Nawigacja

Świetlica

Podstawowe informacje

Świetlica
czynna codziennie w godzinach: 
630-1730

 

INFORMACJE OGÓLNE

Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z "Regulaminem Świetlic Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach"

odbierając dzieci ze świetlicy są Państwo zobowiązani do okazywania Wychowawcom dowodu tożsamości  przez cały rok

szkolny. Prosimy o tym pamiętać i zawsze mieć przy sobie dokumenty potwierdzające Państwa tożsamość. 

Z wyrazami szacunku, 

Wychowawcy Świetlic

 

ŚWIETLICA klas 1 a, b, c, d, e, g sala nr 004

ŚWIETLICA klas 1 f, h oraz 2 a, c, f sala nr 014

ŚWIETLICA klas 2 b, d, e, g, h sala nr 018

ŚWIETLICA klas 3 a, b, c sala nr 001

ŚWIETLICA klas 4 - 7 sala nr 219

 

Karta zapisu dziecka do świetlicy na rok szkolny 2018/19

Upowaznienie odbioru dziecka dla osoby nieletniej

Zgoda_na_samodzielny_powrót_do_domu.docx

 

 

Nauczyciele- Wychowawcy Świetlic:

Katarzyna Stefanowska- kierownik świetlic

Magdalena Gref

Małgorzata Snopek

Marta Buchert- Szarzyńska

Monika Adamczyk

Iwona Miller

Krystian Waszak

Lidia Włodarczyk

Katarzyna Przewoźniak

Magdalena Lisiecka

Małgorzata Woźniak

 

Świetlica szkolna obejmuje opieką dzieci z klas 0 -VI. Przeznaczona jest dla uczniów, którzy przebywają w szkole ze względu na czas pracy rodziców, a także dla uczniów dojeżdżających do naszej szkoły. Działalność świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

Sale świetlic wyposażone są w ciekawe gry edukacyjne, telewizor, odtwarzacz DVD, Play Station, tablice korkowe do prezentacji prac uczniów oraz książki, bajki dla najmłodszych.

Nasze świetlice oferują uczniom różnorodne zajęcia:

 • zajęcia plastyczno-techniczne
 • zajęcia sportowe – rekreacyjne (gry i zabawy na boiskach szkolnych)
 • spotkania z książką
 • oglądanie bajek
 • gry i zabawy planszowe
 • gry i zabawy ruchowe
 • pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych
 • zajęcia tematyczne poświęcone uroczystościom i świętom
 • konkursy świetlicowe
 • zabawy przy muzyce

Prace plastyczne dzieci są systematycznie eksponowane na gazetkach ściennych. Tematyka prac jest dobierana do planu pracy świetlicy. Dzieci wykonują również prace na tematy dowolne z wykorzystaniem ciekawych technik plastycznych.

 

ZADANIA ŚWIETLICY:

 • zapewnienie dzieciom aktywnego i bezpiecznego wypoczynku,
 • organizowanie czasu wolnego poprzez gry i zabawy,
 • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań,
 • pobudzanie wyobraźni twórczej w trakcie zajęć muzycznych, plastycznych, umysłowych, ruchowych,
 • kształtowanie właściwych postaw społecznych,
 • podnoszenie sprawności fizycznej,
 • współpraca z rodzicami, wychowawcami klas a także z pedagogiem, i innymi specjalistami celem rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.

 


Karnawałowy występ w świetlicy

 

Mali aktorzy z kółka teatralnego klas I przedstawili niedawno występ pt.,, Jak karnawał, to karnawał”. Prezentacja odbyła się dwa razy,  w świetlicy klas I, gdzie zaproszono uczniów z innych klas. Kolejny występ obejrzały dzieci z zerówek w swojej sali.

W przedstawieniu o balu pojawiły się różne, ciekawe postacie.

Dzieci wspaniale zagrały swoje role, a na koniec wesoło zatańczyły polkę.

Karnawałowy występ był pierwszym, który pokazali najmłodsi aktorzy w tym roku szkolnym.

Duże brawa od widowni stały się dla dzieci najlepszą nagrodą.

  

 

                    

                                                                         Małgorzata Woźniak- opiekun kółka teatralnego


I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!

 

To hasło stało się mottem naszej przedświątecznej zbiórki słodyczy dla małych pacjentów szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Już po raz kolejny przekazaliśmy upominki chorym dzieciom. Do słodyczy dołączone były piękne kartki z życzeniami świątecznymi, które zrobiły dzieci w  świetlicy klas II. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zebrane słodkości zostały przewiezione do szkoły przyszpitalnej, gdzie panie nauczycielki rozdzieliły je na różne oddziały. Przed świętami upominkami obdarowane zostaną chore dzieci. Prezentem dla nas będą uśmiechy małych pacjentów oraz życzenia i podziękowania od Pani Dyrektor szkoły przyszpitalnej. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość innym i naśladować Świętego Mikołaja.

 

Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przekazali słodycze chorym dzieciom.

 

                                                                                          organizator akcji:

                                                                                        Małgorzata Woźniak


"Świąteczna skarpeta"

- znamy zwycięzcę świątecznego konkursu

W grudniu 2018 roku w naszej szkole odbył się świetlicowy konkurs plastyczny -"Świąteczna Skarpeta".

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Ich zadaniem było przygotowanie dowolną metodą plastyczną świątecznej skarpety. Jury oceniało nie tylko pomysłowość, ale również staranność wykonania prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów słodki upominek.

 Zwycięzcą został Aleksander Steca z klasy 6c.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu jeszcze w tym roku. zdjęcia


Idą święta...hoł, hoł, hoł 

Mikołajki już za nami. Pozostaliśmy jednak w świątecznym klimacie i przez cały grudzień przygotowywaliśmy nasze świetlicowe sale na te jedne z najpiękniejszych świąt w Polsce. I tak każdego dnia dzieci wykonywały łańcuchy, choinki, bombki, witraże, a nawet bałwany i renifery. W każdej z sal oprócz prześlicznych prac plastycznych słychać było codziennie świąteczne piosenki, a nasi uczniowie układali życzenia świąteczne dla najbliższych. I w tym miejscu w imieniu wszystkich wychowawców świetlic oraz dzieci chcemy Państwu również życzyć Wesołych Świąt


Mikołajki, mikołajki, mikołajki... 

Biała broda, czerwona czapka i płaszcz - to jego znaki rozpoznawalne. O tym panu nie trzeba dużo mówić, bo każde dziecko dobrze go zna i czeka za nim każdego roku. Święty Mikołaj, który odwiedza nas 6 grudnia to główny motyw grudniowych prac plastycznych, zabaw i piosenek oraz wierszyków w każdej z świetlic. Nie inaczej było w tym roku. Oprócz portretów Świętego Mikołaja, dzieci również wykonały świąteczne skarpety. Zapraszamy do zapoznania się z galerią prac gdyż różnorodność technik zastosowana przez naszych uczni robi wrażenie. 


Andrzejki 2018

 

29 listopada uczniowie klasy IIe przygotowali w świetlicy wróżby dla swoich koleżanki kolegów z klas II. Dzieci zostały wcześniej podzielone na pięć grup i każda przeprowadzała inną wróżbę.

Zabawa rozpoczęła się od popularnej wróżby: ,,wędrujące buty za próg”. Potem dzieci kolejno podchodziły do przygotowanych stanowisk z wróżbami. Wróżbici z klasy IIe przepowiadali przyszłość poprzez : ,,serce z imionami”, ,,kubeczki przyszłości”, ,,magiczny worek” i ,,wirującą butelkę”.

Wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy miło spędzili popołudnie w świetlicy. Dzieci, które przygotowały wróżby, cieszyły się, że mogły sprawić radość innym.

 


 

Dzień Pluszowego Misia 2018

Jest bohaterem wielu bajek i filmów. Kochany i uwielbiany przez dzieci na całym ś‌wiecie. W listopadzie, a dokładnie 25. obchodzi swoje święto. Miś – od 1902 roku symbol dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości nie tylko towarzyszy dzieciom, ale również wielu dorosłym. W świetlicach szkolnych powstało wiele prac ilustrujących niekiedy najukochańszą zabawkę dzieci.  Sami zobaczmy jak widzą go najmłodsi. zdjęcia

 


Mini Playback Show, czyli co wyśpiewali nasi uczniowie?

 

Uczniowie naszej szkoły mają wiele ukrytych talentów i już nie raz się o tym przekonaliśmy. Tym razem w świetlicy 014 rozbrzmiały hity nie tylko polskich, ale również światowych gwiazd muzyki. Aż miło było zobaczyć uczniów wcielających się w Sylwię Grzeszczak czy Alvaro Soler. W listopadowym konkursie każdy uczestnik był zwycięzcą. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Warto również wspomnieć, iż o oświetlenie podczas konkursu zadbał Pan Michał Lokke, który sprawił niezmierną radość naszym uczniom. Serdecznie jeszcze raz dziękujemy. zdjęcia


Puzzlomania

20.XI.2018r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny świetlicowy konkurs układania puzzli-"Puzzlomania". Rywalizacja pomiędzy drużynami ze szkół z Plewisk i Komornik trwała 90 minut. Zwycięzcami została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Plewisk. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera a Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny turniej Puzzlomanii za rok. zdjęcia


100-lecie niepodległości w świetlicach szkolnych

Biel i czerwień to kolorowy, które zagościły w ostatnim tygodniu w świetlicach szkolnych. A to wszystko w związku z obchodami 100-lecia niepodległości naszego kraju. Dzieci nie tylko utrwalały poznane na zajęciach symbole narodowe, pieśni patriotyczne, ale wykonywały je korzystając z najróżniejszych metod plastycznych. Flagi z bibuły, drzewo z kształcie biało-czerwonych rąk, wycinki z gazet czy orły powstałe z białych kółek, to tylko nieliczne pomysły uczniów naszej szkoły. Efekt ich prac widoczny jest na tablicach w każdej świetlicy.

  

 


 

Galeria prac uczniów

Zapraszamy do galerii prac wykonanych przez uczniów świetlicy szkolnej.

 Świetlica- galeria prac 

najnowsze prace