Nawigacja

 • Wycieczka do Rogalowego Muzeum

  29.01.2015

  „Tej jest OK!”. Pod takim hasłem odbyła się wycieczka do Rogalowego Muzeum w Poznaniu.  We wtorek, 27 stycznia 2015r., dzieci z klasy 1B wzięły udział w pokazie rogalowym prowadzonym przez Mistrza oraz rodowitego poznaniaka- Wuja Binia. W pięknym, renesansowym wnętrzu kamienicy uczniowie mieli okazję poznać specyfikę gwary poznańskiej, rogalową historię Poznania oraz spróbować własnych sił podczas robienia rogali. O godzinie 12:00 z okien muzeum obejrzeliśmy pokaz słynnych koziołków. Na koniec skosztowaliśmy przepyszne rogale i każdy z nas otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

  Po przyjeździe do szkoły pani Monika Pieńkosz przeprowadziła z dziećmi  lekcję dotyczącą  gwary poznańskiej. Teraz każdy uczeń z klasy 1B wie, że „Tej jest OK!”. zdjęcia

                                                                                                                Zofia Stefanowska

 • SPOTKANIE „TROPICIELI” Z BABCIAMI I DZIADKAMI

  29.01.2015

  23 stycznia 2015r. dzieci z Kółka regionalnego dla klas II „Tropiciele – o regionie wiedzą wiele” gościły babcie i dziadków swoich koleżanek i kolegów: Marysi, Rozalki, Oli, Gabrysi i Janka. Dla  Tropicieli było to wyjątkowe spotkanie. Wiadomo przecież, że dziadkowie to najlepsi na świecie nauczyciele historii. O czasach swojej młodości potrafią opowiadać jak nikt inny, przekazując niejako przy okazji wiele interesujących faktów zarówno z historii narodu jak i naszej rodziny. więcej na stronie kółka regionalnego

 • Wyniki konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY

  28.01.2015

  W grudniu 2014 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny. W XVIII edycji uczestniczyło ponad 14 tysięcy uzdolnionych polonistów z 442 szkół, z naszej szkoły do konkursu stanęło 17 uczestników z klas 4-6. 

  W tym roku najlepszy wynik uzyskała Oliwia Stronczyńska z klasy 5c, która zajęła pierwsze miejsce w województwie i otrzyma od organizatora nagrodę rzeczową – pendrive Lizzard 4GB. 

  Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzyma Jan Majchrzak z klasy 6a. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                      Katarzyna Samelska

 • Autobus szkolny!

  28.01.2015

  AUTOBUS SZKOLNY /DLA KLAS 0 - IV/
  I zmiana: Głuchowo: 7:30 Rosnowo: 7:35 Szreniawa: 7:45 szkoła: 8:10
  powrót: szkoła: 14:00 Głuchowo: 14:10 Rosnowo: 14:15 Szreniawa: 14:20

  II zmiana: Głuchowo: 10:30 Rosnowo: 10:35 Szreniawa: 10:40 szkoła: 10:55
  powrót: szkoła: 16:30 Głuchowo: 16:40 Rosnowo: 16:45 Szreniawa 16:50

 • BAJKA O PEWNYM KRÓLESTWIE

  27.01.2015

        27 stycznia zespół teatralny naszej szkoły przedstawił „ Bajkę o pewnym królestwie”. To bardzo współczesna, choć utrzymana w konwencji baśniowej, opowieść o tym, co w życiu najważniejsze: nie bogactwo i dostatek, a miłość i szczęście najbliższych, nie frykasy i wymyślne specjały, lecz „zwykła zupa grzybowa”.
        Przez scenę przewijają się liczne postaci towarzyszące królowi  i jego rodzinie (w większości obłudnicy i krętacze, którzy chcą się dorobić na naiwności królewskiej pary). Czyż to nie brzmi znajomo? O rękę królewny starają się albo zwykli tchórze, albo sprytny młodzieniec, który wie, czego chce i jak to osiągnąć.  Wszystkiemu uważnie przygląda się błazen królewski . W dwóch scenach pojawia się nawet uroczy smok na emeryturze, który z nostalgią wspomina dawne piękne czasy i próbuje się pogodzić z łupaniem w krzyżach oraz sztuczną szczęką.
        Baśń – jak to baśń – kończy się pomyślnie. Królewna dostanie męża, na jakiego zasługuje, natomiast król swoją wymarzoną zupkę grzybową.
   Występ bardzo się podobał. Świadczyły o tym gromkie brawa. Już teraz zapraszamy na kolejne przedstawienia zespołu teatralnego. zdjęcia

            Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas

 • UCZYMY RUGBY TAG W KLASACH 0-3!

  27.01.2015

  Piątego stycznia 2015r. odbyły się warsztaty z rugby tag dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej  im. J. Korczka w Komornikach. Szkolenie prowadzili: Tomasz Kapustka - trener rugby (Klubu Sportowego Posnania), Tomasz Stasiński - nauczyciel wychowania fizycznego (SP nr 1 Strzeszyn), Angelika Włodarczak - nauczyciel wychowania fizycznego (SP Komorniki). Warsztaty odbyły się na hali sportowej GOSiR w Komornikach .

   Angelika Włodarczak

 • NOWY PLAN LEKCJI

  Na stronie został umieszczony nowy plan lekcji na drugie półrocze, który obowiązuje od dnia 02 lutego 2015r

 • Wywiadówka

  25.01.2015

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów.  Serdecznie zapraszamy na wywiadówkę, która odbędzie się we wtorek, 27 stycznia 2015 r. według następującego harmonogramu: klasy 0-II godzina 18:00, klasy III-VI godzina 19:30. Przydział pomieszczeń klasowych dla klas 0-6 

   

 • Napisali o nas

  25.01.2015

  Uczniowie z wizytą  w Komendzie Miejskiej Policji. 

  http://www.poznan.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=3796&Itemid=75

 • Z dzieckiem o Internecie

 • PRELEKCJA „BEZPIECZNY INTERNET”

  21.01.2015

  W dniu 20.01.2015r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach odbyło się spotkanie uczniów kl. V i VI z Policjantami z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Prelegentami byli pani Joanna Kęcińska oraz pan Piotr Garstka. Zapoznali oni uczniów z problematyką zagrożeń, jakie niesie dla dzieci i młodzieży Internet, uzależnień z tym związanych, jak również zwrócili uwagę na odpowiedzialne korzystanie z sieci. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się na jakie niewłaściwe treści mogą natrafić w Internecie : pornografia, przemoc, wulgarność, używki, hazard, sekty. Prowadzący uświadomili uczniom, kiedy dochodzi do kradzieży oraz włamań w cyberprzestrzeni. Zostało omówione także zagadnienie cyberprzemocy : stalking i hejt. Uczniowie zostali zapoznani z konsekwencjami karnymi wynikającymi z niewłaściwego korzystania z Internetu, dewastacji mienia oraz kradzieży. Ważnym przekazem dla dzieci było zwrócenie uwagi na potrzebę sygnalizowania osobom dorosłym o niepokojących sytuacjach, których doznają w sieci pod hasłem „Przemoc karmi się milczeniem”. Został podany także numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, pod który dzieci mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości napotkane w Internecie.

   

  Organizacja: Agnieszka Kuster, Renata Stankiewicz, Ewelina Klińska 

 • Ekolekcje w naszej szkole

  20.01.2015

  ​W poniedziałek, 12 stycznia 2015r., w naszej szkole odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej dla klas 1-3. Zorganizowała je firma EUROCASH S.A. z siedzibą w  Komornikach. Ekolekcje z dziećmi, pod hasłem „Odzyskujemy naturę”, prowadziły panie z Branżowej Organizacji Odzysku S.A. z Tarnowa. Podczas zajęć omówiono zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci uczyły się postępować z odpadami, poznawały zasady ekoetyki, a także zapoznały się z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą bezmyślność  w obcowaniu z naturą. Prelekcję wzbogaciła prezentacja filmu poświęconego segregowaniu śmieci, a także mini konkursy z nagrodami, między innymi grami ekologicznymi i koszulkami z nadrukami o tematyce związanej z ochroną środowiska. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek od firmy EUROCASH.

  Myślę, że wiedza, jaką uzyskały dzieci podczas tych zajęć, zagości na długo w ich pamięci i będzie wykorzystywana w codziennym życiu. zdjęcia

           Tekst i zdjęcia

                Renata Janiszewska

 • AKCJA EDUKACYJNA „PLUSK”

  20.01.2015

  W piątek, 16 stycznia 2015r., pani Iwona Jankowiak zorganizowała dla kilku klas 2 i 3 naszej szkoły warsztaty w ramach akcji edukacyjnej Aquanetu: „PLUSK”.

         Prowadzącą warsztaty była przedstawicielka firmy Aquanet SA z siedzibą w Poznaniu – pani Iwona Cieszyńska.

  W ciekawy sposób przybliżyła ona dzieciom problematykę związaną z „wędrówką” wody od jej ujęcia np. z rzeki, aż do wypłynięcia z kranów w naszych domach, tematykę oczyszczania ścieków oraz coraz bardziej ważną dla mieszkańców Ziemi kwestię ochrony środowiska naturalnego, w tym szczególnie wody, której w wielu miejscach naszego globu już brakuje, a w innych czystej, słodkiej wody jest coraz mniej.

  W zgłębianiu tajemnic związanych z życiodajną wodą pomagał dzieciom sympatyczny bóbr o imieniu Plusk. Bobry to zwierzęta zamieszkujące europejskie zbiorniki słodkowodne.

        Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały wydane przez Aquanet  książeczki  pt : „Eksperymenty z wodą i nie tylko”. Dzięki niej będą mogły poznać następne tajemnice wody. zdjęcia

   

          Tekst i zdjęcia

               Renata Janiszewska

 • Wycieczka do Telewizji WTK w Poznaniu

  18.01.2015

  13 stycznia br. klasa IV b pod opieką pań Marty Broniszewskiej oraz Joanny Majewskiej wybrała się na wycieczkę do Telewizji WTK w Poznaniu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą dziennikarzy oraz montażystów telewizyjnych. Swoją podróż po odkrywani tajników telewizji uczniowie rozpoczęli od garderoby, gdzie dziennikarze przygotowywani są do wystąpienia przed kamerami. Następnie uczniowi mogli zwiedzić studio, gdzie nagrywane są wiadomości. Atrakcją dla dzieci była możliwość wcielenia się w rolę dziennikarzy telewizyjnych i odczytanie wiadomości z promptera. Niektórzy z naszych uczniów wykazali się prawdziwym kunsztem dziennikarskim, więc być może to pierwsze doświadczenie przed kamerami telewizyjnymi, stanie się inspiracją przy wyborze przyszłego zawodu. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie pomieszczenia, gdzie prezentowana jest prognoza pogody. Uczniowie mogli przekonać się, że jest to niełatwe zadanie, ale chętnych  do wcielenia się w rolę prezentera – „pogodynki” nie brakowało. Po emocjonującej wizycie w Telewizji WTK, uczniowie mogli zrelaksować się podczas seansu filmowego w kinie Cinema City – Kinepolis. To był bardzo ciekawy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. zdjęcia

  Opracowała:

  Marta Broniszewska

 • Wyniki dwóch konkursów matematycznych

  17.01.2015

  Dnia 26 listopada 2014 obyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce 82 uczniów naszej szkoły uczestników zmierzyło się z 52,5 tys. uczestników z całej Polski.

  Zadania konkursowe najlepiej rozwiązali i w rankingu krajowym i wojewódzkim zaszczytne miejsca zajęli w swoich kategoriach wiekowych: 

  Z klas 5 

  KAJETAN DAROCH zajął 2 miejsce w województwie, a nagrodą dla niego jest tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.

  ANTONI RAJTAR   uzyskał wynik bardzo dobry i zajął 4 miejsce w województwie

   

  Wyróżnieni w konkursie zostali:

  Z klas 3

  MATEUSZ DYMEK

  ANTONINA SZYMBAREWICZ 

  JAN PACHLA 

  Z klas 2

  MARIUSZ WACZYŃSKI   

  Zwycięzcy konkursu Pingwin 2011.

  W listopadzie 2014 roku 35 uczniów klas 4-6 naszej szkoły zmierzyło się z rówieśnikami z całej Polski rozwiązując w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Pingwin” test składający się z 30 zadań.  

  Wyróżnieni  w konkursie zostali:

  Z klas 4

  1. Jędrzej Kolski 
  2. Natalia Maciuszonek 
  3. Filip Jarzembowski 

   

  Z klas 5

  1. Kajetan Daroch  

   

  Gratulujemy wyróżnionym uczniom, dziękujemy wszystkim za udział i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

  Zespół nauczycieli matematyki

   

