Nawigacja

 • „ROWER JEST WIELCE OK” (Lech Janerka)

  17.09.2014

  Jak to miło, że w piątek ( 12 września) i w środę (17 września) była piękna pogoda, ponieważ na te dni zaplanowano organizację rajdu rowerowego dla klas VI a i Vd nad Jezioro Jarosławieckie. Celem wyprawy było zapoznanie uczniów z walorami turystycznymi najbliższej okolicy i kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Poprzez zmaganie się ze zmęczeniem, uczestnicy rajdu poznali, jak można pokonywać własne słabości. Wspólne zabawy nad Jeziorem Jarosławieckim pogłębiły integrację uczniów.

  Dobra zabawa, salwy śmiechu, piękne widoki – to najczęstsze słowa, które pojawiały się na ustach uczestników rajdu. Wycieczki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, mamy ogromną nadzieję, że uda się je powtórzyć w przyszłym roku szkolnym. zdjęcia 5d, zdjęcia 6a

  Otuchy na trasie rajdu dodawali opiekunowie:

  Agnieszka Kuster, Elżbieta Gęsior, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas, Mateusz Woźniak, Tomasz Nowaczyk

 • Posprzątaliśmy świat!

  17.09.2014

  16 września my – miłośnicy  przyrody -  wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uzbrojeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy   po najbliższej okolicy w poszukiwaniu śmieci.  Nie było łatwo! Wszędzie dookoła były ukryte  papierki, butelki, puszki…! Wytropiliśmy je jednak i usunęliśmy. Od teraz nasza Ziemia jest jeszcze piękniejsza!   Wy też możecie pomóc naszej planecie! Wystarczy wrzucać  śmieci do kosza!

          Członkowie kółka przyrodniczego

 • WITAJ SZKOŁO!

  15.09.2014

  Pierwszego września uroczyście obchodziliśmy rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015. Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie powitały: pani dyrektor Bożena Czaińska, pani wicedyrektor Hanna Drapiewska oraz pani wicedyrektor Marzena Reguła – Pierunek. Doniosłą chwilą było odśpiewanie Hymnu Państwowego w obecności Sztandaru Szkoły. Potem starsi uczniowie serdecznie się ze sobą witali i z niecierpliwością czekali na swoich wychowawców i nauczycieli.      

  Swoją przygodę ze szkołą rozpoczęli tego dnia pierwszoklasiści. Zostali oni uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W tych pełnych radości, ale i wzruszeń chwilach towarzyszyli najmłodszym ich kochani bliscy: rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin.  

            Wszystkim uczniom, starszym i młodszym życzymy wielu miłych chwil spędzonych  w murach naszej szkoły. Oby zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności okazało się wspaniałą  przygodą. 

  Żegnajcie, lasy zielone,
  żegnajcie, rzeki błękitne.
  Już jesień idzie przez łąki
  i wrzosem liliowo kwitnie

  Ref.: Witaj nam, szkoło radosna,
  grająca dzwonkiem co rano!
  Dzień dobry, szkoło wesoła.
  Lesie i łąko - dobranoc.

  słowa T. Kubiak 

            

   

   

                                                                                                                     R. Janiszewska i H. Woźniak

 • MECZ POLSKA –SZWAJCARIA W PLEWISKACH

  09.09.2014

       

  Czwartego  września 2014 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Komornikach wraz z panią Agnieszką Kuster i Angeliką Włodarczak udali się na mecz piłki nożnej Reprezentacji Polski U-20  Polska-Szwajcaria w Plewiskach.  Mimo naszego gorącego dopingu nie udało się  polskiej drużynie wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.  zdjęcia

  Angelika Włodarczak

 • Dla rodziców

  09.09.2014

  Dla rodziców publikujemy (opracowany przez naszych szkolnych specjalistów) zestaw materiałów dotyczący pomocy psychologiczno - pedagogicznej udzielanej na terenie szkoły oraz poza nią. POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W SZKOLE I POZA SZKOŁĄ

 • Uwaga Rodzice!

  Od poniedziałku 8.09.2014 zostaje uruchomiony dodatkowy kurs autobusu szkolnego, dowożącego dzieci z klas 0-VI do szkoły w Komornikach z Głuchowa, Rosnowa i Szreniawy.

  Trasa:

  Głuchowo godz. 10:30

  Rosnowo godz. 10:35

  Szreniawa godz. 10:40

  Szkoła godz. 10:55

   

 • Godziny pracy oddziałów przedszkolnych

 • WYCHOWAWCY KLAS

 • Wyprawka dla ucznia na rok 2014/2015

  Serdecznie witamy w naszej szkole!

  Informacja dla rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami kl. 0 i I naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się z poniższym zestawieniem, które dotyczy organizacji pracy dziecka 6 i 7 letniego. Wyprawka ucznia klasy I na rok szkolny 2014/2015 i Wyprawka ucznia klasy 0 na rok szkolny 2014/2015

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
  ul. Staszica 25
  62-052 Komorniki
 • 061-81-07-669
  fax 061-81-08-531