Nawigacja

 • ZAPISY DO SZKOŁY

  Uprzejmie informujemy, że zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017 dzieci zamieszkałych w Komornikach,Głuchowie,Szreniawie,Rosnowie odbędą się w dniach 1.03. - 31.03. 2016.
  Szczegóły wkrótce.

   

                                                                       

 • Projekt profilaktyczny, interwencyjny i strategiczny

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na  "Projekt profilaktyczny, interwencyjny i strategiczny", który odbędzie się w naszej szkole dnia 13.02.2016r (sobota) - szczegóły na załączonym plakacie.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  02.02.2016

  X Międzyszkolny Konkurs Regionalny pt. „Moja mała Ojczyzna poezją malowana” dla uczniów klas II i III

  Organizator: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach. Termin: 7 marca 2016 r. godz. 13:00   Miejsce:  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach

  Cele :

  -        poszerzenie wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków,

  -        kształtowanie tożsamości regionalnej,

  -        rozwijanie zainteresowań,

  -        prezentowanie wiedzy i umiejętności na forum szkoły i szkół naszej gminy,

  -        wdrażanie do koleżeńskiego współzawodnictwa.

  Zakres wiadomości:

  gwara komornicka, symbole gminy, położenie, układ administracyjny gminy, rzeki, jeziora, zabytki, muzea, kompleksy leśne, władze gminy, ważne postaci w życiu gminy, miejsca pamięci, ogólne wiadomości o Poznaniu – stolicy powiatu i województwa.

  Proponowane źródła informacji:

  folder Gminy Komorniki dostępny na stronie  www.komorniki.pl oraz folder TPZK tamże, „Gwara Komornicka” S. Nowak, „Historia Gminy Komorniki” Z. Boras, foldery „Spacer po Komornikach” B. Fiedler, „Nurtem Wirynki”,  teksty z zakładki: kółko regionalne(www.spkomorniki.pl) i inne dostępne publikacje. 

  Etap I wewnątrzszkolny – dwa zadania

  1. Poeta i ilustrator „Moja mała Ojczyzna poezją malowana”

  Wymagania konkursowe:

  Uczestnicy konkursu przyjmują role poety i ilustratora. Układają wiersz  (lub rymowankę) dotyczący wybranego miejsca, budowli lub osoby związanej z naszą Gminą oraz zilustrują  go.  Uczniowie przygotowują prace indywidualnie. Można zaprezentować kilka prac.

  -      Kartka z bloku technicznego - format A3 lub większy (powinien się na niej zmieścić zarówno tekst jak i praca plastyczna),

  -      technika dowolna, np: rysunek, collage, akwarela, grafika,

  -      praca zgodna z tematem.

   

  2. Test o Gminie Komorniki

  Rozwiązują uczniowie, którzy przygotowali pracę plastyczną. Czworo uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na teście, bierze udział w etapie międzyszkolnym tworząc grupę konkursową.   

  Termin: dostarczenie wszystkich prac organizatorom do dnia 1 marca 2016 r. z załączonymi danymi uczniów,którzy reprezentują daną szkołę.

   

   Etap II międzyszkolny

  Do II etapu zakwalifikują się szkolni finaliści, tj. 4 uczniów, którzy spełnią kryteria konkursowe.   

  Termin finału konkursu:

  7 marca 2016 r.(poniedziałek) o godz. 13.00, sala nr 231.

  Finaliści  rozwiązują grupowo zadania konkursowe.

  Dla wszystkich uczestników finału przygotowano dyplomy i atrakcyjne nagrody.

              Zapraszamy.

        Organizatorki konkursu:

        Dorota Błaszczyk, Renata Janiszewska, Katarzyna Proch, Paulina Perz-Szydłowska

   

 • ZMIANA PLANU LEKCJI

  Od dnia dzisiejszego na stronie internetowej szkoły dostępny jest już nowy plan lekcji obowiązujący od 01 lutego 2016r do 24 czerwca 2016r.

  Wydrukowany plan lekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim.

  Uwaga!!

  Nastąpiła mała korekta planu dla klasy 2i i 3c.

  Proszę zapoznać się ze zmianami.

 • HARMONAOGRAM WYDAWANIA OBIADÓW

  31.01.2016

  Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem. Uczniowie klas 3-6  przychodzą samodzielnie na obiad.

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY

  28.01.2016

  Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY 2015 odbył się 25 listopada 2015 w naszej szkole. Przystąpiło do niego ponad 60 uczniów z klas 2 i 3 oraz 30 uczniów z klas 4-6.  Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny znany od 18 lat. Jego celem  jest promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką matematyki i przedmiotów ścisłych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Udział w Alfiku Matematycznym był znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Pozwolił on również zdiagnozować potencjał zdolności matematycznych i zaangażowanie uczniów we własną edukację.  Aby uzyskać w konkursie wynik bardzo dobry, nagrodzeni uczniowie musieli zdobyć powyżej 75% możliwych punktów. Wynik dobry to co najmniej 70% ogólnej liczby punktów.

   Klasy 2-3

   ​Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskali:

  Piotr Dymek

  Staś Dymek

  Jan Dymek

  Michał Nadobnik

  Patryk Stronka

   Dobry wynik:

   Aleksander Demski

  Zuzanna Juska

   

  Wszyscy nasi laureaci to uczniowie klas drugich. Wyróżnili się oni z ogromnej grupy 13 392  wszystkich drugoklasistów biorących udział w ogólnopolskim konkursie. Nagrody w postaci dyplomów zostaną wręczone przez szkolnych koordynatorów.

  Klasy 4-6

  Bardzo dobry wynik w konkursie i darmowy udział w konkursie MAKS

   Antoni Rajtar, z klasy 6, uzyskał 91,7% punktów możliwych do uzyskania

  Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskali:

   Mateusz Dymek z klasy 4

  Natalia Maciuszonek z klasy 5

  Kajetan Daroch z klasy 6

  Dobry wynik:

  Julia Bzdawka z klasy 5

   

   Serdecznie gratulujemy!

    Dorota Błaszczyk, Karolina Buksch, Agata Szczepańska, Jolanta Kasprowicz, Agnieszka Gałek, Luiza Jurkowska, Elżbieta Gęsior

 • Dzieci w Lisówkach gościły i dużo radości seniorom sprawiły!

  29.01.2016

  IMG_4324

  12 stycznia 2016 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Okazją do spotkania był nadchodzący Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz miesiąc styczeń, czyli czas do życzeń. Dzieci złożyły seniorom świąteczne i noworoczne życzenia. W prezencie uczniowie przygotowali dla przyjaciół z Lisówek wesoły program artystyczny.

  Dziewczynki z kółka flażoletowego ,,Tęczowe Nutki” zaśpiewały i zagrały kolędy oraz piosenkę o babci i dziadku.

  Dzieci z klas I i II zaprezentowały się w wesołych tańcach i piosenkach.

  Dużo radości dostarczyli seniorom aktorzy z kółka teatralnego ,,Gwiazdy”.

  Wystąpili z przedstawieniem: ,,Jak karnawał, to karnawał”. Występ zakończyła polka tramblanka, do której aktorzy zaprosili wszystkie dzieci.

  Taneczny nastrój ogarnął całą widownię. Dzieci włączyły seniorów do wspólnej zabawy przy znanych ,,dziadkom” piosenkach: ,,Jawor, jawor”, ,,Ojciec Wirgiliusz”, ,,My jesteśmy krasnoludki”.

  Po zakończonych występach i wspólnej zabawie, dzieci obdarowały seniorów laurkami i słodkimi upominkami.

