Nawigacja

 • Dogoterapia w naszej szkole

  06.10.2015

  http://egesior.linuxpl.info/pliki/piesszczeniak.gif

  Zaczynamy spotkania z psami. Zajęcia mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej dziecka. Pies używany jako „pomoc naukowa”, motywuje do nauki i poprzez stworzenie przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel – pies. Edukacja z psem pomaga również dzieciom o obniżonej percepcji lub niechęci (z różnych powodów) do przyswajania wiedzy i przebywania w szkole. Zajęcia prowadzone będą w grupach (klasach). więcej

 • Warsztaty literackie w naszej szkole

  04.10.2015

       W środę, 30 września 2015r., uczniowie z klas: 1c, 1b, 1e, 3c i 3e naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych zajęciach z animatorką warsztatów literackich dla dzieci, panią Małgorzatą Swędrowską.

      Pani Małgosia, podczas ciekawych zajęć warsztatowych, starała się wzbudzić w najmłodszych pasję do książek, przekonać, że warto czytać, że książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem, przeplatane ilustracjami, ale przede wszystkim wielka przygoda, okazja do poznawania świata, rozumienia uczuć, rozwiązywania zagadek, tropienia tajemnic. Okładka książki jest „bramą” zapraszającą każde dziecko do cudownej krainy przygody, wyobraźni, marzeń. Z książką każdy może w miły i pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

        Mamy nadzieję, że pani Małgosia jeszcze nie raz odwiedzi naszą szkołę i zaprezentuje nam jeszcze więcej książek, aby zaszczepić dzieciom nawyk czytania, udowodnić, że lektura to nie nudne zajęcie, ale dobra zabawa. zdjęcia

            R. Janiszewska

 • POŁAWIACZE PEREŁ - BACK TO SCHOOL

  30.09.2015

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na profilaktyczne warsztaty taneczne "Poławiacze Pereł - Back to School", które odbywać się będą w sali gimnastycznej w naszej szkole w każdą środę w godzinach 16.20-18.20. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Prowadzą je zawodowi tancerze (hip hop, popping, locking, break dance). W zajęciach obecny będzie także pedagog/profilaktyk.

  Celem warsztatów jest promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, nauka asertywności, współpracy w grupie, rozwój zainteresowań, podniesienie poziomu poczucia wartości, wyposażenie uczestników w wiedzę na temat uzależnień i niebezpieczeństw z nimi związanych.

   

  Pierwsze spotkanie odbędzie się 05.10.2015r. o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej i jest adresowane dla wszystkich uczniów klas V i VI naszej szkoły. Pozostałe zajęcia według harmonogramu dotyczyć będą uczniów, których rodzice wypełnią oświadczenie otrzymane
  od wychowawcy klasy.
  Planowane są cztery spotkania w ramach projektu.

  Terminy spotkań:

  07.10.2015r.

  14.10.2015r.

  21.10.2015r.

  28.10.2015r.
   

   

  http://egesior.linuxpl.info/pliki/polawiacze-perel.JPG

   

 • Harmonogram wydawania obiadów

  29.09.2015

  http://egesior.linuxpl.info/pliki/obiad.gif

  Zmianie uległy godziny wydawania posiłków. Rodziców prosimy o zweryfikowanie terminu obiadu z zajęciami dodatkowymi dzieci.  Nowy harmonogram.

 • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert do Poznańskiej Filharmonii

  28.09.2015

  w sobotę, 3 października 2015 r., godz. 11.00

  INAUGURACJA 48. SEZONU PRO SINFONIKI

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA
  NORDYCKIE ZORZE

  http://egesior.linuxpl.info/zgody/nordyckiezorze.jpg

  Joann Marcinkowska- fortepian
  Marek PIJAROWSKI - dyrygent
  Orkiestra Filharmonii Poznańskiej


     Program:

  • Jean Sibelius      Poemat symfoniczny Finlandia op. 26
  • Edvard Grieg    Koncert fortepianowy a-moll op. 16 (cz. I), Suita Peer Gynt (fragmenty)

   

  http://egesior.linuxpl.info/zgody/Sibelius.jpg

  W 1899 roku Sibelius napisał poemat symfoniczny "Finlandia", pogrążoną w ciemnych barwach dziesięciominutową opowieść w trzech odsłonach: o ujarzmieniu, pobudzeniu i wyzwoleniu. Początek to uderzenie dętych, intensywne i ciężkie, jakby krzyk zniewolonych; dalej sygnał trąbek, który rodzi przyspieszenie i skracanie motywów; wreszcie hymn-chorał, jasny i zwycięski, parafraza patriotycznego dzieła Emila Genetza "Herää, Suomi!". 

  /źródło: Tygodnik Powszechny/

  http://egesior.linuxpl.info/zgody/Grieg.jpg

        Edvard Grieg to urodzony w 1843 roku w norweskim Bergen kompozytor i dyrygent. Oficjalny przedstawiciel skandynawskiego romantyzmu w muzyce. "W grocie Króla Gór" zostało skomponowane do sztuki "Peer Gynt" napisanej przez norweskiego dramaturga, Henrika Ibsena.

  W grocie Króla Gór to muzyczne przedstawienie sytuacji, kiedy Peer Gynt wkrada się do jaskini górskiego trolla, przed którym później musi uciekać. Początek utworu, imitujący ostrożne kroki człowieka, grany jest na fagocie. Gdy rozpoczyna się pogoń, dołączają się kolejne instrumenty, grając coraz szybciej i głośniej. Utwór kończy się gwałtownym uderzeniem.

  /źródło: wikipedia/

  Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt jednej wejściówki: 15 zł.

  Wpłaty wraz ze zgodą do czwartku, 01. października u organizatorek lub wychowawców.

  Uwaga! Obowiązuje strój galowy.    formularz zgody

           Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

  Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

 • Spotkanie z literaturą i filmem

  28.09.2015

  W sobotę, 26 września 2015 r., uczniowie z klas I – III zapoczątkowali kolejny cykl „Spotkań ze Sztuką”. Na inauguracyjny wyjazd wybraliśmy zaprzyjaźnioną księgarnię „z Bajki” na poznańskim Wichrowym Wzgórzu. Podążając śladami Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, dzieci mogły się przekonać, jak ważne w pracy detektywa i w życiu w ogóle są zmysły. Patrzyły, słuchały, wąchały, dotykały i smakowały, bawiąc się przy tym znakomicie. Okazało się, że wszyscy mają szansę zostać świetnymi detektywami, ponieważ ich zmysły funkcjonują bez zarzutu. Wizyta w księgarni nie mogła zakończyć się inaczej niż zakupem kolejnych pozycji do domowych biblioteczek. Nie był to jednak koniec atrakcji tego dnia. Niezapomnianych wzruszeń dostarczył młodym detektywom film „Mały książę” w poznańskim Cinema City Plaza. Wszyscy wracaliśmy do szkoły radośni, pełni wrażeń, zadowoleni z nowych znajomości. Mamy nadzieję, że magia i pozytywna energia księgarni „z Bajki” będzie nam towarzyszyć podczas kolejnych „Spotkań ze Sztuką”.zdjęcia

     Organizatorki wyjazdu

 • Uwaga konkurs plastyczny!

  25.09.2015

    

  Z okazji  Międzynarodowego Dnia Muzyki organizujemy konkurs plastyczny pt.  „MUZYKA JEST WSZĘDZIE”, czyli w lesie, na łące, w filmach i bajkach…  Wykonaj pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A4  lub A3  i oddaj wychowawcy do 29 IX (wtorek).    ZAPRASZAMY !!!   

