• Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

• Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że rodzice kupują podręczniki/zeszyty ćwiczeń do religii (jeśli dziecko uczęszcza) i języka niemieckiego w klasach 5-6. Pozostaje podręczniki i zeszyty ćwiczeń dzieci otrzymają w ramach dotacji we wrześniu. Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023 znajduje się w zakładce dla rodziców - przejdź do strony.

• „Piękna nasza Polska cała”

• Dzieci od najmłodszych lat powinny być włączone w nurt wydarzeń, w którym uczestniczy jego najbliższe otoczenie. Nie można pominąć tak istotnej sprawy jak wpływ szkoły na kształtowanie osobowości dziecka i kształtowanie jego uczuć patriotycznych, dlatego też uczniowie klas 1-3 w tym roku szkolnym przystąpili do międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała". Celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej.

W czasie trwania projektu każda klasa zrealizowała wybrane przez siebie zadania z zaproponowanej bazy pomysłów. Między innymi zaprojektowaliśmy ekotorby patriotyczne, wykonaliśmy pocztówki, herb i flagę Komornik, ułożyliśmy Kodeks Patrioty, zorganizowaliśmy Przegląd Piosenki Ludowej czy Pokaz mody patriotycznej.

Każde podjęte przez nas działanie dawało nam wiele radości. Było dla nas wyzwaniem oraz wyjątkowym przeżyciem.

Projekt był zgodny z Podstawą Programową i kierunkami polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji projektu. Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć: przejdź do zdjęć

Monika Sternal

• Domowy Obiadek - konkurs

• Drodzy Rodzice,

Dnia 15.06.2022 firma cateringowa Domowy Obiadek Sp. z o.o. zorganizowała konkurs z nagrodami dla uczniów szkoły, klas 0,I,II,VI,V,VI,VII.

Do dnia 09.06.2022 dzieci mogły oddawać prace konkursowe z podziałem na grupy wiekowe. KLASY 0, I, II - „ZDROWIE NA TALERZU” – INTERPRETACJA WŁASNA oraz

KLASY IV,V,VI,VII - „TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA” – GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE ZGODNE Z ZAŁOŻENIAMI INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA.

Celem Konkursu było propagowanie zdrowego żywienia i stylu życia oraz zapoznanie uczniów z talerzem zdrowego żywienia.

WYNIKI KONKURSU:

KLASY 0, I, II

„ZDROWIE NA TALERZU” – INTERPRETACJA WŁASNA

a) klasy 0

1. FILIP JANKOWSKI KL. 0B

2. EMMA MICHAŁEK KL. 0A

3. MARCELINA MŁYNARZ KL. 0C

b) klasy I-II

1. MIKOŁAJ WIZOR KL. 2D

2. HANIA JARONIEWSKA KL. 1B

3. LENA JAKUBOWICZ KL. 1C

KLASY IV,V,VI,VII

„TALERZ ZDROWEGO ŻYWIENIA” – GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE ZGODNE Z ZAŁOŻENIAMI

INSTYTUTU ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA.

a) klasy IV – V

1. SZYMON DANIEL KL.4C

2. ALICJA KOZAK KL.4E

3. DOMINIKA SZYMAŃSKA KL.5B

b) klasy VI -VII

1. IGOR SIEBERT KL.7D

2. MAJA BAZAN KL.7A

3. AGATA KLACZYŃSKA KL. 7C

Zespół Domowego Obiadku, życzy udanych wakacji!