Nawigacja

 • NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA

  18.12.2014

  W dniu 15 grudnia 2014 r. rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, który adresowany był do uczniów uczęszczających do świetlic klas I.

  Na konkurs wpłynęło 47 prac. Kartki były wykonane różnymi technikami, ciekawie i pomysłowo, zaskakiwały starannością wykonania i dużą inwencją twórczą. W swojej ocenie  komisja zwracała uwagę na zgodność z tematem, kreatywność i wyobraźnię, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy. W wyżej wymienionych kategoriach nagrodzono 4 osoby.

   Wśród wyróżnionych znaleźli się:

  1)      Gabriela Rurek Ic

  2)      Jakub Piechowiak If

  3)      Zofia Lemańska Ii

  4)      Kajetan Skaza Ie

  Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody w postaci słodkich upominków ufundowanych przez organizatorów konkursu i dyplomów. Organizatorzy serdecznie dziękują uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

  Damian Stanisławski, Tomasz Lackowski 

 • Klasy 1e, 3a, 3b w krainie bombek

  18.12.2014

  20141211_140346

  Z związku ze zbliżającymi się świętami pojechaliśmy do fabryki bombek w Gnieźnie zobaczyć, jak powstają te szklane cuda. Zwiedziliśmy cztery działy. Najpierw  dmuchalnię, gdzie panowie wyczarowują szklane bańki. Następnie  srebrzalnię, w której te bańki zmieniają się z przezroczystych w srebrne. Dalej w lakierni zobaczyliśmy, jak bombki nabierają kolorów. Najbardziej jednak podobało się nam w dekoratorni, gdzie na bombkach są malowane wzorki i rysunki.

  Potem sami spróbowaliśmy dekorować bombki farbami i brokatem podczas warsztatów artystycznych. Nie było łatwo, ale bardzo nam się podobało. Teraz już wiemy, skąd się biorą bajecznie kolorowe bombki! zdjęcia

    Uczniowie klas III a i III b.

   

       Dnia 16.12.2014 r. uczniowie klasy Ie wybrali się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek w Gnieźnie. Wycieczka wzbudzała wiele radości przed wyjazdem, gdyż uczniowie nie mieli okazji oglądać takiej fabryki. O godzinie 11 wyjechaliśmy na wycieczkę. Przez całą drogę do Gniezna uczniom towarzyszył uśmiech na twarzach.

   

         Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie zaczęliśmy zwiedzać fabrykę. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie bombek zwiedzaliśmy kolejne hale tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: gwiazdki, bałwanki itp. Następnie w „srebrzalni” dzieci zobaczyły jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni czekała uczniów wizyta we wzorcowni, gdzie obejrzeli wzory bombek, które były lub będą produkowane w fabryce. Po zwiedzaniu fabryki,  poszliśmy robić zakupy, gdzie każdy z nas znalazł coś dla siebie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało w prezencie bombkę z swoim imieniem.

   

  Do Komornik wróciliśmy zadowoleni, szczęśliwi i radośni. Była to bardzo udana i pełna wrażeń wycieczka.

  Magdalena Zgoła, Damian Stanisławski

 • WYSTĘP BOŻONARODZENIOWY KLASY IB I IIA

  16.12.2014

  zd1

  Uczniowie z klasy Ib oraz IIa uczcili zbliżające się święta Bożego Narodzenia, przygotowując dla swych rodziców, dziadków oraz rodzeństwa tradycyjne jasełka. Widowisko odbyło się 15 grudnia 2014r. Inscenizacja przeplatana była kolędami oraz pastorałkami, które wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną atmosferę.  

  Dzieci zachwyciły wszystkich zebranych pięknymi kostiumami oraz wspaniałą grą aktorską. Niekończące się brawa widzów były dowodem na docenienie  pracy i trudu włożonego przez uczniów w przygotowanie jasełek. Wielogodzinne próby zaowocowały ogromnym sukcesem. zdjęcia

                                                                                                                        Zofia Stefanowska, Ewa Jakubczyk

 • Szanowni Rodzice!

  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach w okresie przerwy świątecznej zapewnia opiekę świetlicową w dniach  22, 23, 24, 29, 30, 31 grudnia dzieciom, których rodzice pracują. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie  deklaracji pobytu dziecka w terminie do 15.12.2014r. u wychowawcy klasowego. Decyzję podjęto po konsultacjach z Organami Szkoły. 

   

 • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  15.12.2014

  W dniach od 01.12.2014r. do 12.12.2014r. w naszej szkole realizowane były warsztaty profilaktyczne: „Jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe” w klasach I-III oraz „Kompetencje emocjonalne” w klasach IV-VI. Zajęcia prowadzone były przez psychologa panią Julię Łońską oraz pedagoga pana dr Łukasza Ratajczaka z Pracowni Szkoleniowej Krokus.

  Podczas zajęć uczniowie klas młodszych rozwijali umiejętności rozpoznawania i rozróżniania sytuacji konfliktowych. Uczyli się, jak sobie radzić w sytuacjach trudnych oraz jak rozwiązywać spory. Pracowali także nad rozróżnianiem emocji negatywnych, które takim sytuacjom towarzyszą.

  Natomiast uczniowie klasach IV-VI w trakcie spotkań dowiedzieli się, jak rozpoznawać emocje własne oraz rozmówcy. Rozwijali także umiejętność identyfikowania przyczyn odczuwanych przez siebie emocji oraz poznali sposoby wyrażania uczuć w sposób akceptowany społecznie.

    

  zdjęcia z zajęć w klasach młodszych

  Uczniowie klas I-VI aktywnie uczestniczyli w prowadzonych warsztatach, z zaciekawieniem brali udział w realizowanych ćwiczeniach oraz zadawali pytania dotyczące omawianej problematyki.

   

          Organizacja: Ewelina Klińska, Renata Stankiewicz

 • GRUPA TANECZNA "MISZMASZ"

  11.12.2014

  Wieczór 26.11.2014 r. okazał się niezwykle ważny dla wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia kółka tanecznego dla klas 0 oraz I. Tego dnia bowiem został powołany

    Szkolny Zespół Taneczny „Miszmasz”.

  Zespół liczy 18 roztańczonych dziewczynek oraz 22 utalentowanych chłopców w wieku od 6 do 7 lat, dla których obcowanie z tańcem i muzyką jest rozrywką i pasją, ale także ciężką pracą. Od września tego roku, pod okiem Anny Kaźmierczak oraz Aleksandry Matuszewskiej, regularnie spotykają się na próbach ucząc się układów, poznając własne możliwości i przekonując się o tym, jak można wyrazić i poczuć muzykę.

  Dzięki sprzyjającej atmosferze w szkole oraz nieposkromionemu talentowi uczestników, występy Zespołu Tanecznego Miszmasz uświetniają imprezy szkolne. Wszędzie, gdzie się pojawią jego członkowie, wzbudzają aplauz i entuzjazm, któremu nieodmiennie towarzyszy zdumienie. Ich występy stają się też niewątpliwymi powodami do radości i uśmiechu. Tak, trzeba to przyznać – dzieci potrafią dużo! To zasługa ich pracy i godzin spędzonych na próbach. Kiedy pojawiają się na scenie ślą promienne uśmiechy, a swoim tańcem niosą radość i dziecięcą beztroskę. Znaczną rolę w sukcesie zespołu mają rodzice, którym pragniemy serdecznie podziękować za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie. W szczególności jesteśmy wdzięczne za kolorowe stroje i nasze nowe logo, które Dyrekcja uroczyście przekazała zespołowi podczas pokazu tanecznego. zdjęcia

 • Wyniki szkolnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego

  11.12.2014

  9 grudnia w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV i VI szkół miasta Poznania i okolic. Przystąpiło do niego 40 uczniów z klas IV -VI. Uczestnicy rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: poziom klas IV: Filip Jarzembowski, Natalia Maciuszonek, Rafał Owczarek, poziom klas VI:  Kajetan Daroch, Antoni Rajtar, Jan Majchrzak

  Serdecznie gratulujemy!

  Etap rejonowy i finałowy odbędzie się w piątek 30 stycznia o godzinie 14:00 (klasy IV) i w sobotę 31 stycznia 2015 r. o godzinie 9:00  (klasy VI) w SP 19 w Poznaniu.

  Prosimy uczniów o zapoznanie się z regulaminem i zadaniami z lat poprzednich, które znajdują się na stronie  http://www.sp19poznan.pl/

 • Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas I-III i Gminna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa dla klas I-III

  11.12.2014

  Od  2000 roku wspólnie z koleżankami uczącymi wychowania fizycznego organizujemy Szkolne Olimpiady Sportowe dla klas młodszych. W  tym roku była to już XIV Szkolna i X Gminna Olimpiada. Dzieci w wieku 6-10 lat odczuwają ,,głód” ruchu nieodzowny do ich prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich wychowawcom zorganizowałyśmy Olimpiadę na czterech poziomach (dla uczniów klas I  w wieku sześciu lat, dla uczniów klas I w wieku siedmiu lat, dla uczniów klas II, dla uczniów klas III). Olimpiadę dla klas O zaplanowałyśmy na wiosnę w 2015 roku. X Gminna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa  dla klas I-III, odbyła się 8 grudnia. Do rywalizacji stanęły  drużyny: SP z Wir, SP z  Chomęcic, SP z Komornik

  Duży nacisk położyłyśmy na atmosferę i wartości wychowawcze imprez, na aspekt zdrowej aktywności ruchowej oraz na wykorzystanie nietypowych przyborów sportowych. Przy doborze konkurencji uwzględniałyśmy możliwości psychofizyczne dzieci oraz ich bezpieczeństwo.

  Zawodnicy z drużyn oznaczeni byli odpowiednim kolorem koszulek.

  Poszczególne konkurencje były szczegółowo omawiane, a sposób ich wykonania – demonstrowany przez reprezentantów drużyn.

  Uczennice z klas V i VI czuwały nad prawidłowym punktowaniem zadań. zdjęcia

   

  Imprezy uwzględniały następujące elementy:

  1. Powitanie gości
  2. Uroczyste rozpoczęcie Olimpiady
  3. Program artystyczny –występ Zespołu Misz-Masz z SP Komorniki, Dominiki Plenzler z klasy VI c, Moniki Musiał
  4. Konkurencje sportowy
  5. Wręczenie pucharów, dyplomów i nagród
  6. Uroczyste zakończenie Olimpiady

   

  Uroczystość rozpoczęcia i zakończenia przygotowana była z wykorzystaniem elementów ceremonii sportowej (defilada zawodników, wprowadzenie flagi państwowej, wniesienie flagi olimpijskiej, znicza olimpijskiego, złożenie przysięgi olimpijskiej, odśpiewanie hymnu państwowego).

  Wyniki XIV Szkolnej Olimpiady Sportowej dla klas I-III

  2014/2015

  Klasy I ( wiek sześć lat)

  • I miejsce –klasa I g -27 punktów
  • II miejsce – klasa I i    -14 punktów
  • III miejsce -klasa I h   –13 punktow

   

   Klasy I ( wiek siedem lat)

  • I miejsce –klasa I c -43 punkty
  • II miejsce – klasa I a – 39 punktów
  • III miejsce -klasa I f – 29 punktow
  • IV miejsce – klasa I b – 26 punktów
  • V miejsce – klasa I d i klasa I e – po 21 punktów

   

  Klasy II

  • I miejsce – klasa II d - 54 punkty
  • II miejsce –klasa II e – 39 punktów
  • III miejsce –klasa  II c – 33 punkty
  • IV miejsce –klasa II a  - 32 punkty
  • V miejsce – klasa II b  - 29 punktów

   

  Klasy III

  • I miejsce – klasa III d – 47 punktów
  • II miejsce –klasa III a – 33 punkty
  • III miejsce –klasa  III c – 27 punktów
  • IV miejsce –klasa III b – 13 punktów

   

  Wyniki X Gminnej Mikołajkowej Olimpiady Sportowej dla klas I-III

  2014/2015

   

  • I miejsce –SP Chomęcice -27 punktów
  • II miejsce SP Komorniki – 26 punktów
  • III SP Wiry – 20 punktów- 20 punktów

   

  Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.

   

  Składamy serdeczne podziękowanie

  Panu Dyrektorowi Marcinowi Kaczmarkowi za umożliwienie przeprowadzenia Olimpiad w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach

  Dyrektorom szkół, nauczycielom przygotowującym uczniów do olimpiady, Radzie Rodziców SP Komorniki oraz Urzędowi Gminy Komorniki serdecznie dziękujemy.

            Organizatorzy:

    mgr Iwona Jankowiak, mgr Agnieszka Kuster, mgr Angelika Włodarczak

 • 5A W MULTIKINIE

  11.12.2014

  4 grudnia 2014 r. uczniowie klasy 5a pojechali do Poznania na film pt. ,,Bella i Sebastian". Wycieczka była prezentem od rodziców z okazji mikołajek. Do  kina jechaliśmy komunikacją miejską, co dla dzieci było już dużą atrakcją. Film, którego akcja rozgrywa się w 1943 roku, opowiadał historię przyjaźni 6-letniego chłopca Sebastiena z bezpańskim pirenejskim psem górskim. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Komornik. zdjęcia

  wychowawczyni Agnieszka Kuster

 • Mistrzostwa Gminy Komorniki w Piłce Ręcznej

  11.12.2014

  1 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Plewiskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Komorniki w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Mecze rozgrywano systemem ,,każdy z każdym "( 2 x 6 minut ). więcej w zakładce sport

   

 • „Jesienna noc z nauką”

  10.12.2014

  W dwa listopadowe wieczory nasza szkoła zamieniła się w laboratorium wiedzy. „Jesienna noc z nauką” została zorganizowana po raz drugi i jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodych odkrywców- uczniów klas I-VI.

        Dzięki uprzejmości Rodziców, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem, mogliśmy poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Pani Anna Przywecka zapoznała nas z przodkiem ziemniaka- topinamburem. Poszerzyliśmy także swoją wiedzę na temat skrobi i glutenu. Na warsztatach prowadzonych przez panią Barbarę Fiedler przenieśliśmy się do „świata eksperymentów”. Wykonaliśmy między innymi „magiczne obrazki” przy użyciu kisielu z mąki ziemniaczanej i roztworu z jodyny. Państwo Małgorzata i Rafał Wawrzyniakowie oraz uczniowie VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego -Ada Jądrzak, Marta Nowak, Tomasz Wojtkowiak wprowadzili nas w „tajniki chemii”. Podziwialiśmy wybuch wulkanu, wyprodukowaliśmy „pastę dla słonia” oraz obserwowaliśmy, co może spowodować nadmanganian potasu. Na „warsztatach plastycznych- ProNatura” prowadzonych przez panią Julię Piotrowską rozpoznawaliśmy tropy dzikich zwierząt oraz uczyliśmy się rozróżniać ptaki. Pan Jarosław Jajczyk przybliżył nam zagadnienia związane z elektromagnetyzmem, z kolei pan Michał Szymbarewicz opowiedział o swojej wielkiej pasji- żeglarstwie. Dzięki panu Waldemarowi Szramce zaskoczymy naszych domowników ekspresowym obieraniem jajek. Bez trudu rozpoznamy, które jajko jest świeże oraz pomożemy przy pieczeniu ciasta oddzielić żółtko od białka.

  W przerwie między warsztatami zjedliśmy pyszną kolację przygotowaną przez Radę Rodziców. Na koniec „Jesiennej nocy z nauką” każdy uczestnik otrzymał dyplom i mały upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne naukowe zmagania. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dla nas tych fantastycznych popołudniowych spotkań.

       Mali Naukowcy z klas I-VI

                                                                                      zdjęcia 1    zdjęcia 2                                       

  Koordynatorzy: Iwona Jankowiak, Iwona Chruściel, Renata Janiszewska, Anna Kaczmarek, Anna Kaźmierczak, Magdalena Kaźmierczak, Małgorzata Kramer, Agnieszka Łysak, Marta Maciejewska, Aleksandra Matuszewska, Katarzyna Proch, Agata Szczepańska, Gabriela Ukaszewska, Anna Wiśniewska

   

  Koordynatorzy składają serdeczne podziękowania p. Annie Przyweckiej, p. Barbarze Fiedler, p. Julii Piotrowskiej, p. Małgorzacie i Rafałowi Wawrzyniakom, uczniom VI LO im. Ignacego Jana Paderewskiego– Adzie Jądrzak, Marcie Nowak, Tomaszowi Wojtkowiakowi, p. Jarosławowi Jajczykowi, p. Michałowi Szymbarewiczowi, p. Waldemarowi Szramce, Dyrekcji szkoły oraz  Radzie Rodziców.

 • Warsztaty „ Mikołajkowe podarunki”

  07.12.2014

  IMG_0312

  Grudzień to szczególny miesiąc, czas pełen niespodzianek i oczekiwania na wizytę  św. Mikołaja. Kim rzeczywiście był św. Mikołaj? Jaka jest prawdziwa historia tego nadzwyczajnego człowieka? Jak żył  i czy znajdują się w Poznaniu miejsca szczególnie z nim związane? Skąd wzięła się grudniowa tradycja obdarowywania bliskich i wkładania prezentów do buta? Na te  i inne pytania uczniowie klasy 3c i 3d mogli uzyskać odpowiedzi uczestnicząc  w warsztatach pt. „ Mikołajkowe podarunki”  zorganizowane  6 grudnia przez Centrum Turystyki Trakt w Poznaniu.

  Zdobyta wiedza stała się również inspiracją do wykonania pracy plastycznej. Każdy mógł samodzielnie i według własnego pomysłu stworzyć ozdobę choinkową. Na koniec uczniowie zostali obdarowani przez organizatorów miłym upominkiem. zdjęcia

  Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak 

 • Medale naszych zapaśniczek!

  07.12.2014

  W minioną sobotę w Środzie Wielkopolskiej odbył Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy. Julia (IVc) zdobyła swój pierwszy złoty medalAda (Od) wywalczyła sobie brąz! Piękny sukces. Gratulujemy!

   

 • Na scenie Teatru Muzycznego

  07.12.2014

  4 grudnia 2014 r. uczniowie klas IV d i IV f pojechali na wycieczkę do Poznania. Najpierw udaliśmy się do Teatru Muzycznego. Tym razem jednak gościliśmy tam w innym charakterze niż widzowie. Naszym celem było zwiedzenie teatru. Mogliśmy stanąć na scenie, a także pod nią, gdzie znajduje się orkiestron, czyli miejsce dla orkiestry. Interesującymi pomieszczeniami okazały się garderoba i perukarnia. Zobaczyliśmy też stanowiska pracy inspicjenta i suflera. Dowiedzieliśmy się, jak wiele osób pracuje przy przedstawieniu.

   

   

  Później nasze kroki skierowaliśmy do Multikina, by obejrzeć piękny film pt.,,Bella i Sebastian”. To wzruszająca opowieść o przyjaźni, oddaniu i poświeceniu, pokazana na tle niezwykłych, alpejskich krajobrazów. Tytułowi bohaterowie zdobyli serca czwartoklasistów. Film jest wart polecenia.

  Kinga Kobrzyńska, Diana Gołacińska
   

 • Wyjątkowi goście w naszej szkole

  07.12.2014

  W dniach 30 listopada- 7 grudnia w Poznaniu odbywał się 32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Co roku na festiwalu prezentowane są wartościowe filmy z całego świata, różnorodne pod względem gatunkowym i tematycznym, dostosowane do możliwości percepcyjnych konkretnej grupy wiekowej.
  2 grudnia uczniowie klas VI b i VI d obejrzeli filipiński film pt. ,,Strefa 7” opowiadający   o samodzielnym życiu dwójki rodzeństwa: 17-letniej Diany i 10-letniego Juliana.
  Następnego dnia w naszej szkole pojawili się wyjątkowi goście: odtwórca głównej roli, Miggs Cuaderno oraz scenarzysta i reżyser Carlo Obispo.

    

  W czasie spotkania odpowiadali na liczne pytania dzieci, opowiadali zarówno o pracy związanej z filmem jak i swoim codziennym życiu na Filipinach. Na koniec każdy uczeń mógł otrzymać autografy i zrobić sobie zdjęcie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dziesięcioletni  aktor, który mimo swojego młodego wieku ma  na swoim koncie liczne osiągnięcia filmowe.


  Spotkanie było niezwykle miłym i bogatym w wiedzę doświadczeniem. Uświadomiliśmy sobie, że realia życia na Filipinach są zupełnie inne niż nasze.

  Diana Gołacińska

 • TO DOPIERO JEST KINO!

  06.12.2014

  Od 30 listopada do 7 grudnia w Poznaniu można było uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”.  Była to już 32 edycja festiwalu i tradycyjnie zaprezentowano na niej wspaniałe, mądre filmy przeznaczone dla dzieci i młodzieży, które poruszają ważne problemy świata młodych ludzi, otwierają oczy na inne kultury. W tym roku wszyscy uczniowie z klas 5 i 6 mieli okazję na podziwianie niezwykle wartościowych dzieł filmowych z różnych krajów. 

  Obejrzeli takie filmy jak: „Strefa 7” (pokazujący realia życia dzieci z innego obszaru kulturowego),  „Sekrety wojny”( dotykający problemu Holokaustu), „Legenda Longwood”( filmowa baśń łącząca przestrzeń rzeczywistą i magiczną),  „Żyrafiada” (przedstawiający problem palestyńsko-izraelski). Na wszystkich seansach towarzyszył nam lektor, który na żywo tłumaczył tekst płynący z ekranu. Wartość artystyczna filmów i zawarte w nich przesłania stały się dobrym początkiem rozmów o X muzie.

  zdjęcie z producentką filmu Legenda Longwood:)

   

    

   

  Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny, 33 festiwal „Ale Kino”.

  Organizatorzy: wychowawcy i nauczyciele klas V, VI

  Opracowanie: Ewelina Krzysztoń

 • 25.11.2014 – ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  06.12.2014

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który miał miejsce 25 listopada dla klas 0 – III został zorganizowany konkurs. Składał on się z czterech kategorii, innej dla każdej z klas. I tak, klasy 0 za zadanie miały zrobić portret misia, klasy I wykonać misia techniką origami, klasy II utworzyć rymowankę o misiu, a klasy III napisać opowiadanie.

        Wszystkie prace okazały się tak piękne, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników. Drobne upominki wręczą uczniom wychowawcy poszczególnych klas.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

    

  Wystawa prac biorących udział w konkursie o MISIU

   

        Światowy Dzień Pluszowego Misia uczniowie oddziału przedszkolnego spędzili na warsztatach – wykonując ciekawe zadania. Z pierwszym zadaniem uczniowie świetnie  sobie poradzili i z łatwością wykonali podobizny misiowych uszu. Następnie uczestnicząc w prezentacji multumedialnej dowiedzieli się ciekawych informacji o niedźwiedziu brunatnym, grizzli, polarnym oraz bambusowym (czyli pandzie). Dzieci nie ukrywały zaskoczenia, gdy okazało się, że koala nie jest przedstawicielem niedźwiedzi tylko torbaczy i bliżej mu do kangura, niż misia! Zdobytą wiedzą dzieci podzieliły się ze swoimi pluszowymi przytulankami. Podczas kolejnego zadania, dzieci z kartki papieru wykonały sylwetę niedźwiedzia bambusowego zgodnie z zasadami sztuki origami. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy bajki: o Misiu Kudłatku i Misiu Yogi. Każde poprawnie wykonanie zadania podczas warsztatów kończyło się uzyskaniem przez dzieci odpowiednich biletów, które upoważniały do obejrzenia wystawy prac konkursowych. Wszyscy uczestnicy warsztatów poradzili sobie doskonale z zadaniami, choć nie były one wcale takie łatwe.. Finalnie mogliśmy podziwiać misie, wykonane przez uczniów naszej szkoły.

  Obchody święta w oddziale przedszkolnym

   

  zdjęcia

  Koordynatorzy:

  Iwona Chruściel, Ewa Rochowska, Aleksandra Matuszewska, Sylwia Bauza, Marta Lipińska,  Beata Matłoka

 • UWAGA

  Na podstawie danych z Wielkopolskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego informuję o  BRAKU ZAGROŻENIA RADIACYJNEGO NA TERENIE POLSKI.

  Więcej informacji znajduje się na stronach Polskiej Agencji Atomistyki: www.paa.gov.plInformujemy również, że dzieci w dniu dzisiejszym nie spędzały przerw międzylekcyjnych poza budynkiem szkoły.

   

 • W Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, nasi uczniowie byli nie do pokonania!

  04.12.2014

  W czwartek, 27 listopada finaliści Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania klas II stanęli do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w gminie. 

  Na konkurs do Plewisk pojechali: Marianna Walkowska z klasy 2c, Mariusz Waczyński z klasy 2b i Aleksandra Kaczmarska z klasy 2e. Ola zastąpiła chorego Jakuba Sroczyńskiego z klasy 2b. Uczniowie ci zajęli najwyższe miejsca w konkursie szkolnym, który odbył się 20 listopada. Wśród wielu koleżanek i kolegów ze wszystkich klas 2, to Marianna, Jakub, Mariusz i Ola najpiękniej czytali wylosowany przez siebie fragment książki. W finałowym konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej im.T. i J. Działyńskich w Plewiskach walczyło  dwunastu uczniów z całej gminy. Poziom umiejętności pięknego czytania dzieci był bardzo wysoki, a więc konkurencja wielka, a jednak … 

  Byliśmy najlepsi! I miejsce w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania klas II zajęła uczennica naszej szkoły Marianna Walkowska z klasy 2c. III miejsce przypadło Mariuszowi Waczyńskiemu z klasy 2b. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani nagrodami i dyplomami. 

  Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszego odkrywania czaru, który ukryty jest w książkach.

   

   

                                                                              Organizator konkursu szkolnego i opiekun uczniów podczas konkursu gminnego

  Małgorzata Woźniak

 • Akcja Edukacyjna Plusk

  04.12.2014
   


  2 i 3 grudnia uczniowie klasy 5d i 6b uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Aquanetu. Dzieci zobaczyły ujęcie wody dla mieszkańców Poznania na Dębinie, zwiedziły Stację Uzdatniania Wody oraz Centralną Oczyszczalnię Ścieków w Koziegłowach. Podczas wyjazdu uczestnicy mogli zapoznać się z procesem uzdatniania wody oraz prześledzić drogę, którą pokonują ścieki, aby oczyszczone mogły wrócić do Warty. Na koniec, każdy dostał broszurę, dzięki której może utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach w terenie. zdjęcia

  Barbara Fiedler

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
  ul. Staszica 25
  62-052 Komorniki
 • 061-81-07-669
  fax 061-81-08-531