    D.Błaszczyk, I.Chruściel

 • Lekcja bezpieczeństwa na drodze w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto Lab

  22.09.2015

  W czwartek, 17 września 20015 r. uczniowie klasy III b i III e uczestniczyli w niezwykłej lekcji o bezpieczeństwie na drodze. Podczas dwugodzinnych, pięciomodułowych warsztatów ( m. in. pieszy uczestnikiem ruchu drogowego, bezpieczne podróżowanie samochodem, pierwsza pomoc ) trzecioklasiści, dzięki interaktywnym symulatorom i eksponatom, mieli okazję zyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w ruchu drogowym. A wszystko to pod okiem profesjonalnych instruktorów, ratowników medycznych i animatorów.

  Po ukończeniu zajęć każda klasa otrzymała certyfikat potwierdzający udział w lekcji.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa, gdzie dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Warto tam pojechać, dlatego też, że jest to blisko Komornik.       

  zdjęcia

                  wychowawcy: Małgorzata Woźniak i Rafał Więcław

 • SKKT/PTTK nr 9 przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka wyruszyło na trasę.

  21.09.2015
  Dnia 19 września 2015 rozpoczęliśmy nasz sezon rajdowy. W tym dniu uczestniczyliśmy w XV Powiatowym Rajdzie ,,Pieczona Pyra " z metą w Niepruszewie. Rajd organizował Oddział PTTK w Buku. Trasa rajdu wiodła przez urokliwe Lusowo -Jezioro Lusowskie -Lusówko -Niepruszewo. Na mecie rajdu czekały na nas konkursy i pyszne jedzenie. Pomimo zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy naszych rajdowiczów.  Dziękujemy wszystkim  uczestnikom.
     
     opiekun SKKT/PTTK -Iwona Jankowiak 
     nauczyciel przyrody -Barbara Fiedler
   
 • JUŻ NIEDŁUGO RUSZA V EDYCJA PROGRAMU „Insta.Ling”

  21.09.2015

  http://egesior.linuxpl.info/angielski/ceryfikat.jpg

  W czerwcu zakończyła się IV edycja programu Insta.Ling. Dzięki systematycznej pracy uczniów i nauczycieli nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia Języków.

   Na przełomie września i października uczniowie klas IV – VI rozpoczną kolejny rok nauki słówek z programem „Insta.Ling”. Mamy nadzieję, że i ta edycja zakończy się przyznaniem certyfikatu, a nasi uczniowie znacznie wzbogacą swój zasób słownictwa.

  ŻYCZYMY POWODZIENIA !!!

  Katarzyna Trafas

 • DRODZY RODZICE !

  19.09.2015

  W związku z trwającymi pracami budowlanymi oraz remontami w szkole, od poniedziałku 21.09.2015r nadal będziecie mogli Państwo wchodzić na teren szkoły przyprowadzając  i odbierając dzieci. Jednocześnie informujemy, iż wejście B  po rozpoczęciu lekcji od godz. 8:30 - 10:30 oraz od 13:00 - 15:00 będzie zamknięte. Wejścia:  A (od ul. Staszica)  oraz C (za salą gimnastyczną) będą cały czas otwarte w godz. 6:30 do 17:30  Prosimy o wyrozumiałość!

 • Zaproszenie

  14.09.2015

  Koło Młodego Melomana zaprasza wszystkich uczniów i ich rodziców do udziału w koncertach Pro Sinfoniki, które odbywają się raz w miesiącu w soboty w Poznańskiej Filharmonii (Aula Uniwersytecka). Dojazd indywidualny. Wejściówki 15 zł. Dzieci uczestniczą w koncertach pod opieką organizatorek. Tydzień przed każdym koncertem ukazuje się zaproszenie i formularz zgody do pobrania ze szkolnej strony internetowej.

  Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk i Iwona Chruściel

  Program sezonu 2015/16
   

  3.10.2015

  godz. 11.00

  INAUGURACJA

  48. SEZONU PRO SINFONIKI 
  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA

  NORDYCKIE ZORZE

  7.11.2015

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA
  W DRODZE DO SALZBURGA

  5.12.2015

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA
  SZLAKIEM CELTÓW

  16.01.2016

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA 
  FLAMENCO – ODDECH ANDALUZJI

  19.03.2016

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA 
  OD JAZZU DO HIP-HOPU

  9.04.2016

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA 
  DOTKNIĘCIE TRADYCJI

  21.05.2016

  godz. 11.00

  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA 
  OBYWATELE ŚWIATA

  04.06.2016

  godz. 11.00

  ZAKOŃCZENIE SEZONU PRO SINFONIKI 
  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA 

  LATYNOSKIE RYTMY

   

  Uzupełniony formularz zgody wraz z pieniędzmi prosimy przekazywać wychowawcom klas najpóźniej dwa dni przed koncertem, czyli do czwartku.

  http://pro-sinfonika.webnode.com

   

 • WODA DLA KAŻDEGO UCZNIA

  13.09.2015

  W związku z nowym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015r w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach, szkoła ustawiła w wyznaczonych punktach dystrybutory dla uczniów na terenie szkoły, co pozwoli na darmowy dostęp do świeżej wody pitnej. Jednocześnie informujemy, iż trwają rozmowy dot. zamontowania na terenie szkoły źródełek z wodą. Dostęp do wody za pomocą źródełek to m.in. odciążenie  szkolnych plecaków, gdyż dzieci nie będą nosić ze sobą butelek z napojami oraz zmniejszenie ilości pustych opakowań po napojach. Picie wody ze źródełek to także oszczędność w wydatkach indywidualnych rodziców oraz w wydatkach szkół i rad rodziców na zakup wody lub napojów butelkowanych.

 • Ubezpieczenie

  09.09.2015

  Informujemy, iż koszt ubezpieczenia dziecka w tym roku szkolnym wynosi 36 zł w firmie PZU.  Polisa opiewa na kwotę 12 tys. Ubezpieczenie jest dobrowolne i nie jest obowiązkowe. Poniżej przedstawiamy ogólne warunki ubezpieczenia. Wpłaty należy dokonać do 20.09.2015r u wychowawcy klasy. OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW DZIECI, MŁODZIEŻY I PERSONELU

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  06.09.2015

  „Powitanie”

  Żegnamy lasy, łąki i pole.
  Jutro, pojutrze będziemy w szkole.

  Żegnamy góry, żegnamy morze.
  Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.

  Piękne jest lato, miłe, wesołe.
  Lecz dziś z radością witamy szkołę.

      ( Czesław Janczarski)

          W słoneczne, gorące przedpołudnie 1 września 2015r., na boisku naszej szkoły zebrały się uśmiechnięte, zaciekawione, pełne energii i entuzjazmu dzieci. Łącznie tego dnia naukę w naszej szkole rozpoczęło około 900 uczniów. Towarzyszyli im przejęci rodzice i inni bliscy. Gośćmi dzieci i Szkoły tego dnia byli przedstawiciele władz Gminy Komorniki: Wójt Gminy – pan Jan Broda, oraz Przewodniczący Rady Gminy – pan Marian Adamski.

      Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły – pani Bożena Czaińska, która wyraziła radość z możliwości rozpoczęcia nauki przez dzieci w nowo wybudowanej oraz wyremontowanej części naszej szkoły. Cała społeczność uczniowska szczególnie ucieszyła się z długo oczekiwanej i w końcu wybudowanej sali gimnastycznej.

  album ze zdjęciami

      Bohaterami tego pierwszego szkolnego dnia byli Pierwszoklasiści, dla których w tym roku szkolnym utworzono 13 oddziałów klasowych. W obecności Sztandaru Szkoły, po odśpiewaniu Hymnu, zostali oni włączeni do społeczności szkolnej poprzez akt Pasowania na Ucznia Szkoły. Dokonały tego panie Dyrektor naszej placówki za pomocą „magicznego ołówka”.

  Od swoich wychowawczyń dzieci otrzymały pamiątkowe papierowe kwiatki.

        W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech nauka sprawia Wam dużo radości, a szkoła niech się stanie miejscem, do którego będziecie przychodzić z ochotą.


    Tekst i zdjęcia

           Renata Janiszewska
   

 • Drodzy Rodzice!

  Pragniemy poinformować,  iż w związku z budową i remontem szkoły od 2 września będą uruchomione 3 wejścia do szkoły:

  1)  A  -  stare  wejście  od ul. Staszica  -   będą  nim wchodzić uczniowie klas IV - VI

  2)  -  wejście od ul Korczaka z lewej strony sali gimnastycznej  -  będą wchodzić uczniowie  klas  II i III

  3)  C  -  wejście od ul. Korczaka za salą gimnastyczną z prawej strony - będą wchodzić tylko uczniowie klas I

  Przez okres 2 tygodni umożliwiamy Rodzicom wchodzenie na teren szkoły podczas przyprowadzania dziecka i odbierania. Po tym czasie nie będzie możliwości wejścia z dzieckiem na teren szkoły.

  Informujemy, iż parking przed szkołą przy ul. Staszica całkowicie będzie do dyspozycji Rodziców. Parking dla nauczycieli i pracowników obsługi będzie przy szkole od ul. Korczaka. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i ostrożność!

  Dnia  01.09.2015r  w związku z brakiem wystarczającej ilości miejsc parkingowych, prosimy Rodziców w miarę możliwości o przybycie do szkoły pieszo.  Dziękujemy!

 • Aktualizacja danych

  01.09.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO DOWOŻĄCEGO DZIECI (klasy I - III)

  31.08.2015

  Przyjazdy:

  7:40 - Szreniawa         7:45 - Rosnowo          7:50 - Głuchowo (pętla)           około   8:10 - Komorniki  (szkoła)

   

  10:30 - Głuchowo (pętla)        10:35 - Rosnowo      10:40 - Szreniawa                10:55 - Komorniki  (szkoła)

   

  Odjazdy:

  14:00 - Komorniki (szkoła)      14:15 - Głuchowo (pętla)      14:20 - Rosnowo             około  14:25 - Szreniawa

   

  16:30 - Komorniki (szkoła)      16:45 - Głuchowo (pętla)    16:50 - Rosnowo               około  16:55 - Szreniawa

 • PODRĘCZNIKI, ZESZYTY ĆWICZEŃ – ROK SZKOLNY 2015/2016

  26.06.2015

  W roku szkolnym 2015/2016 rodzice uczniów klas I, II, i IV szkoły podstawowej nie będą kupować podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych (dotacja MEN). Rodzice ponoszą koszty zakupu podręcznika i kart pracy do religii oraz do języka niemieckiego (dodatkowy język). Rodzice uczniów klas III, V, VI dokonują zakupu podręczników wg poniższego wykazu podręczników na rok szkolny 2015/2016

   klasy 1

   klasy 2

   klasy 3

   klasy 4

   klasy 5

  klasy 6

 • Wyrzucaj z głową

  Szanowni Rodzice,

  końcówka wakacji to często czas porządków, dlatego zanim coś wyrzucicie - "bo dzieci wyrosły" zastanówcie się, czy nie przyda się to w szkole. Do pracowni przyrodniczej chętnie przyjmiemy:

  - globusy,

  - działające wagi - elektroniczne i z odważnikami,

  - programy komputerowe o tematyce przyrodniczej,

  - zestawy do doświadczeń, eksprymentów,

  - i przede wszystkim aktualne podręczniki do przyrody ("Przyroda z klasą" LektorKlett), jeśli nie udało się Państwu ich sprzedać. Jeśli uzbieramy odpowiednią ilość, dzieci nie będą musiały nosić podręczników do szkoły, co odciąży ich plecaki.

  Z góry serdecznie dziękuję

  nauczycielka przyrody

  Ewelina Kaczmarek