 • TEATROMANIACY W TEATRZE ŁEJERY

  13.01.2015

  13 stycznia 2015r. uczniowie klas VB i D wybrali się do Teatru Łejery na przedstawienie pt.: „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”. To sceniczna adaptacja książki Ulfa Starka, pióra Nicka Wooda.
  Widzowie byli oczarowani grą aktorską Aleksandra Machalicy jak również swoich rówieśników  Franka Czekały i Sambora Dehra oraz tym, że troje ludzi może zbudować na scenie tak fantastyczne widowisko. Spektakl był bardzo wartościowy i pięknie zrealizowany. Po nim czekała piątoklasistów kolejna atrakcja: spotkanie z aktorami, którzy zostali po przedstawieniu specjalnie dla nich. W trakcie tej konferencji  uczniowie mogli zadawać aktorom pytania i prosić ich o autografy.  Z zadanych pytań powstał wywiad, który mamy przyjemność poniżej zaprezentwać. Zostanie on również opublikowany na łamach naszej szkolnej gazetki „Na przerwie II”. zdjęcia

  Opiekunowie: Ewelina Krzysztoń, Jolanta Nowaczyk, Mateusz Wożniak

  Wywiad z aktorami

  Sandra i Daria: Od kiedy trwa Pana pasja teatralna? 
  Aleksander Machalica: Słuchaj, ja już mam tyle lat... Gram tutaj dziadka. Nie pamiętam tego czasu, ale mogę powiedzieć, że moja pasja rozpoczęła się bardzo wcześnie. Powiedzmy, że od 1 klasy liceum. 

  Sandra i Daria: Czy aktorstwo było Pana marzeniem z dzieciństwa? 

  Aleksander Machalica: Było. Z teatrem zetknąłem się bardzo wcześnie przez to, że mój tato był aktorem. Pamiętam, że z braćmi chodziliśmy do teatru, gdy mieliśmy 5 lat. Odwiedzaliśmy teatr lalek, który bardzo nas zachwycał. 
   

  Sandra i Daria: Czy był Pan za granicą z przedstawieniem  „Czy umiesz gwizdać Johanno?”

  Aleksander Machalica: Z Johanną? Nie, niestety nie byliśmy. Chłopcy chcielibyście być?  
  Chłopcy (Franek Czekała i  Sambor Dehr): Tak. 
  Aleksander Machalica: Dobrze, więc prosimy trzymajcie kciuki, żebyśmy pojechali gdzieś na jakiś fajny festiwal za granicą. 
  Chłopcy: Najlepiej do Arabii Saudyjskiej albo do Rosji. 
  Aleksander Machalica: Spokojnie, bez przesady.  


  Sandra i Daria: Czy Pana marzenie do końca się spełniło? Czy osiągnął Pan to, co chciał w życiu zawodowym? 
  Aleksander Machalica: Słuchaj, nie zamierzam go jeszcze kończyć. Także wszystkie najważniejsze zdarzenia przede mną. 

  Sandra i Daria: Jakie przedstawienie najlepiej Panu wychodzi ze wszystkich? 

  Aleksander Machalica: Mogę powiedzieć, że to jest praca zespołowa. Tak jak tutaj na tym przykładzie. Jest troje aktorów i wszyscy razem pracujemy. Tytułem trudno byłoby mi odpowiedzieć, ale wszystkie przedstawienia są dla mnie ważne, ponieważ wkładamy w to mnóstwo pracy. To jest moja pasja. 
   

  Sandra i Daria: Czy jesteście zadowoleni z dzisiejszego przedstawienia? 
  Chłopcy:  To też zależy od dnia. Bywa róznie, czasami mnie osobiście nie zachwyca, tak żebym mógł powiedzieć, że się spełniłem.  Czasami przedstawienie jest po prostu dobre. 


  Sandra i Daria: Która scena była najtrudniejsze do zagrania? 
  Sambor Dehr: Może kolega odpowie.

  Franek Czekała: Żadna.

  Sambor Dehr: Może ja powiem. Akurat dla kolegi żadna, bo grał w mniejszości scen. Najtrudniejsza była do zagrania ta scena, w której staruszka mówiła, że dziadek zmarł, ponieważ smutek jest bardzo trudny do zagrania. 

  Sandra i Daria: Dziękujemy bardzo za wywiad.

   

  Udzielali wywiadu:                                                                                                                Autorka:
  Dziadek Nils-Aleksander Machalica                                                                                   Daria Sobieralska 
  Berra- Sambor Dehr        
  Uffe- Franek Czekała                                                                                                      Zadawała pytania: 
                                                                                                                                      Sandra Schewe 

 • ECO CHOINKA BOŻONARODZENIOWA

  13.01.2015

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 0b wraz z nauczycielką postanowili wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach. Zadaniem było zrobić choinkę bożonarodzeniową z różnych surowców wtórnych. Uczniowie stworzyli wspólne drzewko wykorzystując ostrużyny
  z kredek ołówkowych.

    Mimo sporej konkurencji, oryginalne wykonanie choinki zostało docenione w postaci wyróżnienia przyznanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Pracowników GOK Komorniki. Dnia 30.12.2014 r. w Sali Piwnica w Komornikach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Uczniowie bardzo się ucieszyli z otrzymanych kolorowanek oraz książek.

                   Marta Lipińska 

 • „ŚLADAMI TRZECH KRÓLI”…

  11.01.2015

  DSC_0497

  czyli XIX spotkanie flażolecistów przy betlejemskim żłóbku, odbyło się w sobotę 10 stycznia. Przybyło na nie do Poznańskiej Katedry  ponad 1000 osób z 66 szkół, w tym z naszej.  Wszyscy razem zagraliśmy i zaśpiewaliśmy kilka kolęd, m.in. „Anioł pasterzom mówił”, „Mizerna cicha” czy „Lulajże Jezuniu”. Naszemu graniu przysłuchiwał się arcybiskup Stanisław Gądecki. Obecnych było także sporo rodziców. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nastrój był niesamowity! Następne spotkanie za rok! zdjęcia

          Opiekunki KMM i TN ; D.Błaszczyk i I.Chruściel

 • X Przegląd Kolęd i Pastorałek Gminy Komorniki – 2015 r.

  11.01.2015

  20150111_132600

  W niedzielę, 11 stycznia w WDK „Koźlak” w Chomęcicach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach, a współorganizatorzy:to przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazjum.

   Wójt Gminy Komorniki – Jan Broda objął patronat nad konkursem i zasiadł w siedmioosobowym jury konkursu.

  Jesteśmy dumni ze wszystkich reprezentantów Szkoły Podstawowej w Komornikach, którzy przybyli do Chomęcic i pięknie zaprezentowali swoje wokalne i sceniczne uzdolnienia. zdjęcia

   klasy 0 – I

  II miejsce : Olga Michalak  kl. 0 c

  III miejsce zespół z klasy 0 d: Karol Pachla, Aleksander Pechorin, Ada Czempińska, 

  Konrad Pszczółkowski, Julia Adamczak, Julia Wawrzyniak, Marysia Brykarczyk, Zuzia Goślińska

  klasy II – III

  Wyróżnienie: Natalia Janicka III c

  I miejsce zespół z klasy III a: Oskar Tyklewicz, Natasza Nogaj, Zosia Furmaniak, Nicole Tarent, Weronika Strykowska, Vanessa Weber

  klasy IV – VI soliści:

  II miejsce: Weronika Kupaj IV e

  II miejsce duet z klasy VI b: Maja Kleiber, Faustyna Stark.

  Gratulujemy!

  Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski

 • ”Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych 2014” Rezultaty

  11.01.2015

  20141229_130650

  Na początku grudnia przybywały paczki od dzieci z różnych części Europy: Włoch, Hiszpanii, Litwy, Wielkiej Brytanii, Francji, Luksemburga, Irlandii, Polski, Czech, Bułgarii, Danii, Rumunii, Danii i Belgii.

  Dzięki otrzymanym materiałom, poznaliśmy, jak obchodzi się Boże Narodzenie w innych krajach. Na lekcjach nauczyciele prezentowali materiały a  w holu szkoły wystawę. Były m.in. listy dzieci, multimedialne prezentacje, foldery, albumy, rysunki, filmy prezentujące szkoły i ich uczniów. Oczywiście, nie zabrakło przepięknych ozdób choinkowych, które udekorowały szkolne drzewko.

  Otrzymaliśmy także zaproszenie ze szkoły z Walii do nawiązania bliższej współpracy.

  Projekt ten zachęcił już poszczególne klasy i grupy uczniowskie z naszej szkoły, do nawiązania kontaktów z innymi placówkami w Europie. zdjęcia

  Składamy serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców za pomoc w realizacji projektu.

  Tekst: Dorota Błaszczyk

   Marta Broniszewska, Elżbieta Gęsior, Renata Janiszewska, Iwona Jankowiak,

  Anna Kaczmarek, Ewelina Krzysztoń, Irena Małecka,

  Gabriela Ukaszewska, Magdalena Zgoła

strona: