Nawigacja

 • Podróż do wnętrza ziemi

  20.04.2015

  Dnia 09.04.15 roku uczniowie z klas II b, II c, II d, III a, III b i III c wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Już od samego początku na dzieci czekały niecodzienne atrakcje. Wszyscy zostaliśmy wyposażeni w ochronne kaski. Widok samych siebie,jak i kolegów w nietypowych okryciach głowy, wywoływał na twarzach dzieci wiele uśmiechów . Kolejnym jakże ekscytującym punktem naszej wycieczki był zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd z prędkością 6 m/s wywarł na uczniach niesamowite wrażenie . Gdy dotarliśmy już na miejsce, naszym oczom ukazała się niezliczona ilość podziemnych korytarzy. Mieliśmy okazję obejrzeć kaplicę św. Kingi -opiekunki górników solnych,  komory solne, maszyny używane w podziemnym górnictwie. Podziwialiśmy rzeźby solne, witraże, zasiedliśmy na widowni podziemnej sali koncertowej (tutaj czas odpoczynku, został umilony przez spontaniczne występy dzieci z naszej szkoły).  Nasza wyprawa stała się bardziej tajemnicza i bajkowa dzięki wielobarwnym światłom w podziemnych korytarzach.

  Na zakończenie wycieczki nie zapomnieliśmy o pamiątkach. Każdy przywiózł ze sobą.... także kilogram soli, pożegnalny prezent od górników kłodawskiej kopalni.

  „Podróż do wnętrza ziemi” jaką proponuje Kopalnia Soli w Kłodawie jest na pewno wyjazdem godnym polecenia. zdjęcia

   

  Dorota Błaszczyk, Gabriela Ukaszewska, Rafał Więcław

 • Wizyta Anny Marii Wesołowskiej

  20.04.2015

  Dnia 14 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła znana głównie z programu telewizyjnego Sędzia Anna Maria Wesołowska. Celem wizyty było wygłoszenie prelekcji o tematyce „Dziecko w świetle prawa”. Prelekcje skierowane zostały do trzech grup: uczniów klas III, IV, V, VI i przedstawicieli gimnazjum, grona pedagogicznego oraz rodziców. W trakcie ich trwania poruszono bardzo ważne tematy takie jak: przemoc fizyczna i psychiczna – zarówno w relacjach koleżeńskich, jak i dorosły dziecko; sankcje, jakie grożą zarówno dzieciom, jak i dorosłym za złamanie prawa oraz prawa i przywileje dzieci. Podczas spotkań z Panią Sędzią słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Po prelekcjach chętni otrzymali autografy od Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Grono pedagogiczne oraz rodzice mogli zakupić książkę/poradnik autorstwa Sędzi Wesołowskiej pt. „ Bezpieczeństwo młodzieży”. 

   

  Paulina Ciesielska, Paula Mikołajczak,
  Ewelina Klińska, Renata Stankiewicz, Barbara Wesół

 • PLEWISKA PROSZĄ O GŁOSY

  Gmina Komorniki bierze udział w akcji Podwórko Nivea, w której można wygrać ufundowanie placu zabaw przez firmę Nivea. Nivea wybuduje 40 placów zabaw w całej Polsce. Zgłosiliśmy lokalizację placu w Plewiskach, przy kompleksie boisk ORLIK (ul. Szkolna), która weźmie udział w głosowaniu internautów. Aby nasza lokalizacja została zakwalifikowana do tej 40-tki, potrzebna jest mobilizacja wszystkich mieszkańców i przyjaciół gminy, by brali udział w głosowaniu codziennie, w terminie od 1 kwietnia do 31 maja.

   

  Możemy mieć kolejne miejsce zabawdo spędzania czasu

  dla najmłodszych i ich rodzin.

   

  Głosujmy wspólnie na Plewiska!

   

  Głosować można wyłącznie elektronicznie, wchodząc na: www.nivea.pl/podworko i wybierając plac zabaw w Plewiskach.

  Głosować można raz dziennie!

  Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

   

  Więcej o akcji można przeczytać na stronie www.nivea.pl

 • NIESPODZIANKA OD BABCI ZIEMI

  17.04.2015

  Ile lat może mieć Babcia Ziemia? Czy cierpi na sklerozę? W jaki sposób dostarczyła list do naszej szkoły? Na te wszystkie pytania odpowiedzieli uczniowie klasy 0d. Okazało się, że od dawna Babcia Ziemia dokładnie się im przyglądała. Bardzo zaimponowała jej proekologiczna postawa dzieci. Zachwyciło ją sadzenie tulipanów, dbanie o zwierzęta, udział w zajęciach plastyczno-technicznych Recycling Art czy segregowanie śmieci. W związku z tym postanowiła wynagrodzić uczniów tej klasy podarowując im pięknego kasztanowca. Przed dziećmi odpowiedzialne zadanie, ponieważ samo posadzenie drzewka nie wystarczy, by móc jesienią zbierać kasztany – codziennie więc je podlewają i obserwują jak rośnie.

  Uczniowie już teraz zastanawiają się, iloma skarbami obdaruje ich jesienią kasztanowiec. zdjęcia

  Aleksandra Matuszewska

 • Program rozwoju wolontariatu

  16.04.2015

  Informujemy, iż wszystkie informacje dotyczące działalności Szkolnego Klubu Wielkoducha będą zamieszczane w zakładce „Wielkoduchy”. Zapraszamy do odwiedzin!

  Opiekunki SKW

  Marta Broniszewska i Anna Wiśniewska

 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

  14.04.2015

          10 kwietnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbył się Gminny Konkurs Recytatorski . Utwory prezentowane podczas konkursu charakteryzowały się humorem słownym i sytuacyjnym. Młodzi artyści musieli wykazać się opanowaniem pamięciowym i poprawnością językową wybranego przez siebie wiersza. Nie bez znaczenia były interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.

  Poza tym konkurs ma za zadanie integrację dzieci z różnych szkół naszej gminy, rozwijanie zainteresowań literackich wśród najmłodszych i kształtowanie postaw zdrowego współzawodnictwa.

  Jury w składzie:

   p. Violetta Kuźlak – redaktor naczelna „Nowin Komornickich”

   p. Joanna Brychcy – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komornikach

   p. Marzena Reguła - Pierunek- wicedyrektor SP w Komornikach

  oceniało  występy dzieci w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 -1 i klasy 2-3. zdjęcia

  Laureatami zostali:

  W klasach 0 – 1

  I miejsce –Olimpia Świątkowiak – SP Plewiska

  II miejsce –Julia Czernia – SP Plewiska

  III miejsce –Konrad Pszczółkowski -  SP Komorniki

  Wyróżnienie – Natalia Maciejewska – SP Chomęcice

  W klasach 2 -3

  I miejsce –Kacper Graczyk – SP Komorniki

  II miejsce –Anna Matyjaszek– SP Plewiska

  III miejsce –Przemysław Wagner  – SP Wiry

  Wyróżnienie – Zofia Orłowska  - SP Plewiska

   

  Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu.

  Urzędowi Gminy, Bibliotece Gminnej i  Radzie Rodziców przy SP w Komornikach bardzo dziękujemy za ufundowane nagrody.

  Organizatorzy konkursu:

  Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

   

   

 • Najładniejsze pisanki

  14.04.2015

  CAM00493

  26 marca tuż przed Świętami Wielkanocnymi został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najładniejszą pisankę uczniów klas ”0”. W konkursie wzięło udział piętnaścioro dzieci, które samodzielnie bądź wraz z rodzicami wykonały swoje prace.

  Pierwsze miejsce w kategorii praca samodzielna ex eaquo  zdobyli Patrycja Pazgrat  z klasy 0b oraz Wiktor Małecki z klasy 0c. W  kategorii praca zespołowa pierwsze miejsce zdobyli ex eaquo  Natalia Wichlińska z klasy 0a oraz Kacper Janowski z klasy 0d. zdjęcia

  Po szkolnym rozstrzygnięciu konkursu wszystkie prace zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i tam 29 marca wzięły udział w konkursie, ale już na etapie gminnym. Ku naszej radości spośród wszystkich prac w kategorii grupa dziecięca młodsza nasi uczniowie zdobyli pierwsze trzy miejsca

  – pierwsze miejsce zdobyła praca Kacpra Janowskiego z grupy 0d,

  -drugie praca zbiorowa klasy 0b,

  - trzecie miejsce praca Dawida Szarka  grupy 0c.

  Gratulujemy!        

  Luiza Jurkowska

 • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert

  12.04.2015

  do Poznańskiej Filharmonii

  w sobotę, 18 kwietnia 2015 r., godz. 11.00

    MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA

  HARMONIEMUSIK – CO TO TAKIEGO?


  KAPELA FARNA

  Reaktywowana na początku XXI wieku Kapela Farna nawiązuje do wielowiekowej tradycji istnienia przy znaczących świątyniach wysokiej rangi muzycznych zespołów, ożywiając paragraf XVIII-wiecznego statutu zespołu farnego, według którego orkiestra przy parafii farnej miała być wiecznemi czasy trwała.

  W programie: Dzieje muzyki lekkiej, przyjemnej, ale czy łatwej? Posłuchajmy Tafelmusik i Harmoniemusik

  Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Wpłaty do czwartku, 16 kwietnia u organizatorek. Uwaga! Obowiązuje strój galowy.  formularz zgody do pobrania                                       

  Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

  Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

 • Naśladuj ,,Zajączka Wielkanocnego’’ i podaruj chorym dzieciom coś słodkiego

  12.04.2015

  Ten apel skierowaliśmy do wszystkich uczniów naszej szkoły. Już po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla pacjentów Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Przedświąteczny czas, to okres robienia dobrych uczynków dla innych. Uczniowie przekazali ,,zajączkowe niespodzianki’’ dzieciom przebywającym na różnych oddziałach szpitala. Do słodyczy dołączone były piękne kartki z życzeniami świątecznymi. Kartki te zrobili członkowie Szkolnego Koła Caritas ,,Barka”. Opiekun koła przekazał też pieniądze na zakup słodkich upominków. Prezentem dla nas były uśmiechy małych pacjentów oraz życzenia i podziękowania od Pani Dyrektor szkoły przyszpitalnej.

  W ramach współpracy, będziemy niedługo gościć teatr nauczycielek ze szpitala z przedstawieniem o tematyce zdrowotnej. Cieszymy się, że nasze wspólne działania przynoszą korzyści wszystkim dzieciom.                                                      

           Małgorzata Woźniak

 • NAJCIEKAWSZA HODOWLA RZEŻUCHY

  12.04.2015

  W naszej szkole już od jakiegoś czasu panuje prawdziwa wiosna. Tuż przed świętami wielkanocnymi w holu pojawiła się pełna zdrowia i witamin wystawa z  rzeżuchą w roli głównej. Dzieci wyhodowały ją w nietypowy sposób, a  „zielony ogródek” budził duże zainteresowanie wśród uczniów i rodziców. Jury wybrało najciekawsze hodowle, które wykonali:

   Jakub Krzywania kl. II d

  Aniela Sapko kl. II b

  Bianka Kaczmarek kl. VI b

  Daria Patelka kl. II b

  Jan Rosocki kl. I i.

  Podobały nam się również pozostałe prace, które przygotowali: Mikołaj Roth kl. II b, Dominika Deręgowska kl. II b, Zuzanna Wyrwał kl. III b, Wiktoria Lemańska kl. IV e, Zofia Lemańska kl. I i, Piotr Szukalski kl. 0 d, Anna Pietrzykowska kl. II b, Weronika Strykowska kl. III c, Antoni Łepkowicz kl. I b, Karol Pachla kl. 0 d oraz 12 dzieci ze świetlicy klas II b, c, e.

  Gratulujemy wspaniałych pomysłów! Zapraszamy do wzięcia udziału w „zielonym konkursie” za rok!

     Organizatorki: I. Chruściel, E. Kaczmarek, K. Proch

 • SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO TURNIEJU SZACH I WARCAB

  10.04.2015

   Warcaby 100-polowe

  Wyłoniono mistrzynie szkoły w szachach i warcabach w kategorii dziewcząt. We wszystkich klasach od 4 do 6 zostały przeprowadzone rozgrywki ( wszyscy uczniowie brali w nich udział). Zwycięzcy klas przeszli do etapu szkolnego, w którym wyłoniono 3 medalowe miejsca. 

  KLASYFIKACJA TURNIEJU

  WARCABY   

  1 miejsce: Marta Kuster 5d

  2 miejsce: Julia Łukasik 4a

  3 miejsce: Julia Kaczmarek 5c

  SZACHY

   

  1 miejsce: Joanna Toporska 5c 

  2 miejsce: Kornelia Krawczyńska 5a 

  3 miejsce: Karolina Drabarz 6a 

  więcej w zakładce Sport

  Angelika Włodarczak

 • Zaproszenie

  09.04.2015

  Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie w naszej szkole z panią Sędzią Anną Marią Wesołowską dnia 14.04.2015r  wg następującego harmonogramu:

   

   11.00 - 12.00 klasy III - IV

   12.15 - 13.15 klasy V - VI (oraz przedstawiciele gimnazjum)

   14.30 - 16.30 Grono Pedagogiczne i zaproszeni Goście

   17.00 - 19.00 Rodzice

   
 • Uwaga rodzice!

  30.03.2015

  PRZYPOMINAMY RODZICOM  DZIECI  UCZĄCYCH SIĘ W ODDZIAŁACH ZEROWYCH O OBOWIĄZKU ZAPISANIA SWOJEGO DZIECKA DO KLASY I !!!  DO DNIA 31.03.2015r ( WTOREK)

 • Nabór do klasy sportowej

  03.04.2015

 • Pangea wyniki

  02.04.2015

  3 marca odbył się w naszej placówce etap szkolny konkursu matematycznego „Pangea".Uczniowie przez 45 min rozwiązywali test, składający się z 15 zadań o różnym stopniu trudności  Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 4d, Natalia Maciuszonek i Jan Woźniak z klasy 5d  po I etapie konkursu znaleźli się wśród najlepszych 150 uczniów w swojej kategorii wiekowej (wybranych z całej Polski) i zostali zaproszeni do rywalizacji finałowej, która odbędzie się jednocześnie 17 kwietnia o godzinie 12:00 w dwóch miejscach, w Warszawie i Wrocławiu. Natalia i Janek wybierają się do Wrocławia.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  Natalio i Janku! Trzymamy za Was kciuki.

  Nauczyciele matematyki

 • XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych miasta Poznania

  02.04.2015
  30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  dla uczniów  klas IV szkół podstawowych miasta Poznania objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w naszej szkole w grudniu, spośród blisko dwudziestu uczniów klas czwartych, wyłoniono dwoje zwycięzców – Natalię Maciuszonek z klasy 4d oraz Filipa Jarzembowskiego z 4c. W Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu nasi uczniowie zmierzyli się ze 143 uczniami klas czwartych i przeszli do finału, do którego zakwalifikowało się dwudziestu najlepszych czwartoklasistów. 25 marca Natalia i Filip zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród. Natalia uzyskała w tym konkursie wyróżnienie, natomiast Filip został finalistą konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Luiza Jurkowska
 • Konkurs Horyzonty Matematyki

  W piątek 20 III 2015 dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie „Horyzonty matematyki ”. Konkurs odbył się na terenie Kampusu UAM Morasko i miał nietypową formę. Uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, następnie odpowiedzieć na pytania z nim związane.

  W tym roku tematem wykładu były ciągi. Warto wspomnieć, że to zagadnienie jest wprowadzane dopiero w szkole średniej. Po teście uczestnicy konkursu  zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 12 w Poznaniu. W trakcie tych prezentacji  przeprowadzone zostały dwa quizy, które wygrał uczeń naszej szkoły Jan Majchrzak. Janek wykazał się niebywałą bystrością, sprytem i szybkością w rozwiązywaniu zadań.

  Mimo, że nikomu z naszych uczniów nie udało się zdobyć nagrody głównej, młodzi matematycy wrócili zadowoleni i bogatsi o nową, jakże cenną wiedzę matematyczną.

  Joanna Łukomska

 • Sprawdzian szóstoklasisty 2015

  01.04.2015

  Już po strachu. Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych napisali swój pierwszy na drodze edukacyjnej sprawdzian.
  Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godzinie 9.00 częścią z języka polskiego i matematyki, która trwała 80 minut. 40 minut więcej mieli do dyspozycji uczniowie, którzy pisali w przedłużonym czasie. O 11. 45 rozpoczęła się część z języka angielskiego; trwała 45 minut ( 25 minut więcej mieli ci uczniowie, którzy pisali w przedłużonym czasie). Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2015 będą znane 29 maja. Uczniowie otrzymają je w formie zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. zdjęcia

   

 • AUTOPORTRET CZY SELFIE?

  31.03.2015

  Uczniowie klasy VI a na język polski zrealizowali projekt zatytułowany „Autoportret czy selfie?”. Szóstoklasiści zapoznali się z szeregiem autoportretów i portretów znanych mistrzów malarstwa. Każdy wybrał jedną reprodukcję, która najbardziej mu się spodobała, a następnie wykonał fotografię, wcielając  się w rolę postaci z obrazu. Uwzględniali przy tym strój, mimikę, gest. Uczniowie stworzyli „kopie” następujących dzieł: Jan Vermeer „Dziewczyna z perłą”, Mela Muter „Portret mężczyzny”, Olga Boznańska „Dziewczynka z chryzantemami”, Vincent van Gogh „Autoportret”, „Stary człowiek w smutku”, Stanisław Wyspiański „Dziewczynka z fiołkami”, Amedeo Modigliani „Alice”, Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem”, Vlastimil Hofman „Portret mężczyzny w kapeluszu”. Zwieńczeniem pracy jest wystawa na holu szkoły.  Zapraszamy do obejrzenia prac.

  Ewelina Krzysztoń

 • DOTKNIJ TEATRU

  29.03.2015

  Święto Teatru w naszej szkole jest wieloletnią tradycją. Każdego roku w marcu szkolna aula  przeobraża się  w scenę, a uczniowie stają się aktorami i widzami. Tego dnia wszystkim towarzyszy magiczny nastrój, niecodzienne emocje i świetna zabawa. W tym roku bogowie antyczni zeszli na ziemię i odwiedzili naszą szkołę, a konkretnie piątoklasistów. Uczniowie klasy V b i V d zaprezentowali inscenizację o tematyce mitologicznej pt. „Sąd Parysa”.

  Prócz tego klasy IV – VI wykonały szereg prac plastycznych: makiety obrazujące starożytny teatr, plakaty teatralne, gazetki ścienne pt. „Poznańskie teatry”. Wszelkie prace można było podziwiać podczas wystawy zorganizowanej na korytarzu przy auli. Gazetki ścienne przygotowane przez szóstoklasistów oceniało jury. I miejsce zdobyła klasa VI a, która zaprezentowała gazetkę o Teatrze Nowym, II miejsce otrzymała klasa VI b, która wykonała gazetkę o Teatrze Wielkim, III miejsce przyznano klasie VI d za gazetkę o Teatrze Polskim.

  W ten magiczny dzień został zorganizowany również konkurs na najlepszy kostium i charakteryzację przypominającą dowolną postać teatralną, filmową lub literacką. zdjęcia

  Laureatami zostali:           

  Klasy IV:

  I miejsce- Zosia Wilak

  II miejsce – Michał Kreis

  III miejsce- Aleksandra Wagner

  Klasy V:

  I miejsce- Julia Konieczek

  II miejsce – Joanna Kliks

  III miejsce – Oliwia Stronczyńska

  Klasy VI:

  I miejsce – Wiktoria Łabuda

  II miejsce – Laura Mucha

  III miejsce – Jan Wilak

  Grono pedagogiczne również przyłączyło się do zabawy i przyodziało kostiumy. W piątkowe przedpołudnie korytarze naszej szkoły przemierzyli „bogowie greccy, Marilyn Monroe, Hannah Montana, Królowa Śniegu, Zorro, Powstaniec, Łabędź, Kot w butach itd.”

  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w Szkolnym Dniu Teatru. Do zobaczenia za rok!

  Organizatorki:

  Diana Gołacińska, Ewelina Krzysztoń

strona: