• WYNIKI KONKURSU „MOJA ULUBIONA WIELKANOCNA TRADYCJA”
     • WYNIKI KONKURSU „MOJA ULUBIONA WIELKANOCNA TRADYCJA”

     • W atmosferze niedawno minionych Świąt Wielkanocnych wraz z podmuchem wiosennego wiatru przedstawiamy wyniki konkursu „Moja ulubiona wielkanocna tradycja”. Uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne oraz sesje zdjęciowe,

      w których przedstawili swoje ulubione tradycje wielkanocne. Celem konkursu było kultywowanie polskich i ludowych tradycji związanych z przygotowaniem do Świąt Wielkiej Nocy oraz wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną.

       

      Po wnikliwej analizie i ocenie poszczególnych prac jury wyłoniło laureatów konkursu:

       

      I miejsce – Zosia Maćkowiak 1a

      II miejsce – Michał Małecki 1a

      III miejsce – Hania Kufel – Ostrowska 1b i Maksymilian Mendyka 1d

       

      Dziękujemy uczestnikom za udział, kreatywność i zaangażowanie!

      Wszystkie prace konkursowe zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i galerii zdjęć.

       

      Organizatorzy:

      Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak, Iwona Jankowiak

    • Wojewódzki Konkurs Matematyczny
     • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

     • Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Udział w nich wymaga, zarówno od ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela, ogromnego zaangażowania oraz wielu godzin pracy.

      Wielomiesięczny wysiłek zaowocował sukcesem naszego ucznia w wojewódzkim konkursie matematycznym. Według oficjalnych wyników Mateusz Suliga  - uczeń kl. VIII b - uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznegodla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2020/2021. 

      Laureat to wzór do naśladowania dla uczniów młodszych klas, zachęca do systematycznej i wytrwałej pracy. "Wygranie" takiego konkursu to wielki zaszczyt i radość, uczeń zyskuje miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy i sprawności intelektualnej. Kuratoryjne konkursy przedmiotowe są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania. Nielicznym udaje się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata.  

      Na wszystkich stopniach konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemny test zawierający zadania z matematyki. Zagadnienia często znacznie wykraczały poza program szkolny, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. 

      Począwszy od klasy IV klasy szkoły podstawowej Mateusz może się pochwalić ocenami celującymi z matematyki. Każde zadanie traktuje jak poważne wyzwanie. Znalezienie się w czołówce nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy o doskonałym przygotowaniu naszego młodego matematyka. 

      Mateuszowi gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki, aby udział w różnorodnych konkursach zapewnił mu zdobycie najwyższych trofeów, a Rodzicom - sukcesu syna! 

      Agnieszka Gałek

    • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY Z TWORCZOŚCIĄ TUWIMA ZA PAN BRAT
     • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY Z TWORCZOŚCIĄ TUWIMA ZA PAN BRAT

     • 22.03.21. w naszym oddziale odbyły się przedszkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego dla kl. 0-3. Konkurs był hołdem oddanym twórczości jednego z najlepszych polskich poetów literatury dziecięcej- Juliana Tuwima.

      Świat ukazany we wierszach artysty jest bliski najmłodszym, a niektóre z jego wierszy pozwalają dzieciom utożsamiać się z ich bohaterami. Twórczość Tuwima uczy i bawi, jest „ucztą” dla dziecięcej wyobraźni- czyni ją plastyczną i zdającą się nie mieć końca. Również podczas przedszkolnych eliminacji widać było, jaką radość z przekazywanych treści czerpali nasi podopieczni. W repertuarze przedszkolnego konkursu znaleźli się roztrzepany Pan Hilary, śpiący kotek, rozpędzona lokomotywa czy cieszący nasze uszy słowik. Wszyscy artyści spisali się świetnie, zaskakując nas zakresem swojej pamięci, umiejętnościami aktorskimi, dykcją czy intonacją. Ostatecznie wyłoniono dwie laureatki.

      W konkursie kl. 0-3 nasz oddział przedszkolny reprezentować będą Marysia Suszyńska oraz Lenka Matuszak. Dziewczyny, już teraz mocno trzymamy za Was kciuki!

       

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Nasz pierwszoklasista laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
     • Nasz pierwszoklasista laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

     • Uczeń klasy 1a Wiktor Banaszak brał udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Kartka wielkanocna dla moich bliskich”, organizowanym przez Uniwersytet Dzieci. Organizator konkursu otrzymał 2000 prac, które napłynęło z całej Polski. Jury Fundacji nagrodziło 3 kartki w każdej kategorii wiekowej, przyznając równorzędne wyróżnienia, jedno z nich otrzymał Wiktor. Gratulacje!!!

      Oto strona z wynikami i uzasadnieniem wyboru.

       

      Hanna Woźniak

    • "WIELKANOCNE RYMOWANIE"
     • "WIELKANOCNE RYMOWANIE"

     • Wielkanoc to czas radości i wielkiej nadziei, czas w którym zwracamy uwagę na najważniejsze wartości w życiu człowieka. W tym szczególnym okresie uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wziąć udział w konkursie „Wielkanocne Rymowanie”. Zadaniem było ułożenie rymowanego wiersza lub pięknych, szczerych, wesołych życzeń wielkanocnych.

      Czego uczniowie życzyli z okazji Świąt Wielkanocnych?

      Jak przedstawili święta w poezji wielkanocnej?

      Przeczytajcie sami. Święta Wielkanocne już za nami, ale poczujmy jeszcze przez chwilkę magię tych świąt…

      Uwzględniając kryteria konkursu przyznano poszczególne miejsca:

      1 miejsce – Wiktor Banaszak klasa 1a

      2 miejsce - Ignacy Łuczak klasa 1b

      3 miejsce – Jakub Klonowski 3g

      Prace konkursowe naszych „młodych poetów” zostaną nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

      Gratulujemy!

       

      Organizatorki: Agnieszka Łysak, Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak

    • Konkurs Kolorowe skarpetki
     • Rozstrzygnięcie konkursu "Kolorowe skarpetki"

     • Każdego roku 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby, jak osoby pełnosprawne. Dzień ten nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej, wystarczą do tego kolorowe skarpetki. Skarpetki nie do pary to znak solidarności z Osobami z Zespołem Downa. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa. Właśnie z Dniem Kolorowej Skarpetki związany był konkurs plastyczno-techniczny dla klas 1-3. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie kolorowych skarpetek. Otrzymałyśmy wiele pięknych prac, niestety nie wszystkie były zgodne z tematem (zaprojektowana została tylko jedna skarpetka). Prace oceniane były w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie. Wyróżnione zostały następujące osoby: Zofia Polowczyk z klasy 1c, Patrycja Jankowiak z klasy 2a. Kacper Mitura z klasy 2d oraz Stanisław Szydłowski z klasy 3e.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Jednocześnie zachęcamy do udziału w akcji kolorowej skarpetki w przyszłym roku.

       

      Paulina Perz-Szydłowska, Anna Sikorska, Monika Sternal, Anna Wiśniewska

    • Na niebiesko dla autyzmu
     • Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

     • Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”, który został ustanowiony w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce – „Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu”, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy  i potrzeby osób dotkniętych autyzmem.

      Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tego miesiąca jest ogólnoświatowa akcja „Na niebisko dla autyzmu”, w ramach której, ważne budynki i obiekty na całym świecie podświetlane są na niebiesko – w Polsce m.in. Pałac Kultury   i Nauki w Warszawie czy Stadion piłkarski we Wrocławiu. Głównym przesłaniem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym kolorem jest właśnie niebieski.  W tym roku w ramach  obchodów „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, uczniowie naszej szkoły mogli zaprojektować plakat będący wyrazem wsparcia i solidarności z autystami. Poniżej zamieszczamy plakaty autorstwa naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej „niebieskiej akcji”.

      Organizatorki:

      Daria Adamska i Paula Mikołajczak

    • Konkurs na zdjęcie koszyczka wielkanocnego
     • Konkurs na zdjęcie koszyczka wielkanocnego

     • Trudno sobie wyobrazić Święta Wielkiej Nocy bez koszyka wielkanocnego. Wkładamy do niego różne pokarmy: kolorowe pisanki, chleb, wędliny, sól czy baranka z masła. Dbamy również o to, aby był ładnie ozdobiony. Przystrajamy go gałązkami bukszpanu oraz baziami wierzbowymi, potocznie zwanymi bazimi kotkami.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia przygotowanego koszyczka. Przesłano piękne fotografie, z których trzy zostaną nagrodzone dyplomami.

      1 miejsce Martyna Waczyńska klasa 1a

      2 miejsce Amelia Roszak klasa 2e

      3 miejsce Agata Laurentowska klasa 3e

       

      Gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie.

       

      Organizatorzy:

      Monika Jakielczyk-Jankowska, Marta Lipińska, Katarzyna Proch, Hanna Woźniak

    • Wyniki konkursu ,,Radosne jajko wielkanocne z życzliwym słowem”
     • Wyniki konkursu ,,Radosne jajko wielkanocne z życzliwym słowem”

     • Jajko to najważniejszy symbol Wielkanocy, ponieważ oznacza początek nowego życia. To właśnie jajkiem wszyscy domownicy zgromadzeni podczas uroczystego śniadania wielkanocnego dzielą się, składając sobie życzenia. W tych trudnych czasach bycie życzliwym jest szczególnie ważne.

      Wszystkim przekazujemy Wasze życzenia: zdrowia, spokoju, szczęścia, bogatego zajączka i wesołego Alleluja. Niech miłe słowo, uśmiech, spojrzenie i radość zagoszczą w Waszych sercach.

      Dyplomy otrzymują:

      1 miejsce Szymon Wrzeszcz klasa 1a

      2 miejsce Ignacy Winkowski klasa 1d

      3 miejsce Hanna Kufel-Ostrowska klasa 1b

      Dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i pracę włożoną w tak różnorodne i pomysłowe wykonanie zadania konkursowego.

       

      Organizatorzy:

      Hanna Woźniak, Katarzyna Proch, Monika Jakielczyk - Jankowska, Marta Lipińska

    • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
     • Kolorowe skarpetki

     • W dniach od 22.03-26.03.2021r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość włączyć się w akcję „Kolorowe skarpetki.” Akcja ta, poświęcona była obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa, ten wyjątkowy dzień solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem, upamiętniany jest na całym świecie każdego roku, dokładnie 21 marca. Uczniowie naszej szkoły z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem włączyli się w akcję, przysyłając na prośbę szkolnych specjalistów terapii pedagogicznej, swoje zdjęcia w różnokolorowych skarpetkach. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli poprzez ten drobny gest, zsolidaryzować się osobami z Zespołem Downa, wykazując się tym samym tolerancją i empatią.

      Szacuje się, że Zespół Downa dotyka średnio jedno dziecko na około 800–1000 żywo urodzonych, bez względu na płeć i jest najczęściej występującą nieprawidłowością chromosomową. W Polsce na Zespół Downa cierpi ok. 60 tysięcy osób, które chcą być traktowane jak pełnoprawni obywatele, mający swoje potrzeby, marzenia i pragnienia. Fantastycznym programem „odczarowującym” osoby dotknięte trisomią, był telewizyjny cykl prowadzony przez Przemka Kossakowskiego „Down the road”. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za pozytywny odbiór naszej wirtualnej akcji fotograficznej i ten drobny akt solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem.

      Organizatorki:

      Daria Adamska

      Paula Mikołajczak

    • Konkursowe „Kurki wielkanocne” w wydaniu uczniów naszej szkoły.
     • Konkursowe „Kurki wielkanocne” w wydaniu uczniów naszej szkoły.

     •  

      Święta wielkanocne tuż, tuż… Z tej okazji uczniowie klas I – III zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Kurka wielkanocna” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Komornikach. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę przestrzenną lub płaską nawiązującą do symbolu świąt Wielkiej Nocy jakim jest kura J. Uczniowie wykazali się pomysłowością i talentem, który mam nadzieję zostanie i tym razem doceniony przez jury konkursowe.

      Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

      Danuta Rozbicka

    • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Zaczytani – w książkach zakochani” rozstrzygnięty!
     • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Zaczytani – w książkach zakochani” rozstrzygnięty!

     •   Dzisiaj, tj. 2 kwietnia 2021 roku, kiedy to na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci mam przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu plastycznego „Zaczytani – w książkach zakochani”, którego nasza świetlica była organizatorem. Do konkursu przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Komornikach wykonując pięknie ilustracje swoich ulubionych książek. Cieszy mnie ogromnie fakt, że konkurs znalazł swoich odbiorców, gdyż można wysnuć wniosek, że pomimo tylu innych propozycji na spędzanie wolnego czasu – książka i jej niezwykła magia nadal są obecne w życiu najmłodszych!

      Ale przejdźmy do rzeczy najważniejszej – laureatów konkursu :) 

      I miejsce zajęła: Hania Kufel – Ostrowska, klasa I, SP nr 1 w Komornikach;

      II miejsce zajęła: Lena Jaglińska, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      III miejsce zajął: Ignacy Winkowski, klasa I, SP nr 1 w Komornikach.

      Wyróżnienia otrzymali:

      · Agata Murach, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      · Alan Rozumek, klasa II, SP nr 1 w Plewiskach;

      · Dominik Kasprzak, klasa I, SP nr 1 w Komornikach.

       

      Wszystkim zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych niezapomnianych przeżyć z książką w ręku. Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół przez organizatora.

       

      Danuta Rozbicka

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • Światowy Dzień Wody to istotne wydarzenie dla każdego mieszkańca Ziemi, ponieważ troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka. Dzień 22 marca ma przypominać, że wielu ludzi naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Motywem przewodnim w tym roku jest "Docenianie wody". Otrzymałyśmy kilkanaście plakatów reklamujących ten dzień.

      Wyniki konkursu

      1 miejsce Ignacy Winkowski klasa 1 d

      2 miejsce Hanna Kufel-Ostrowska klasa 1 b

      3 miejsce Wiktor Banaszak klasa 1a

      Nagrody w postaci dyplomów zostaną przekazane w późniejszym terminie z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią.

      Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie .

       

      Organizatorki Hanna Woźniak i Gabriela Ukaszewska