  Laurki z życzeniami przygotowali członkowie szkolnego koła religijnego ,,Barka”. Podczas rozdawania upominków, dzieci miały okazję porozmawiania ze starszymi ludźmi. Uczniowie nasi odebrali wiele ciepłych słów i podziękowań od mieszkańców DPS.

  Spotkanie łączące pokolenia dostarczyło dużo radości seniorom i dzieciom. zdjęcia

              organizatorki:

     D. Błaszczyk, I. Jankowiak, M. Woźniak

 • Laureaci XI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

  28.01.2016

  20160110_122823

  W niedzielę, 10 stycznia 2016 r. w Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach było tłoczno, gwarno i radośnie. Odbywał się tutaj Gminny Przegląd  Zespołów i Solistów Śpiewających Kolędy i Pastorałki.  Dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły duże emocje. Wystąpić na scenie przed jury konkursowym i wypełnioną po brzegi widownią to ogromne wyzwanie. Sprostali temu nasi reprezentanci- finaliści szkolnego konkursu. Wszyscy pięknie przygotowali się do występu, zaprezentowali swoje muzyczne zdolności i pasje, za które zostali obdarowani nagrodami. Jesteśmy z nich bardzo dumni. zdjęcia

   klasy I 

  solistka: I miejsce-   (I k)  Zuzanna Talkowska

  zespół: Zofia Nowaczyk, Lena Wiśniewska, Vanessa Kwaśny,  

      Dominika Pawełczyk (I k) – I miejsce 

  klasy II-III 

  solistka: – III miejsce Kamila Garczarek (III d)

  zespół z klasy  II c –III miejsce

   ​klasy IV – VI

  solistka : Wiktoria Bąk (IV c) – II miejsce

  zespół: Maja Grabarczyk, Weronika Nowakowska (IV c) – I miejsce

   

  W imieniu całej szkolnej społeczności gratulujemy naszym uczniom i ich rodzicom.

   Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski

 • Koncert kolęd i pastorałek na nowej sali gimnastycznej

  28.01.2016

  Clipboard01

  Trzynastego stycznia o godz. 17.00  salę gimnastyczną wypełniły dźwięki kolęd i pastorałek. Chór Feeling, grupa flażoletowa Tęczowe Nutki oraz uczniowie z klasy I h zaprezentowali repertuar przygotowany na Poznańskie Betlejem. Piękną pastorałką „Wołek i osiołek” rozpoczęły koncert laureatki I miejsca Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, uczennice z klasy I k.

  Dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście. Na gitarach elektrycznych zagrali rodzice naszych uczniów: pan Bartek Wyrwał i pan Mariusz Czaiński a na gitarze basowej absolwent naszej szkoły Michał Woźniak. Występ uświetniły uczennice perkusistki  Hania Jaczun z klasy VI d oraz Zuzanna Wyrwał z klasy IV b.

  W repertuarze koncertu znalazły się takie utwory jak: ”O gwiazdo Betlejemska”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przyjdż do mnie mały Jezusiczku”, „Strucla dla myszki” i inne. Całość występu zakończył pan Radosław Lubkowski, który zaśpiewał piękną pastorałkę „Mario, czy ty wiesz”. zdjęcia

  Organizatorzy: Dorota Błaszczyk, Radosław Lubkowski

  Zdjęcia: Renata Janiszewska, Agnieszka Kostańska

 • Koło Młodego Melomana zaprasza

  11.01.2016

  na koncert do Poznańskiej Filharmonii w sobotę, 16 stycznia 2016 r., godz. 11.00 w Auli Uniwersyteckiej

  FLAMENCO – ODDECH ANDALUZJI

  Kuba NIEDOBOREK - gitara flamenco
  Andrzej LEWOCKI - gitara flamenco
  Kuba POLANOWSKI - śpiew
  Marek FEDOR - instrumenty perkusyjne
  Agata TEODORCZYK - taniec

          Program:

  W programie projekt Por Fiesta, nastrojowe i energetyczne prezentacje muzyki Półwyspu Iberyjskiego wzbogacone pokazem tanecznym.

   

  Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Wpłaty do czwartku, 14 stycznia u organizatorek.

  Uwaga! Obowiązuje strój galowy.    formularz zgody                     

    Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

  Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

  Gitara i dusza flamenco

  Niesłychana energia, wyzwalana za pomocą piorunujących uderzeń naśladujących dźwięki instrumentów perkusyjnych, skomplikowane rytmicznie kompozycje, specyficzna harmonia, a wszystko wykonywane w oszałamiającym tempie - to główne cechy, które powodują, że flamenco cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród gitarzystów.

  Gitara flamenco nieznacznie różni się od gitary klasycznej - węższe i płytsze pudło rezonansowe, niżej ułożone struny, zbudowana zwykle z drzewa cyprysowego (czasem z palisandru, żeby zapewnić głębsze, donośniejsze brzmienie w dużych salach koncertowych). Charakteryzuje się szybszym czasem reakcji oraz krystalicznym, ostrym brzmieniem. Dodatkową cechą gitary flamenco jest golpeador ("Pick Guard") - cienka, samoprzylepna płytka wykonana z laminatu, naklejana pod oraz nad otworem rezonansowym. 

  Źródło:www.magazyngitarzysta.pl/

   

  Flamenco jest zjawiskiem kulturowym obejmującym muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji – regionu południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Andaluzja była krainą Fenicjan i Kartagińczyków, była kolonią grecką i Imperium Rzymskim, cesarstwem wizygockim i arabskim kalifatem oraz domem dla sefardyjskich Żydów i hinduskich Cyganów.

  Na początku XIX wieku powstał tajemniczy, niezwykle ekspresyjny taniec, który dziś znamy pod nazwą flamenco.

  Źródło: http://urodaizdrowie.pl/

 • Światowy dzień zwierząt

  10.01.2016

  Nasza szkoła już od kilku lat obchodzi ,,Światowy dzień zwierząt” Celem jest zwrócenie uwagi na otaczający świat zwierząt, uwrażliwienie dzieci na cierpienie i los bezdomnych zwierząt, niesienie pomocy zwierzętom w pobliskim przytulisku. Dzieci zebrały jedzenie w puszkach dla psów i kotów, suchą karmę, smycze dla piesków w ramach akcji Paczka dla Zwierzaczka” Wszystkie dary zostały zawiezione do przytuliska w Łęczycy. Tam dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda pobyt psów znalezionych, porzuconych, bezdomnych. Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję bardzo dziękujemy. 

    

   

  Organizatorki Światowego Dnia Zwierząt

   Gabriela Ukaszewska, Hanna Woźniak

 • Ferie pasjonatów

  09.01.2016

 • Pomysłodajnia - zimowisko kreatywne

  07.01.2016

  To nowatorski projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat, spędzających ferie zimowe 2016 w miejscu zamieszkania. Nasze warsztaty są połączeniem takich form artystycznych jak: muzyka, ruch sceniczny z tańcem, teatr, multimedia z elementami tworzenia wideo a dodatkową atrakcją jest wizyta gościa specjalnego. Integralna cześcią Pomysłodajni są codziennie warsztaty z psychologiem profilaktykiem, poruszające ważne tematy dla prawidłowego rozwoju i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Efektem końcowym naszej formuły będzie etiuda video którą odegrają uczestnicy warsztatów a stroje oraz rekwizyty własnego pomysłu zostaną stworzone z produktów do recyklingu.

   W czterech miejscowościach Gminy Komorniki, to jest: Chomęcice, Szreniawa, Plewiska, Wiry w ciągu dwóch tygodni ferii zimowych 2016,  od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 będą odbywać się warsztaty artystyczne połączone ze spotkaniami ze specjalistami z takich dziedzin jak teatr, multimedia, tv oraz codzienne warsztaty z psychologiem profilaktykiem. 

  Dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje oraz talenty poprzez cykl warsztatów:

      Muzycznych

      Teatralnych

      Tanecznych

      Plastycznych

      Multimedialnych (produkcja video i fotografia) 

  Ostatniego dnia turnusu  odbędzie się pokaz i rejestracja etiudy w wykonaniu dzieci, w strojach ich autorstwa. Etiuda ta zostanie nagrana oraz umieszczona na specjalnie do tego utworzonym kanale YouTube, Facebook.

   Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa i poczęstunek (drożdżówka, pączek)

   Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat zamieszkujące Gminę Komorniki.

  Dzieci z Komorniki prosimy zapisywać na turnus II i turnus IV bądź kontaktować się bezpośrednio z organizatorem.

  Liczba uczestników to 25 osób przypadających  na jeden turnus.

  Terminy Turnusów

   Turnus I: 18-22.01.2016 –Głuchowo (DK)

   Turnus II: 25-29.01.2016 – Szreniawa (Świetlica Wiejska w Szreniawie ul. Nowa 9)

   Turnus III: 25– 29.01.2016 – Plewiska 9 Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach ul.Grunwaldzka 565)

   Turnus IV: 25– 29.01.2016 -  Wiry  (Szkoła Podstawowa w Wirach ul. Szreniawska 6)

   ​PROGRAM ZAJĘĆ:

   Plan dnia:

     9:00 – 10:00 – Przyjęcie uczestników

  10:00 – 11:00 - Warsztaty z psychologiem profilaktykiem

  11:00 – 12:30 - Warsztaty tematyczne cz.1

    Przerwa na poczęstunek

   13:00 – 14:00 Warsztaty tematyczne cz.2

  14:00 – Zakończenie zajęć i odbiór uczestników

   UWAGA: Udział w Półkoloniach „Pomysłodajnia - zimowisko kreatywne” jest BEZPŁATNY, projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Komorniki  przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, i kierowany do uczniów szkół należących do Gminy Komorniki. Pierwszeństwo w uczestnictwie w projekcie mają dzieci i młodzież delegowane przez placówki pomocowe oraz psychologów i pedagogów szkolnych.

   INFORMACJE I ZGLOSZENIA: www.fundacjatalent.org, email:  biuro@fundacjatalent.org lub  milena.a.soltysiak@gmail.com , 

  telefonicznie: 733 079 969,  530 051 372

  ------------------------------------------------------------------------

   Formularz zgłoszeniowy uczestnika projektu „Pomysłodajnia - zimowiski kreatywne”

   Imię:

  Nazwisko:

  Data urodzenia:

  Pesel :

  Adres:

  Kod pocztowy:

  Miejscowość:

  Ulica:

  Nr budynku:                     Nr mieszkania:

  Telefon kontaktowy :

  Email:

   Terminy turnusów:

   Turnus I: 18-22.01.2016 –Głuchowo (DK)

  Turnus II: 25-29.01.2016 – Szreniawa (Świetlica Wiejska w Szreniawie ul. Nowa 9)

  Turnus III: 25– 29.01.2016 – Plewiska 9 Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach ul.Grunwaldzka 565)

  Turnus IV: 25– 29.01.2016 -  Wiry  (Szkoła Podstawowa w Wirach ul. Szreniawska 6)

   Wyrażam zgodę na udział dziecka w „Pomysłodajnia - warsztaty kreatywne”  odbywających się na terenie Gminy Komorniki

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

   Imię i Nazwisko prawnego opiekuna:

   Powyższy formularz zgłoszeniowy należy skopiować, wypełnić i przesłać na email: biuro@fundacjatalent.org

   ga: Uczestniczy przystępują do projektu „Pomysłodajnia - zimowisko kreatywne” tylko po przesłaniu i zaakceptowaniu formularza zgłoszeniowego przez Organizatora oraz emailowym lub telefonicznym potwierdzeniu przyjęcia na warsztaty.

  -----------------------------------------------------------------------

 • Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas szóstych

  03.01.2016

    W dniu 21.12.2015 odbył się  Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas szóstych. W zawodach rywalizowały drużyny dziewcząt  i chłopców, systemem gier  „każdy z każdym”. Celem zawodów była wspólna zabawa oraz popularyzacja piłki siatkowej wśród uczniów naszej szkoły.

    Wyniki przedstawiają się następująco:

    Dziewczęta

    1 miejsce:    klasa 6d

    2 miejsce:    klasa 6c

    3 miejsce:    klasa 6b

    4 miejsce:    klasa 6a

    Chłopcy

    1 miejsce:    klasa 6a

    2 miejsce:    klasa 6d

    3 miejsce:    klasa 6b

    4 miejsce:    klasa 6c

          

         Organizatorzy:

            Agnieszka Kuster, Tomasz Nowaczyk, Sebastian Jakrzewski

 • „Ocalić od zapomnienia” – Świąteczny projekt klas 1-3.

  03.01.2016

  SAM_1670

  Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Wszyscy intensywnie biorą udział w przygotowaniach, aby nadać tym grudniowym dniom niezapomniany smak i koloryt. Dla szkół to również wyjątkowy okres. W trakcie intensywnych przygotowań do świąt, nauczyciele w różnorodny sposób starają się pokazać i przekazać dzieciom piękne, polskie, bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje.

      Kultywowanie tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Święta i związane z nimi zwyczaje i obyczaje „są źródłem radości, wzruszeń, niezwykłych przeżyć, świadectwem łączących nas więzi i naszej odrębności, świadectwem więzów rodzinnych i więzi między pokoleniami, są świadectwem naszego przywiązania do swojej historii i tradycji" (B. Ogrodowska, Krągły rok, Warszawa 1997, s. 5).

       W naszej szkole, w tym roku szkolnym, w ramach mini projektu klas I-III ,,Ocalić od zapomnienia”, dzieci zdobiły klasowe choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami z papieru, bibułki, słomy, „złotek”, szyszek, orzechów itp. Z przekazanych przez klasy ozdób powstała też piękna wystawa zdobiąca jeden ze szkolnych korytarzy.

  Te działania sprzyjały poznawaniu i kultywowaniu obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, a poprzez uczestnictwo w tradycjach i obrzędach dzieci nie tylko uczyły się, ale także przeżywały pozytywne uczucia. zdjęcia

                     R. Janiszewska

 • XI Konkurs Kolęd i Pastorałek

  03.01.2016

  Grudzień to Boże Narodzenie, pachnąca choinka i wspólne, rodzinne kolędowanie. Także w naszej szkole posłuchać można było świątecznych piosenek i znanych melodii  polskich kolęd i pastorałek. Dzieci uwielbiają  je śpiewać i grać nie tylko na lekcjach, ale także w czasie pozalekcyjnym. Szczególnie upodobały sobie  kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Lulajże Jezuniu”. W interpretacji uczniów z klas młodszych mogliśmy także posłuchać świątecznych piosenek , m.in. „To już czas”, „Skrzypi wóz”, „Gdy pada śnieg”. Pięć dni, tj. od 14 do 18 grudnia 2015 r., trwały konkursowe przesłuchania. Organizatorzy zaproponowali w regulaminie dwa etapy: klasowy i szkolny. W drugim etapie mogło uczestniczyć po dwóch solistów i jeden zespół z każdej klasy. Przed licznie zgromadzoną widownią: rodzicami, nauczycielami i uczniami, wystąpiło 29 solistów i 22 zespoły z klas I- III oraz uczniowie z klas IV-VI. Magia świąt Bożego Narodzenia wypełniła mury naszej szkoły.

  Wielu młodych wokalistów zadbało o właściwą oprawę inscenizacyjną i wykazało się umiejętnościami interpretacyjnymi.

  Jury konkursowe pracowało w składzie:         

  •      klasy I -soliści: Agnieszka Peksa, Anna Kaźmierczak, Renata Stankiewicz, Katarzyna Proch
  •      klasy II- soliści: Marta Buchert- Szarzyńska,  Anna Skiba, 
  •      klasy III – soliści: Anna Wiśniewska, Hanna Woźniak, Magdalena Kaźmierczak, Agata Szczepańska,
  •      zespoły z klas I: Anna Kaźmierczak, Tomasz Lackowski,
  •      zespoły z klas II- III: Daria Adamska, Małgorzata Muszyńska, Damian Stanisławski.

  Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy oraz upominki: pluszaki i kalendarze uczniowskie. Fundatorami nagród był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań oraz  organizatorzy.

                                                                                   Organizatorzy konkursu:

  Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Dorota Drożdżyńska, Radosław Lubkowski

  Wyniki XI Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

   Klasy I, soliści:

   I miejsce : Zuzanna Talkowska, kl. I k ,

  II miejsce: Maja Bazan, kl. I g ,

  III miejsce: Amelia Graczyk, kl. I c,

  Wyróżnienia: Gabrysia Kaźmierczak I e, Weronika Dwornik I g,  Martyna Dziewulska I h, Emilia Lis I j.

  kk20

   zdjęcia

  Zespoły: 

  I miejsce: Zofia Nowaczyk, Lena Wiśniewska, Vanessa Kwaśny, Dominika Pawełczyk, kl. I k,                 

  II miejsce: Weronika Hatłas, Zofia Stemplewska, Lena Hofman, Gabrysia Szulczyk,  Ola Nosal, Zuzanna Malec, Daria Wiśniewska Nicol Kostańska, kl. I h,                  

  III miejsce: Karol Pachla z zespołem, kl. I d.

  Wyróżnienia: Julia Małasiewicz, Wiktoria Kaletka kl. I f oraz zespół z klasy I e.

   Klasy II, soliści:

   I miejsce: Zuzanna Juska,

  II miejsce: Natalia Piwońska,

  III miejsce: Malwina Stronczyńska.

  Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak, Julia Malec.

    12467847_947735111947072_1072924371_n

  zdjęcia

   Klasy III, soliści:

  I miejsce: Kamila Garczarek, kl. III d,

  II miejsce: Rozalia Frankowska, kl. III c,

  III miejsce: Gabriela Szydłowska, kl. III c.

  Wyróżnienia: Anna Pietrzykowska III b, Olga Łuczak III d. 

  koledy 027

  zdjęcia

   

   zespoły:  Klasy II- III, 

  I miejsce: zespół z klasy II c,

  II miejsce: Pola Wienskowska, Jan Piskulski, kl. II i,

  III miejsce: zespół z klasy III d.

  Wyróżnienia: Dawid Kropidłowski, Oskar Wąchała, Ignacy Urbanowicz, Mikołaj Pawlak, Adam Lisiecki, Eryk Jędraszyk, kl. II a,  Natasza Płachecka, Julia Stefanowska, kl. II d.

  20151216_132639 IMAG1365

  zdjęcia z konkursu

  Gratulujemy !

  Organizatorzy: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Dorota Drożdżyńska, Radosław Lubkowski

 • XI Międzyszkolna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa dla klas I-III

  23.12.2015

  DSC07677

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas młodszych brali udział w imprezie przypominającej wielkie światowe święto sportu. 7 grudnia 2015 do udziału w Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej zaproszenie przyjęły następujące szkoły: SP nr 2 z Puszczykowa, SP z Plewisk, SP z Chomęcic, SP z Wir oraz organizatorzy SP z Komornik.  zdjęcia

  Zgodnie z mottem olimpijskim, które głosi, że „Trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać” wszyscy starali się dać z siebie maksimum,  ale tak naprawdę  liczyła się przede wszystkim wspaniała atmosfera i świetna zabawa. Dzięki życzliwości Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Komornikach pana Marcina Kaczmarka, olimpiada odbyła się w przepięknej hali sportowej w Komornikach.

  Było to nie tylko wspaniałe wydarzenia sportowe, ale również przepiękne widowisko z udziałem kibiców, gości, rodziców. Wydarzeniem artystycznym XI Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiady Sportowej były występy taneczne Moniki Musiał absolwentki szkoły podstawowej i gimnazjum w Komornikach, trenerki ze Studia Tańca Power - Dance, działającego w GOSiR w Komornikach wraz ze swoim zespołem, grupy Miszmasz prowadzonej przez panie Annę Kaźmierczak i Aleksandrę Matuszewską oraz uczniów po kierunkiem pań Katarzyny Kęsy i Angeliki Włodarczak. Duży nacisk położyliśmy na atmosferę i wartości wychowawcze imprezy oraz na aspekt zdrowej aktywności ruchowej. więcej w zakładce SPORT

 • Kolędowanie na Starym Rynku

  21.12.2015

  W niedzielę, 13 grudnia w samo południe, pierwszoklasiści, grupa "Tęczowe Nutki" oraz szkolny chór "Feeling" spotkali się na Starym Rynku, aby wspólnie wystąpić podczas Poznańskiego Betlejem. Niestety, pogoda spłatała nam figla. Silny wiatr i deszcz uniemożliwiły organizatorom rozstawienie sceny. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych poradziliśmy sobie doskonale.  Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy przy szopce betlejemskiej tuż obok Ratusza. Były wiersze, kolędy oraz pastorałki.  Z każdą chwilą naszego występu publiczność powiększała się o kolejnych przechodniów, którzy z zachwytem zatrzymywali się, a nawet włączali do wspólnego śpiewu. Występ został nagrodzony wielkimi brawami. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności Bożemu Dzieciątku. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za pomoc w organizacji koncertu. zdjęcia

  Dorota Błaszczyk, Radosław Lubkowski, Agata Szczepańska

 • Podziękowanie!

  17.12.2015

  Serdecznie dziękujemy Wszystkim, Darczyńcom i Wolontariuszom za udział w akcji: „Tytka Miłosierdzia”. Osiemnaście „Tytek” trafi do rodzin uczniów naszej szkoły. Pozostała część zebranych produktów trafi do Centrum  Caritas  przy Rynku Wildeckim w Poznaniu.  Zostaną one przekazane osobom potrzebującym naszego wsparcia. Trwa jeszcze  sortowanie darów! Nasze podziękowania kierujemy również do naszych pedagogów i wszystkich nauczycieli którzy włączyli się w  pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. 

   

   

  Opiekunowie Koła Caritas Szkoły Podstawowej Im. Janusza Korczaka w Komornikach. Irena Małecka, Mateusz Woźniak, Paweł Lis

 • MISTRZOSTWA GMINY KOMORNIKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TENISIE STOŁOWYM

  17.12.2015

  http://egesior.linuxpl.info/sport/tenis-2015/DSC_8995.JPG

  Dnia 01.12.2015 roku odbyły się Mistrzostwa Gminy  Komorniki Szkół Podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców organizowane przez SP Chomęcice. Uczniowie reprezentując swoją placówkę, rozgrywali spotkania każdy z każdym oraz mecz deblowy. Za każdy zwycięski pojedynek zespół otrzymywał 1 punkt. W kategorii chłopców nasi zwycięzcy chłopcy (Adam Marcinkowski i Mateusz Liszyński z klasy 5b) okazali się bezkonkurencyjni, bardziej wyrównane pojedynki odbywały się pomiędzy dziewczynami. Chłopcy zajęli 1 miejsce w gminie, a dziewczęta (Oliwia Stronczyńska z klasy  6c i Kornelia Krawczyńska z klasy 6a) wywalczyły 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. więcej w zakładce sport

   Opiekun:  Tomasz Nowaczyk

strona: