• Regulamin biblioteki

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA

W KOMORNIKACH

ZASADY OGÓLNE

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
          2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
          3. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać wypożyczając je do domu, przeglądając na miejscu, wypożyczając na lekcje.
          4. W bibliotece należy zachować ciszę, mówić szeptem, nie przeszkadzać innym.
          5. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów.
          6. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki. Po skończonej pracy należy zostawić po sobie porządek.
          7. Czytelnicy zachowujący się głośno, łamiący zasady regulaminu mogą być wyproszeni z biblioteki.

ZASADY KORZYSTANIA Z WYPOŻYCZALNI

1. Czytelnik wypożycza książki na swoje nazwisko.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres jednego miesiąca.
          3. Zauważone przy wypożyczaniu uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.
          4. Czytelnik jest zobowiązany do odkupienia książki, którą zgubił lub zniszczył.
          5. Uczniowie mogą wypożyczać książki na okres ferii szkolnych.

ZASADY KORZYSTANIA Z CZYTELNI

1. Czytelnia jest miejscem cichej pracy, samokształcenia uczniów i nauczycieli.
          2. W czytelni możemy korzystać ze zbiorów ogólnych, księgozbioru podręcznego i czasopism.
          3. Z księgozbioru podręcznego użytkownicy korzystają na miejscu, jednak w uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może udzielić zgody na wypożyczenie do domu na krótki termin.
          4. Czasopisma przegląda się na miejscu, nie wypożycza się ich do domu.
          5. Po zakończeniu przeglądania czasopism, należy odłożyć je na miejsce.