Nawigacja

 • Wyprawka dla ucznia na rok 2014/2015

  Serdecznie witamy w naszej szkole!

  Informacja dla rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami kl. I naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się z poniższym zestawieniem, które dotyczy organizacji pracy dziecka 6 i 7 letniego. Wyprawka ucznia klasy I na rok szkolny 2014/2015

   

 • Wakacje 2014

  30.06.2014

  Życzymy udanych, pełnych wrażeń wakacji, dobrego wypoczynku i szczęśliwych, bezpiecznych powrotów do domu! Do zobaczenia we wrześniu!

   

 • Kółko regionalne

  30.06.2014

  Zapraszamy do ........ kółka regionalnego.

  Redakcja

 • Przewodnik po Facebooku "Dbaj o Fejs"

  28.06.2014

  Ilu swoich znajomych na Facebook'u znasz naprawdę? Jak często zapraszasz kogoś tylko dlatego, że zasugerował Ci go Facebook? Czy wiesz co zrobić gdy padniesz ofiarą kradzieży profilu? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w opublikowanym właśnie przewodniku "Dbaj o Fejs"

   Z Facebooka korzysta już niemal 1,6 miliarda osób. Niewielu z użytkowników wie jednak o możliwości udostępniania tylko części swoich danych wszystkim internautom. Powyższy przewodnik został stworzony z myślą o użytkownikach Facebooka, którzy w szybki i prosty sposób chcieliby dowiedzieć się jak odpowiednio do swoich potrzeb dostosować ustawienia prywatności na najpopularniejszym portalu społecznościowym na świecie.

  Informacje na temat prywatności w serwisie Facebook znajdziesz w obrazowej publikacji Do the Check

 • Zielona szkoła w Chalinie

  27.06.2014

  Tuż przed końcem roku szkolnego klasy 2 b i 2c pojechały „na zieloną trawkę”. Dzieci zamieszkały obok uroczego dworku, wśród lasów i łąk. Na miejsce zaprowadził nas najprawdziwszy zając, który długo kicał przed autokarem. Dzieci w ciągu trzech dni zobaczyły mnóstwo ciekawych rzeczy i wiele dowiedziały się o przyrodzie, historii, sztuce… Malowały na drewnie, lepiły z gliny, „kuły żelazo, póki gorące”, zwiedzały największe pomilitarne podziemia w Europie i Chatę Szewca w Pszczewie. Wszyscy mogli też spróbować swoich sił na kręgielni i potańczyć na dyskotece. Wieczorem pośpiewaliśmy przy ognisku. Przeżyliśmy wspaniałe chwile, dzieci nawiązały nowe przyjaźnie. Za rok również wyjedziemy w jakieś ciekawe miejsce! zdjęcia

      Opiekunki : I. Chruściel, M.Maciejewska, M.Kaźmierczak

 • 6A w Urzędzie Gminy Komorniki

  26.06.2014

  23 czerwca 2014r. klasa 6A zwiedziła Urząd Gminy w Komornikach. Oprowadzała uczniów pani Magdalena Szerszeń. Uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek od gabinetu wójta porzez salę sesyjną, aż po samą kuchnię. Uczniowie dowiedzieli się o zmianach, jakie mają nastąpić w naszej gminie. Szóstoklasiści obejrzeli reklamę gminy Komorniki, a na koniec dostali gadżety w postaci mapek i czapek. To była udana i ciekawa wycieczka.

  Wiktoria Pałys uczennica klasy 6a

  zdjęcia wykonała Maryna Nowicka z klasy 6a

 • Cyrkowo i bajkowo w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach

  25.06.2014

  W poniedziałek, 16 czerwca po raz kolejny odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione  ,,babcie i dziadków” z DPS w Lisówkach. Zaprezentowaliśmy barwny i wesoły program artystyczny. Z przedstawieniem ,,Cyrk” przyjechały dzieci z kółka teatralnego ,,Gwiazdy”. Uczniowie klasy II a pokazali zabawną bajkę o Czerwonym Kapturku. Dziewczynki z zerówki pięknie zatańczyły z kołami hula-hop. W świat muzyki poważnej wprowadziła wszystkich gra na flecie Olgi Kowalkowskiej. Nasi mali artyści dostarczyli niezapomnianych wrażeń kochanym seniorom. Słodkie upominki i papierowe, śliczne kwiatki, które wykonali członkowie Szkolnego Koła ,,Caritas”, stały się dopełnieniem  mile spędzonych chwil z dziećmi.

   

  Uśmiechy, radość i łzy szczęścia płynące z oczu starszych, były dla naszych uczniów największym podziękowaniem.

  Z przyjemnością przyjedziemy do Lisówek w przyszłym roku szkolnym. 

       organizatorki:

       Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak i Małgorzata Woźniak

 • Wycieczka uczniów klasy 0d i 0e do Karmelkowa i Starego Zoo

  25.06.2014

  Manufaktura Cukierków Karmelkowo zajmuje się ręcznym wyrobem słodkości, do produkcji których wykorzystywane są tylko naturalne (owocowe i warzywne) aromaty i barwniki. Proces produkcji wyrobów został zaczerpnięty ze starofrancuskiej Manufaktury.

  W Krainie Słodkości uczniowie klasy 0d oraz 0e uczestniczyli w pokazie, podczas którego śledzili procesy związane z obróbka termiczną, karmelizacją i formowaniem wyrobów cukierniczych. Karmel, kiedy zastygnie, pęka, dlatego nie można w nim rzeźbić, bo cała konstrukcja wówczas się kruszy. Dlatego wszystkie słodkości powstają, kiedy karmel jest jeszcze ciepły, i ma formę podobną do plasteliny. Uczestnicy warsztatów degustowali nowo wytworzone wyroby i co najważniejsze – samodzielnie wykonali własnego lizaka. A to nie był koniec słodkich niespodzianek – po zajęciach każdy otrzymał paczkę ze słodkościami ręcznej produkcji.

  Następnym celem wycieczki było Stare Zoo. Tam okazało się, że na wybiegu owiec kameruńskich zapanowało wielkie zamieszanie - aż sześć młodych owieczek uganiało się po zielonej trawie, dając popis swoich zdolności. A każda owcza mama z daleka doskonale rozpoznawała to właściwe młode, choć każde z pozoru wygląda i pobekuje identycznie. W małpiarni można było przyjrzeć się figlom i harcom gibbonów oraz koczkodanów. Choć najwięcej satysfakcji i radości przyniosło wypatrzone jajo w gnieździe korońca plamoczubego. W ogrodzie warzywnym uczniowie rozpoznawali różne zioła za pomocą zmysłu węchu i smaku. Dobre humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki! zdjęcia

  Organizatorki wycieczki: Anna Kaźmierczak, Aleksandra Matuszewska 

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „ALBUS 2014”

  Dnia 13 maja 2014 roku 18 uczniów klas 4-6 naszej szkoły zmierzyło się z rówieśnikami z całej Polski rozwiązując test składający się z 26 zadań.  Do każdego pytania podano cztery odpowiedzi, z których jedna  była prawidłowa. Za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymywał +1 punkt, a za błędnie zaznaczoną – 1 punkt. Aby uniknąć ostatecznej ujemnej punktacji każdy z uczestników konkursu przystępując do testu otrzymywał awansem 26 punktów. Zatem maksymalnie można było zdobyć 52 punkty.

  Organizator Konkursu dokonuje klasyfikacji uczestników bez uwzględnienia liczby osób, które zdobyły taką samą ilość punktów. W związku z tym wszyscy uczestnicy (niezależnie od liczby osób), którzy zdobyli np. 52 punkty zostali sklasyfikowani na I miejscu.

  Laureatami konkursu zostali:

  • Kajetan Daroch z klasy 4c, który zajął miejsce, rozwiązał 96% zadań, 
  • Jan Majchrzak z klasy 5a, który zajął 3 miejsce, rozwiązał 96% zadań,
  • Jakub Żytliński z klasy 6d, który zajął 3 miejsce, rozwiązał 96% zadań,
  • Wojtek Majewski z klasy 6a, który zajął 3 miejsce, rozwiązał 96% zadań, 
  • Elwira Szymbarewicz z klasy 4b, która zajęła 4 miejsce, rozwiązała 94% zadań,
  • Jan Kaczmarski z klasy 4b, który zajął 5 miejsce, rozwiązał 92% zadań, 
  • Antoni Rajtar z klasy 4a, który zajął 5 miejsce, rozwiązał 92% zadań, 
  • Wiktor Mazur  z klasy 6d, który zajął miejsce, rozwiązał 92% zadań, 
  • Jan Woźniak z klasy 4d, który zajął 10 miejsce, rozwiązał 83% zadań.

   

  Wyróżnieni zostali:

  • Kamil Kaczmarek z klasy 4, 
  • Aleksandra Kamionka z klasy 5

   

  Gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w roku szkolnym 2014/15.

  Zespół nauczycieli matematyki

 • BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA

  24.06.2014

  24 czerwca zespół teatralny z naszej szkoły zaprezentował swoim koleżankom i kolegom spektakl pt. „Baśń o rycerzu bez konia”. Jest to opowieść o przygodach rycerza, którego nieszczęściem był brak konia. Przygody dzielnego acz smutnego rycerza pokazują nam, że jednak warto szukać i wierzyć w sukces. Otóż okazuje się, że prócz rycerza bez konia po świecie błąka się również koń bez rycerza i też nie jest mu łatwo (nawet straszny smok odmówił pożarcia desperata, ponieważ nie toleruje niekompletnych posiłków). Jak łatwo się domyślić nasi bohaterowie w końcu się spotykają ku uciesze publiczności, bo którz z nas nie lubi happy-endów.
   

   

  Młodzi aktorzy coraz dojrzalej wchodzą w role odgrywanych bohaterów, świetnie się przy tym bawiąc. Doskonale skupiają uwagę publiczności. Każda kolejna premiera pokazuje, ze coraz mniej „grają” a coraz bardziej „są”: koniem, rycerzem, smokiem, łotrem, księżniczką, myszą, czarodziejką.

    

  W sztuce wystąpili: Karolina Drabarz, Maria Fabiańska, Hanna Jaczun, Joanna Kliks, Antonina Kubasik, Maria Kubasik, Daria Kuster, Marta Kuster, Aleksandra Marciniak, Laura Mucha, Martyna Peksa, Sandra Schewe, Kornelia Stark, Igor Szydłowski, Elwira Szymbarewicz, Jan Wilak, Julia Wiśniewska, Jan Woźniak, Amelia Wróblewska, Marysia Wróblewska.

   

  Ewelina Krzysztoń

 • Meloman Roku 2014

  24.06.2014

   

  „Muzyka kształci pamięć, zdolność intensywnego zauważania,

  pomaga w rozumieniu pojęcia prędkości i czasu trwania,

  uczy operowania strukturami logicznymi,

  a rozwijając słownictwo – wzbogaca myślenie...”

  Maria Przychodzińska, Muzyka i wychowanie

  Wielu spośród uczniów i ich rodziców zainteresowało się ideą Koła Młodego Melomana poprzez aktywne uczestnictwo w kulturze muzycznej oraz poznanie najwartościowszych dzieł muzyki klasycznej i współczesnej.

  Od pięciu lat, począwszy od miesiąca października, członkowie koła uczestniczą w koncertach w Poznańskiej Filharmonii, a także aktywnie włączają się w muzyczne życie szkoły.

  Szkolni melomani rozwijają swoje uzdolnienia na zajęciach grupy flażoletowej „Tęczowe Nutki”, szkolnego chóru „Feeling”, grają na instrumentach, występują w szkolnych przedstawieniach. Wielu uczniów uczęszcza dodatkowo do szkół muzycznych i baletowych. Wszyscy pragną poznać najwartościowsze dzieła muzyki klasycznej i współczesnej.

  Koncerty  Pro Sinfoniki odbywają się raz w miesiącu  w Auli UAM w Poznaniu.  Repertuar jest bardzo zróżnicowany. W  tym roku wysłuchać mogliśmy m.in. przebojów srebrnego ekranu, muzyki cygańskiej, poznaliśmy tajemnice organów, poznaliśmy tańce i piosenki ludowe z Wielkopolski.

  27 czerwca podczas koncertu , który odbył się w naszej szkole, wręczone zostały nagrody i dyplomy laureatom konkursu Koła Młodego Melomana .

   

  Tytuł Melomana Roku 2014 otrzymują:

  Blanka Deskur  kl. 0

  Hanna Laurentowska kl. II a

  Klaudyna Deskur kl. III a

  Weronika Wittig kl. III b

  Agata Majewska kl. III d

  Justyna Jankowiak kl. III e

   

  Młodymi Melomanami zostali:

  Magdalena Waluśkiewicz kl. I e

  Zuzanna Hildebrandt kl. III a

  Jagoda Daroch kl. III d

  Kajetan Daroch kl. IV c

  Wojciech Majewski kl. VI a

   

   Cieszy nas bardzo, że liczne grono uczniów ze Szkoły Podstawowej w Komornikach miało możliwość przeżyć osobiście spotkanie z kulturą.

  Pragniemy przekonać dzieci, że istnieje piękny dźwięk, szlachetna muzyka, która porusza, kształtuje wrażliwość i ogólną kulturę na co dzień.             

  Zapraszamy w nowym sezonie artystycznym 2014/15 na koncerty Pro Sinfoniki.

   

  Opiekunki Koła Młodego Melomana: Dorota Błaszczyk i Iwona Chruścial

 • Nasi Uczniowie

  25.06.2014

  Prezentujemy sylwetki szóstoklasistów, absolwentów naszej szkoły, którzy przez ostatnie lata objęci byli indywidualnymi programami dla uczniów zdolnych. zobacz

   

  Zespół nauczycieli  do spraw wspierania zainteresowań i uzdolnień uczniów.
 • Sport

  22.06.2014

  Nasza szkoła zdobyła I miejsce w rywalizacji sportowej w gminie.

   

  Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom.

  szczegóły w zakładce sport

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Dzień Matematyki

  22.06.2014

  4 czerwca 2014 r., w naszej szkole, zorganizowany został Dzień Matematyki. Była to okazja do ukazania pozytywnych aspektów tego przedmiotu, a także podkreślenia roli tej dziedziny nauki w życiu ludzi.

  Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej, wykonując plakaty o tematyce matematycznej, prezentowane potem na szkolnych korytarzach. Klasy czwarte przygotowały plakaty z wierszami związanymi z matematyką, klasy piąte stworzyły mozaiki złożone z figur geometrycznych, a klasy szóste plakaty ukazujące elementy matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego. Niektóre dzieci wykonały koszulki z różnymi napisami i hasłami o matematyce, a także liczbami i działaniami.

    

  Zasadniczą częścią obchodów był apel, podczas którego uczniowie recytowali  wiersze Jana Brzechwy („Sum matematyk”, „Dwa razy dwa”),  a także śpiewali piosenki o matematyce.  Pod koniec uroczystości wręczono medale uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki  w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pangea.

  Na zakończenie dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie, która polegała na malowaniu na tablicy (z zawiązanymi oczami) różnych figur geometrycznych.

   

  Mamy nadzieję, że  Dzień Matematyki przyczynił się do pozytywnego spojrzenia na matematykę i umocnienia przekonania, że wcale nie musi być ona nudna. 

  Nauczyciele matematyki

 • STADION PIŁKARSKI „INEA” W OBIEKTYWIE MARTYNY NOWICKIEJ Z KLASY 6A

  22.06.2014

  17czerwca 2014r odbyła się wycieczka uczniów klasy 6a i 6d na stadion „ INEA” w Poznaniu. Miłośnicy piłki nożnej mogli poznać sekrety stadionu piłkarskiego dzięki Jakubowi Żytlińskiemu z klasy 6d i Arturowi  Frankiewiczowi z klasy 6a, którzy wygrali dla nas to wyjście w X Olimpiadzie Wiedzy Sportowej dedykowanej Trenerowi 1000-lecia Kazimierzowi Górskiemu oraz postaciom KKS Lech w Poznaniu.

    

  Wspólne chwile spędzone na obiekcie uwieczniała dla nas Martyna Nowicka uczennica klasy 6a. Dziękujemy.

   

  Angelika Włodarczak

 • NIEZAPOMNIANA WYCIECZKA KLAS 6 PO UROKLIWEJ KOTLINIE KŁODZKIEJ

  22.06.2014

  Trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej w dniach 28-30 czerwiec 20014r odbyły klasy 6a, 6b i 6d.

  Pogoda zadbała o to, aby uczestnikom nie było za gorąco, jednak nasz dobry humor i silna wola nie przeszkodziły nam w zwiedzaniu urokliwych miejsc  powiatu kłodzkiego. Oto tylko niektóre atrakcje, które poznaliśmy: miasto Kudowa Zdrój, park zdrojowy, kaplica czaszek w Czermnej, zwiedzanie ruchomej szopki w Pstrążnej, zamek w Nahodzie, Wambierzyce.

  Miłe chwile uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach.

   Angelika Włodarczak 

 • X Olimpiada Wiedzy Sportowej

  21.06.2014

  Dnia 10.06.2014r. w Szkole Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach odbyła się X Olimpiada Wiedzy Sportowej dedykowana Trenerowi Tysiąclecia Kazimierzowi Górskiemu i postaciom KKS Lech Poznań. Finałowa rozgrywka odbyła się w obecności znakomitych gości, byłych piłkarzy Lecha Poznań, m.in. Andrzeja Karbowiaka czy Włodzimierza Wojciechowskiego.

          Naszą  szkołę reprezentowali uczniowie: Artur Frankiewicz z kl. 6a oraz Jakub Żytliński z kl. 6d, którzy w lutym  brali udział w I etapie konkursu wraz z  kilkuset uczniami szkół podstawowych z całej Wielkopolski.

          Dziesięciu finalistów posiadających ogromną wiedzę mierzyło się z pytaniami dotyczącymi Igrzysk Olimpijskich,  przeszłości klubu oraz zawodników KKS Lech Poznań. Pytania dotyczyły także reprezentacji Polski prowadzonej przez Kazimierza Górskiego oraz osoby Trenera Tysiąclecia. 

          Po pierwszej rundzie pytań z olimpiadą pożegnało się trzech uczestników, po drugiej – kolejnych dwóch. Reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach znaleźli się w finale, w którym musieli zmierzyć się z trzema trudnymi pytaniami.

  Ostatecznie w konkursie zwyciężył reprezentant gospodarzy, ale dwójka naszych uczniów także odniosła ogromny sukces. Jakub Żytliński zajął drugie miejsce, a Artur Frankiewicz trzecie.

   

          Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, a trójka najlepszych uczniów również książki „Stadion. Magia Bułgarskiej". Główne nagrody zostaną wręczone podczas meczu Lecha, w obecności zgromadzonej publiczności.

          Każdy z uczestników wraz ze swoją klasą będzie mógł również zwiedzić INEA Stadion. zdjęcia

                                                                        Tomasz Nowaczyk

 • WIELOBÓJ SPORTOWY KL. 4

  21.06.2014

             Dnia 18 czerwca 2014r. odbyły się  ostatnie zawody gminne, Wielobój Sportowy kl.4, których wyniki wliczane są do punktacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych gminy Komorniki. Gospodarzem imprezy była nasza szkoła. Do rywalizacji w wyścigach rzędów i rzucance siatkarskiej przystąpiły reprezentacje szkół z Plewisk, Wir i Komornik. zdjęcia

  Wyniki zawodów

  I miejsce         SP Komorniki

  II miejsce        SP Plewiska

  III miejsce      SP Wiry

  Więcej informacji w zakładce sport

   Organizatorzy: Agnieszka Kuster, Tomasz Nowaczyk

 • Omnibus 2013/2014

  16.06.2014

  Dnia  6 czerwca 2014r, 29 uczniów  z klas I – III gminy Komorniki , wzięło  udział w pierwszym Gminnym Konkursie "Omnibus-Sowa, Mądra Głowa". W encyklopedii można przeczytać, że  słowo Omnibus oznacza  człowieka wszystkowiedzącego, specjalistę z różnych dziedzin.
          Przenosząc to słowo na grunt szkolny możemy powiedzieć, że "Omnibus" to uczeń, który na pewno nie wszystko wie, ale jednak dużo jak na swój wiek. 
  Konkurs obejmował wiedzę wszelaką. Uczniowie w formie pisemnej udzielali odpowiedzi na 40 pytań z takich dziedzin jak: matematyka, przyroda, język polski, geografia, zdrowie człowieka, kultura i rozrywka. Zakres wiedzy jakim uczniowie mieli wykazać się na  konkursie niejednokrotnie wykraczał poza materiał programowy danej klasy.
  Pytania konkursowe były o różnym stopniu trudności, od  bardzo łatwych do trudnych.
  Konkurs podzielony był na 3 kategorie wiekowe: klasy I, II i klasy III

   
   
  Wyniki konkursu "Omnibus" przedstawiają się następująco:


  Omnibusem klas I z ilością 106 punktów został  Jan Wiśniewski  Szkoła Podstawowa Komorniki.

  W klasach II Omnibusem została Hanna Laurentowska również ze Szkoły Podstawowej w Komornikach, która zdobyła 94 punkty.

  Wśród trzecioklasistów tytuł Omnibusa otrzymał Wojciech Muras ze Szkoły Podstawowej w Chomęcicach, zdobywając 54 punkty.

   

    

  Wszystkim mądrym głowom serdecznie gratulujemy!

   

  I.Jankowiak, M. Kaźmierczak, M.Maciejewska, M.Kramer, A.Wiśniewska, A.Łysak

 • OBCHODY DNIA SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

  16.06.2014

  Dnia 13.06.2014r. w ramach obchodów „Dnia szkoły bez przemocyw naszej szkole  uczniowie kl. II i III mieli okazję obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt. „Przyjaciele Czerwonego Kapturka”.  Tematyka występu dotyczyła problemu wyśmiewania się i dokuczania koleżance z klasy przez jej rówieśników. Morał prezentowanej historii tytułowego „Czerwonego Kapturka” był taki , iż wszystkie dzieci muszą pamiętać, że „nie są same ze swoimi problemami”.

   

  Uczniowie klas starszych uczestniczyli natomiast  w spotkaniu z Policjantem ds. nieletnich panem Szymonem Wiśniewskim. Prelekcja odbyła się dnia 30.05.2014r. i dotyczyła sankcji karnych dla nieletnich.

  W klasach IV-VI został także zorganizowany konkurs plastyczny na temat „Warto mieć przyjaciół” , w którym wyróżnione zostały następujące osoby:

  I miejsce – Julia Dłużewska kl. VA

  II miejsce – Oliwia Lewicka kl. IVA

  III miejsce – Wioletta Napierała kl. VIB

  Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

  Organizatorzy: E.Skrzypek, A.Katrusiak, R.Stankiewicz, E.Krzysztoń,  A.Rochowiak 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
  ul. Staszica 25
  62-052 Komorniki
 • 061-81-07-669
  fax 061-81-08-531