorski

            pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”

            We wtorkowy poranek, 24 października 2023 roku, w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Głównymi celami tego wydarzenia było rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci, zachęcenie do brania udziału w konkursach oraz występach przed publicznością, rozwijanie wrażliwości na poezją oraz rozwijanie predyspozycji i talentu recytatorskiego.

            W trakcie konkursu dzieci wspaniale zaprezentowały takie wiersze jak „Okular”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach”, „Mucha”, „Tańcowała igła z nitką”, „Murzynek Bambo”, „Abecadło”, „Kangur”, „Żyrafa”, „Papuga” i „Dzik”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Kurek, Anna Bryl, Katarzyna Henschke miała trudny wybór, aby wskazać laureatów. Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym wręczenie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców i uczestników konkursu.

            I miejsce Monika Janaś klasa 0a

            II miejsce Michał Fenzel klasa 0c

            III miejsce Julia Maćkowiak klasa 0b

            Pozostali uczestnicy konkursu to:

            Alan Stefański (0a), Oliver Korzeniowski(0a), Julia Kobyłko (0b), Matylda Turowska (0b), Ignacy Kwapisz(0b), Michalina Ziarniak (0c), Joanna Szlachta (0c)

            Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników.

            Organizatorzy
            M. Ratajczak, K. Nowak, P.Czerniejewicz
            K.Mączyńska, E. Brzoska, I. Brzezna

        • Szkolny Budżet ZERO WASTE
          • Szkolny Budżet ZERO WASTE

          • Nasza szkoła przystąpiła do projektu „WłączaMY ZERO WASTE!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży należąca do Szkolnego Klubu Wielkoducha uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich, a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce ekologicznej.

            W ciągu najbliższych tygodni w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny Budżet ZERO WASTE (SBZW). Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko wszyscy uczniowie i nauczyciele będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 1000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej i mające wymiar ekologiczny oraz zgodne z ideą ZERO WASTE lub LESS WASTE np. stworzenie miejsca do wymiany książek (bookcrossing) lub materiałów edukacyjnych, zakup materiałów wielokrotnego użytku w miejsce jednorazowych, zakup koszy do segregacji odpadów, zagospodarowanie deszczówki czy kompostu, materiały do edukacji ekologicznej itp.

            Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym.

            Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie do 02.11.2023 r.

            Więcej informacji o naszej szkolnej edycji budżetu obywatelskiego oraz formularz online zgłaszania miniprojektów można znaleźć pod linkiem: https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko/articlesView,196,41,Szkolny-Budzet-ZERO-WASTE-2023---SP1-w-Komornikach,PL

            Załącznik: Budzet_Obywatelski_ZERO_WASTE.docx

        • Odwiedziny Krokodyla Tirka
          • Odwiedziny Krokodyla Tirka 🐊

          • 17 października 2023 r. dzieci z oddziałów zerówkowych brały udział w ogólnopolskim projekcie informacyjno-edukacyjnym "Bezpieczna szkoła Krokodyla Tirka".

            Główny bohater projektu uczył najmłodszych bezpiecznego zachowania na drodze i w jej pobliżu.

            Krokodylek Tirek ostrzegał również przed niebezpiecznymi zachowaniami, np. korzystaniem przez pieszego z telefonu. Dzieci obejrzały film edukacyjny, przeniosły się do miasteczka ruchu drogowego oraz wzięły udział w konkursie.

            Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Panie policjantki podarowały również maskotkę Krokodylka Tirka, który od teraz zamieszka w oddziale zerowkowym.

        • Kolorowy Dzień Patrona
          • Kolorowy Dzień Patrona

          • 12 października 2023 roku kolejny raz świętowaliśmy w naszej szkole uroczystość – Kolorowy Dzień Patrona Szkoły – Janusza Korczaka oraz Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w kolorowe stroje - różne na poszczególnych poziomach klas. W organizację imprezy w sposób szczególny włączyli się uczniowie. Michał Więcław - uczeń klasy 3c poprowadził warsztaty dla klas szóstych ,,Muzyka jest wszędzie, czy ją słyszysz?”. Dzielił się swoją pasją. Opowiedział o procesie tworzenia muzyki i wykorzystaniu dźwięków otoczenia oraz efektów specjalnych. Uczennice klasy 5a (Laura Walawender, Alicja Przechrzta, Aurelia Potrykowska, Ewelina Nagelska) przybliżyły uczniom klas trzecich nowe przedmioty, które są dla uczniów przyszłych klas czwartych wielką niewiadomą. Dziewczęta z klasy 6b (Asia Pogorzelska, Maja Sypniewska, Oliwia Garbowska, Zosia Marciniak, Ewa Gajewska i Julia Kuś) opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach. Byli też inni uczniowie, którzy w niezwykle ciekawy i kompetentny sposób przygotowali zajęcia wzbogacone prezentacją multimedialną oraz licznymi rekwizytami. To na nich dowiedzieliśmy się: jak zostać hokeistą, jak napisać własną książkę albo jak zrobić na szydełku przytulankę.

            Na uczniów w tym szczególnym dniu czekało jeszcze wiele atrakcji, zamiast typowych lekcji odbyły się pokazy, warsztaty i prezentacje. Uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat życia i twórczości patrona szkoły. Oglądali prezentacje i filmy o Januszu Korczaku, przypomnieli prawa i obowiązki ucznia, czytali utwory, rysowali portret Korczaka. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wielu ciekawych warsztatach tematycznych np. czytelniczych i literackich. W tym dniu gościliśmy mamy i babcie uczniów, które czytały dzieciom książki w ramach akcji „Dorośli czytają dzieciom”. Na zajęciach plastycznych uczniowie tworzyli korytarzowe malowanki „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

            Podczas obchodów Kolorowego Dnia Patrona odbyły się również warsztaty charakteryzatorskie i perukarskie, które prowadziła pani Alicja Magnus z Teatru Nowego w Poznaniu. Uczniowie poznali charakter pracy charakteryzatora, dowiedzieli się też jak powstają na scenie efekty specjalne – krew, otarcia, siniaki, blizny, sztuczne łzy.

            Uczniowie z klasy 1E gościli na zajęciach panią Sonię Żukowską – mamę uczniów naszej szkoły, która przeprowadziła warsztaty doświadczalne. Pani Hanna Frankiewicz prowadziła warsztaty z aromaterapii, które miały na celu łagodzenie napięcia nerwowego, uspokojenie, poprawę nastroju. Pozwoliły wyciszyć się na chwilę.

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas drugich, uczęszczający na kółko teatralne, wystąpili w pięknej inscenizacji pt. „Cyrk”, nad którą czuwała pani Małgorzata Woźniak. Natomiast artyści z zespołu „Tęczowe Nutki” zaśpiewali i zagrali wesołe piosenki pod kierunkiem p. Doroty Błaszczyk i p. Iwony Chruściel. Uczeń Jurek Kubasik zaprezentował hiszpański utwór na gitarze, który zadedykował wszystkim nauczycielom. Na zakończenie uroczystości młodzi artyści rozdali laurki nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Tego dnia również ósmoklasiści zadebiutowali na deskach teatralnych. Przygotowali przedstawienie pt. „Trzy światy”, w którym wcielili się w role uczniów, nauczycieli i rodziców. W niezwykle humorystyczny sposób zaprezentowali sceny z życia szkoły, a teksty wygłaszane ze sceny oparli na nie byle jakich pierwowzorach – „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza oraz „Beniowskim” Juliusza Słowackiego.

            Pani Anna Dąbrowicz przygotowała dla uczniów klas 7-8 warsztaty "Spotkanie II stopnia ze sztuczną inteligencją". Uczniowie przetestowali komunikator Chat GTP. Polecenia miały różnorodny charakter: szkolny, z życia codziennego, humorystyczny. Analizowali wypowiedzi również pod różnym kątem: prawdziwości informacji, dokładności opisu, poprawności językowej. Ponadto uczniowie wskazywali konkretne przykłady obcowania na co dzień ze sztuczną inteligencją. W podsumowaniu warsztatów wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o podanie pierwszego - najważniejszego ich zdaniem - słowa kojarzonego z AI (sztuczna Inteligencja). Odpowiedzi udzielane były poprzez aplikację Mentimeter i anonimowo pojawiały się na wielkim ekranie. Tym sposobem z warsztatów uczniowie wyszli bogatsi o nowe doświadczenie, zachęceni do zgłębiania nowych technologii, ale również świadomi zagrożeń z niewłaściwego wykorzystania "mocy" AI.

            Warsztaty geograficzne prowadzone przez panią Iwonę Rau-Wawrzyniak uwrażliwiły dzieci na różnorodność świata.

            Święto szkoły było pełne wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że uczniowie stali się bogatsi o wartości, które głosił nasz patron Janusz Korczak. Dziękujemy za współpracę wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację całej imprezy: Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom.

             

            Tekst: Marta Maciejewska
            Katarzyna Samelska

        • Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
          • Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

          • W piątek 29 września, w naszej szkole gościła Barbara Kosmowska. Jest ona autorką książek, w których porusza problemy młodych ludzi. Za swoją twórczość otrzymała wiele literackich nagród. Książki jej autorstwa rekomendowane są do czytania przez fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Najpopularniejsze tytuły to: ,,Panna Foch”, ,,Sezon na zielona kasztany”, ,,Puszka”, ,,Gwiazda z pierwszego piętra”, ,,Puszka”, ,,Buba”.

            Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas 5 i 6. Sami kreowali scenariusz spotkania poprzez zadawanie pytań. Uczniowie dowiedzieli się, że pisarka bierze pomysły do swoich książek z życia, bacznie obserwując i słuchając tego, co się dzieje dookoła. Bohaterami jej książek są najczęściej młodzi ludzie i ich niejednokrotnie trudne i skomplikowane losy.

            Wizyta Barbary Kosmowskiej miała na celu popularyzację czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania dobrą literaturą dla młodych ludzi. Spotkanie zrealizowane zostało dzięki środkom pochodzącym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Gabriela Ukaszewska

        • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
          • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

          • Jak co roku, dnia 10 października, obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Na korytarzach w naszej szkole zostały zamieszczone plakaty, które zawierają niezbędne informacje dotyczące pomocy dla dzieci w szkole i poza nią.

            Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami w zakładkach dla Uczniów oraz dla Rodziców pt. "Kącik psychoedukacyjny".

             

        • Międzynarodowy Dzień Muzyki
          • Międzynarodowy Dzień Muzyki

          • W dniu 28 września 2023 roku w klasach 1-3 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji odbył się Przegląd Piosenki Uśmiechniętej, każda klasa miała okazję wystąpić.

            Wystąpili też nasi goście - pan Aleksander Gref, dyrygent i kompozytor na chwilę zamienił nas w chór, a pan Mateusz Gref opowiedział nam o kontrabasie. Kochamy Muzykę!

        • EuroWeek w Kotlinie Kłodzkiej
          • EuroWeek w Kotlinie Kłodzkiej

          • MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY JĘZYKOWE EUROWEEK W KOTLINIE KŁODZKIEJ

            W dniach 20-24 września br. grupa 30 uczniów z klas siódmych i klasy ósmej pod opieką nauczycieli: Marty Broniszewskiej, Anny Wiśniewskiej i Wojciecha Weissa uczestniczyła w warsztatach języka angielskiego Euroweek w malowniczej miejscowości Lądek Zdrój położonej w Kotlinie Kłodzkiej.

            Euroweek jest programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. W czasie Euroweeku zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Meksyku, Peru, Gruzji i Palestyny. Uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach językowych, warsztatach integracyjnych oraz zadaniach grupowych.

            Uczestnicy mieli okazję „podróżować” po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom, a nawet nauczyć się narodowego peruwiańskiego tańca. Wieczory były okazją do wykazania się przez uczniów kunsztem aktorskim w scenkach odgrywanych na żywo. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę – było dużo humoru i zabawy. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

            Uczestnicy Euroweeku zgodnie twierdzą, iż są zachwyceni tak innowacyjną formą uczenia się języka angielskiego i już dziś wyrażają chęć uczestnictwa w obozie w przyszłym roku. Uczniowie wypowiadają się w samych superlatywach o swoich wrażeniach, doświadczeniach i atmosferze panującej w czasie pięciu dni pobytu w Lądku Zdroju.

            Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszego pobytu na Euroweeku!

            Opracowała: Marta Broniszewska

        • Kasztany zbierzemy - Wikuni pomożemy!
          • Kasztany zbierzemy - Wikuni pomożemy!

          • Drodzy uczniowie,
            jak co roku zachęcamy Was do zbiórki kasztanów.

            Cel jest szczytny.
            Tym razem chcemy wesprzeć dzielną dziewczynkę, mieszkankę Komornik - Wiktorię Kopniewską, która od urodzenia zmaga się z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym Czterokończynowym, retinopatią wcześniaczą i padaczką lekooporną.

            Zebrane kasztany zostaną przekazane do skupu, a zebrane środki zasilą konto fundacji, pod opieką której jest Wiktoria:
            Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

            https://dzieciom.pl/podopieczni/27370

            Facebook

            Kasztany przynosimy do końca października w opisanych siatkach do dyżurki szkolnej przy wejściu B.

            Klasa, która zbierze największą ilość kasztanów otrzyma nagrodę!

            Plakat

        • NOC ZAWODOWCÓW
          • NOC ZAWODOWCÓW

          • Szanowni Państwo,

            Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w naszym cyklicznym wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2023 Edycja 6.0.  w tym roku pod tytułem „HUB KOMPETENCJI”.

            Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie młodzieży klas 7 i 8 Szkół Podstawowych w ich przyszłych wyborach edukacyjnych.

            Zapraszamy wszystkich tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali.

            Tegoroczna szósta edycja Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek 6 października 2023r. o godzinie 17:00 stacjonarnie w Zespole Szkół Zawodowych Nr 6. Im. Joachima Lelewela w Poznaniu, przy ul. Działyńskich 4/5.

             

             

            Serdecznie zapraszamy do budynku ZSZ nr 6 na Noc Zawodowców!

             

             

        • Międzynarodowy Dzień Kropki
          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • Już od kilku lat 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i odwagi w pokonywaniu trudności. Kropkowe szaleństwo rozpoczęło się od książki kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa „The Dot” (Kropka”).  Zapoczątkowała ona budzenie się talentów w dzieciach na całym świecie. To historia małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzyła we własne umiejętności.

            Zmiany w jej życiu dokonała właśnie „kropka”,  która namalowana na środku kartki stała się dziełem niepowtarzalnym i wyjątkowym. Akcja ma na celu rozbudzenie w dzieciach kreatywności, pomysłowości i zachęca  uczniów do działania. 

            I tak było tym razem, gdyż uczniowie klas młodszych wspólnie bawili się przy muzyce, grali w planszowe gry, rozwiązywali zadania z kropką, wykonywali kropkowane prace plastyczne, bawili się z poduszkami i nakrętkami, rysowali historyjki obrazkowe o przygodach Kropki.

            Wszystkie te aktywności pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i uwierzyć w siebie. Ten dzień pozostawił miłe wspomnienia i z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku. 

            Zespół edukacji wczesnoszkolnej

        • Akcja sprzątanie Świata! Jesteśmy eko!
          • Akcja sprzątanie Świata! Jesteśmy eko!

          • W piątek 15 września wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata - Polska", która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska, którą nasze uczennice i uczniowie odrobili na celujący. Dziękujemy za zaproszenie do uczestnictwa w tym szlachetnym przedsięwzięciu.

            Zarówno młodsi uczniowie klas 0-3, jak i starsi wolontariusze z klas 4-7 z ogromnym zaangażowaniem już od rana przystąpili do sprzątania całych Komornik. Dzieci zgodnie przyznały, że wolą, gdy wokół jest czysto. Uśmiechy na twarzach uczestników piątkowej akcji zdradziły, że warto wspierać działania proekologiczne.

            „Myśl globalnie, działaj lokalnie”
            Rene Dubos

        • Przydział sal lekcyjnych na zebrania 12.09.2023r.
          • Przydział sal lekcyjnych na zebrania 12.09.2023r.

          • Wychowawcy świetlic:

            p. Anna Bryll - świetlica 004 w godz. 16:30 – 18:00

            p. Marta Buchert- Szarzyńska - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30

            p. Jakub Budych - świetlica 004 w godz. 16:30 – 18:00

            p.Damian Owczarek - świetlica 004 w godz. 17:00 – 18:30

            p.Danuta Rozbicka - świetlica 004 w godz. 16:30 -17:00

            p. Jagoda Wąsowicz - świetlica 004 w godz. 16:30 – 18:00

            p. Małgorzata Woźniak - świetlica 004 w godz. 16:30 – 18:00

            Dyżury pedagogów szkolnych:

            17.00-18.30 -p. Marzena Reguła-Pierunek

            18.30-20.00 -p. Ewelina Klińska

            Dyżury psychologów:

            17:00-18:30 p. Maria Stępniak

            18:30-20:00 p. Aleksandra Hak

             

            Nauczyciele obecni w pokoju nauczycielskim: p. D.Brylska, p. M.Woźniak,p. B.Fiedler, p. D.Gołacińska, p. M.Jackowska, p. J.Kasprowicz, p. M.Pięta, p. K.Półtorak, p. I.Małecka, p. I.Lorek, p. R.Kuchnio

             

             

             

             

        • Zebrania z rodzicami 12.09.2023r.
          • Zebrania z rodzicami 12.09.2023r.

          • Zebrania z rodzicami uczniów klas 1-8 odbędą się 12 września 2023 r.

            • godz17.00 - zebrania w klasach 1-2,
            • godz. 18.00 - zebrania w klasach 3-5,
            • godz. 19.00 - zebrania w klasach 6-8.
        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          • 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy 2023/2024 rok szkolny. Na pięknie udekorowanej sali i boisku szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.  

            Jakże miło było spotkać znajome, uśmiechnięte twarze uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Tego dnia wielkie emocje towarzyszyły pierwszakom, którzy wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na ucznia 

            Ciepłe słowa i życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku skierowali do całej społeczności szkolnej Pani Dyrektor Hanna Drapiewska i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Komorniki Pan Piotr Wiśniewski. 

            Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie dla wszystkich kolejną ciekawą przygodą, inspiracją i wyzwaniem do nowych zadań.  

        • Znów zbieramy Talenciaki!
          • Znów zbieramy Talenciaki!

          • Druga edycja akcji Szkoły Pełne Talentów.

            Masz prawdziwą moc pomagania? Zbieraj TALENCIAKI i zostań bohaterem uczniów naszej szkoły!

            Po wakacyjnej przerwie wraca akcja Lidla – Szkoły Pełne Talentów 2. Tak jak w zeszłym roku szkolnym zachęcamy Państwa do pomocy i rejestrowania TALENCIAKÓW na naszą placówkę. Można to zrobić w formie skanowania kuponów bądź wrzucania ich do specjalnego pudełka przy wejściu do szkoły.

            W jaki sposób otrzymać Talenciaki? Robiąc zakupy w sklepie Lidl na kwotę 50 zł, zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Zebrane kupony będziemy mogli zamienić na nagrody. W pierwszej edycji uzbieraliśmy aż 21196 Talenciaków i dzięki temu szkoła została wyposażona w sprzęt sportowy, pomoce matematyczne, przyrodnicze, plastyczne oraz muzyczne.

            Akcja trwa od 1.09.2023 r. do 5.11.2023 r. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.lidl.pl/szkoly.

            Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

            Szkolne koordynatorki akcji:
            Marta Lipińska
            Monika Szyguła