• „Wiem, umiem, pomogę” - warsztaty z pierwszej pomocy w oddziale przedszkolnym.
     • „Wiem, umiem, pomogę” - warsztaty z pierwszej pomocy w oddziale przedszkolnym.

     • Dnia 25 listopada najmłodsze dzieci naszej szkoły odbyły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Organizatorem warsztatów była firma Medaid, specjalizująca się w prowadzeniu kursów pierwszej pomocy dla dzieci.

      „Wiem, umiem, pomogę” to warsztaty przeznaczone dla starszych przedszkolaków, na których dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa oraz uczyły się poprzez zabawę, jak udzielić pierwszej pomocy. Bardzo ważnym elementem zajęć było odbycie  improwizowanej rozmowy z dyspozytorem pogotowia ratunkowego, aby każde dziecko w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, nie bało się wykręcić numeru alarmowego. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak postępować z osobą nieprzytomną, ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową a także naukę opatrywania ran.

                                                                                        Wychowawcy oddziału przedszkolnego.

      Magdalena Ratajczak, Katarzyna Nowak, Michał Jóźwiak, Ewelina Brzoska, Małgorzata Bocian, Joanna Murkowska

    • Życzenia Świąteczne od KOR TV
     • Życzenia Świąteczne od KOR TV

     • Z najlepszymi życzeniami dla wszystkich czytelników naszej strony 🙂Redakcja KOR TV. KOR TV to telewizja społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach. Szkolna telewizja działa od 4 września 2017. Do ekipy telewizyjnej należą początkujący kamerzyści, prezenterzy, reporterzy i montażyści ze szkoły podstawowej. Wszyscy bardzo angażują się w swoją pracę. Uczniowie prowadzący KOR TV  na stronie internetowej szkoły cyklicznie zamieszczają materiały, nawiązujące do życia szkolnego. Młodzi ludzie mogą z pomocą telewizji nie tylko spełniać swoje dziennikarskie marzenia, ale też doskonalić swoje umiejętności montażu czy uczyć się w praktyce podstawowych zasad kreowania wizerunku.

      Ewelina Krzysztoń, Jakub Podlewski

    • Z wizytą w Laboratorium Wyobraźni
     • Z wizytą w Laboratorium Wyobraźni

     •  

      13 grudnia uczniowie klasy 2b, 2g i 3c wzięli udział w nietypowych zajęciach w „Laboratorium Wyobraźni” w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM. Wizyta w instytucie, to ogromna dawka wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk  i pobudzenie ciekawości świata.

      Zajęcia w Laboratorium Wyobraźni”  miały charakter warsztatowy. Ich celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi. Poprzez eksperymenty w ekspozycji „Barwy, światło, ruch”, uczniowie mogli odpowiedzieć na pytania: Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? 

      Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie poznawali właściwości wody. W trakcie warsztatów za pomocą prostych narzędzi uczniowie badali niezwykłe jej właściwości.

      Ostatnim punktem wycieczki była Platforma Interaktywna „Big Board”, znakomita zabawa, która tłumaczy podstawowe prawa fizyki oraz pozwala ćwiczyć umiejętność współpracy.

      Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zafascynowani zajęciami w Laboratorium Wyobraźni i brali aktywny udział w prowadzonych warsztatch. Wizyta w tym miejscu była wspaniałą przygodą, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

      Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek

    • Światowy Dzień Zwierząt
     • Światowy Dzień Zwierząt

     •  

      Ustawa o Ochronie Zwierząt głosi: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę".

      Każdego dnia są wyrzucane, gubione, okaleczone, bezdomne.

      Nasza szkoła już ósmy rok obchodziła ,,Światowy dzień zwierząt”.
      Dzieci zebrały jedzenie w puszkach, suchą karmę, koce, ręczniki w ramach akcji „Paczka dla Zwierzaczka”.

      Wszystkie dary zostały przekazane Fundacji Zwierzęce Marzenia. 
      Dzieci miały możliwość zwiedzenia kliniki weterynaryjnej, zobaczenia bezdomnych zwierząt leczonych tutaj.

      Z okazji „Światowego dnia zwierząt” dzieci brały udział w konkursie plastycznym ,,Zabawy z psem”.
      W konkursie brało udział 75 uczniów z klas 1-3.

       

      Dyplomy otrzymali: 

      1 miejsce Adrianna Czerwińska

      2 miejsce Kasia Woźniak

      3 miejsce Gabrysia Kwaśny

       

      Wyróżnienia: Helena Rurek, Leon Nowak, Pola Sielimowicz, Stefan Tomiak, Marcel Makowski, Tosia Bruell, Zuzanna Jelitto, Ksawery Nowak, Maksymilian Bolewicz, Mateusz Maciejewski.

                                                                                       

      Organizatorki Światowego Dnia Zwierząt

                                                                       Hanna Wożniak i Gabriela Ukaszewska

       

    • Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej 2019
     • Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej 2019

     • 11 grudnia br. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły uczennice z naszej szkoły oraz z Wir i Szkoły Podstawowej nr 1 z Plewisk. Na scenie usłyszeć można było nie tylko piosenki świąteczne w języku angielskim, ale również hiszpańskim. Uczestniczki konkursu z klas III-V występowały solo lub w duetach. Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:

      I miejsce zajęła Jagoda Mrówczyńska (SP Wiry) w piosence „Santa Tell Me”.

      II miejsce ex aequo zajęły duety: Eliza Pióro i Zuzanna Stankowska (SP nr 1 Plewiska) w piosence „El Burito Sabanero” oraz Justyna Makowska i Helenka Wojtkowiak (SP Wiry) w piosence „Merry Christmas”.

      III miejsce zajęła Aleksandra Gaweł (SP nr 1 Komorniki) w piosence „Merry Christmas Everyone”. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. Wszystkie uczennice zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

      Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za udział w konkursie!

       

      Marta Broniszewska, Katarzyna Trafas

       

    • JESIENNA NOC Z NAUKĄ 2019
     • JESIENNA NOC Z NAUKĄ 2019

     • W dniach 29 listopada i 2 grudnia 2019r. uczniowie klas I-VIII po raz kolejny uczestniczyli w „Jesiennej Nocy z Nauką”. Była to fascynująca podróż do świata niezwykłych wykładów i naukowych eksperymentów. Uczniowie pobudzali ciekawość poznawczą, poszerzali swoje horyzonty poprzez uczestnictwo w licznych warsztatach i prezentacjach z różnych dziedzin nauki.

      W czasie warsztatów „Nie taki prąd straszny” można było wysłuchać wiele ciekawostek o prądzie, które przekazał pan Jacek Fiutka. Dzięki temu, każdemu uczestnikowi świat pełen energii przestał być zagadką. Młodzi naukowcy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika stacji meteorologicznej pana Piotra Szewczaka. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił zajęcia wzbogacone prezentacją multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się jak powstają niektóre zjawiska pogodowe, jak można prognozować burzę i przewidzieć związane z nią zagrożenia. Była to lekcja dla wszystkich, którzy lubią podróże, wędrówki i chcą się czuć bezpiecznie.  

      Uczniowie poznali nieznany kawałek świata przyrody na warsztatach przyrodniczych „Mikroświat”, które prezentował pan Łukasz Gwóźdź. Dzięki aktywnej formie prowadzenia zajęć, dzieci przez cały czas ich trwania były zaciekawione i z entuzjazmem wykonywały polecenia. Uczniowie oglądali świat pod mikroskopem, tak różny od tego, który widują na co dzień. Poznawali jego egzotykę i odmienność.

      Uczniowie bardzo ciekawie spędzili czas w pokazach i warsztatach chemicznych „ Z chemią za pan brat” przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Jackowską. Zajęcia wprowadziły ich w kolorowy i zaczarowany świat chemii. Wszelkie eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami i ukazały, że do wielu eksperymentów wcale nie są potrzebne specjalne odczynniki chemiczne. Wiele doświadczeń można wykonać z ogólnie dostępnych rzeczy, które znajdziemy w każdym domu. W organizację warsztatów chemicznych w sposób szczególny włączyli się uczniowie klas 8 prezentując swoje pasje i zainteresowania młodszym kolegom i koleżankom: Ernest Figaj, Maksymilian Fikus, Jan Szulc Mateusz Majek, Maja Woźniak, Zuzanna Karpińska. Młodym asystentom, należą się podziękowania za zaangażowanie i pomoc.

      Kolejne zajęcia „W świecie fizyki” w bardzo ciekawy sposób zaprezentował pan Wojciech Weiss. Warsztaty miały na celu w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom zjawisko prądu. Poruszone zostały takie tematy jak rodzaje elektrowni i ekologiczne rozwiązania wykorzystywane w wytwarzanie prądu. Podczas zajęć młodzi naukowcy wykonali doświadczenia, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko.

      Był to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie kreatywność, ciekawość oraz zainteresowanie dzieci otaczającym je światem. Młodzi naukowcy bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach i wszyscy z niecierpliwością oczekujemy już przyszłorocznych spotkań.

       „Jesienna Noc z Nauką” odbyła się dzięki ogromnemu wsparciu Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Komornikach. Szczególne podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek włożony w organizację imprezy.

      Koordynatorzy Projektu

      Tekst: Marta Maciejewska

      Fot. Ewelina Krzysztoń, Magdalena Gref

       

       

    • Mikołajki w ogrodzie zoologicznym
     • Mikołajki w ogrodzie zoologicznym

     • W dzień Świętego Mikołaja  uczniowie klasy 2b, 2g i 3c gościli na warsztatach w Starym Zoo w Poznaniu. Ogród funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 140 lat, gdzie dla  najmłodszych jest to idealne miejsce nauki, poznawania świata zwierząt z bliska i na żywo. Bogate w wiedzę zajęcia i organizowane wystawy pozwalają na dużo lepsze przyswajanie informacji na temat przyrody, niż nauka w szkolnych klasach.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy z przewodnikiem, panem Łukaszem Gwóździem, który potrafi bardzo zaciekawić młodych odbiorców swą niezwykłą wiedzą. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Zwiedzając pawilon zwierząt zmiennocieplnych podziwialiśmy gady, płazy i ryby. Zobaczyliśmy m. in. egzotyczne, jaskrawo ubarwione drzewołazy i gigantyczne żaby – kurczaki górskie, a także barwne ryby raf koralowych. Podziwialiśmy krokodyle oraz zagrożone wyginięciem warany z Komodo, największe jaszczurki świata.

      Wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

      Marta Maciejewska, Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Co roku jest taki magiczny dzień, w którym maskotki obchodzą swoje święto. A dokładniej rzecz ujmując, 25 listopada swoje święto mają wszystkie pluszowe misie. Tego dnia uczniowie przybyli na lekcje ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, którzy towarzyszyli im w różnych aktywnościach podczas dnia w szkole. Pojawiły się misie małe i duże, kolorowe i puszyste, a wszystkie wyjątkowe, bo uwielbiane przez swoich właścicieli. Misie były na zajęciach portretowane, opisywane, fotografowane… Przepiękne prace zdobią korytarze i klasowe gazetki.

             Miś pojawił się także jako główny bohater prac przestrzennych, które wykonali na konkurs uczniowie klas I-III. Najciekawsze prace zostały nagrodzone dyplomami. Z pięknych dzieł została stworzona wystawa, którą można podziwiać w holu szkoły. Następny Dzień Pluszowego Misia już za rok!!!

          Iwona Chruściel, Marta Lipińska,Agata Szczepańska

    • WYJĄTKOWY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE
     • WYJĄTKOWY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

     • 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! powoli dobiega końca. Co roku na festiwalu prezentowane są wartościowe filmy z całego świata, różnorodne pod względem gatunkowym i tematycznym. Udział w oglądaniu ciekawych projekcji filmowych stał się już tradycją naszej szkoły. W dniach od 2 do 6 grudnia wiele klas odwiedziło kino, by uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. 4 grudnia  uczniowie z klasy VI b i VII a mieli okazję obejrzeć holenderski film pt. „Cały świat Romy”. To ciepła i wzruszająca opowieść o więzi między najstarszym a najmłodszym pokoleniem.  Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z faktu, że 5 grudnia  naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - scenarzystka Tamara Bos. W czasie spotkania odpowiadała na liczne pytania dzieci dotyczące pracy z filmem. Bardzo dziękujemy pracownikom Multikina 51 oraz organizatorom festiwalu za zaproszenie artystki do naszej placówki.  Dziękujemy również naszej niezawodnej tłumaczce – pani Katarzynie Trafas. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem w kolorowych festiwalowych skarpetkach.

      Organizatorki: Kinga Kobrzyńska, Ewelina Krzysztoń

    • Warsztaty świąteczne w oddziale przedszkolnym
     • Warsztaty świąteczne w oddziale przedszkolnym

     •  

      W środę 11 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. W miłej, świątecznej atmosferze dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności a wielu rodziców odkrywało swoje plastyczne talenty. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały kolorowe choinki, piękne świąteczne wieńce oraz wesołe Mikołaje. Uczestnicy warsztatów projektowali kartki świąteczne, ozdabiali papierowe torebki na prezenty i kleili łańcuchy. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

       

      Wszystkim uczestnikom dziekujemy za udział w warsztatach

      Wychowawcy oddziału przedszkolnego

    • Andrzejkowe spotkanie
     • Andrzejkowe spotkanie

     •  

      Dnia 29 listopada uczniowie z klas III przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek ANDRZEJKOWE spotkanie. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, imię przyszłej żony lub przyszłego męża, pech czy może jakaś inna niespodzianka.
      Wszyscy bawili się znakomicie.

      Organizatorzy: M. Zgoła, H. Woźniak, A. Kaczmarek, K. Proch, A. Wiśniewska

    • Darzbór!
     • Darzbór!

     • W środę 20 listopada uczniowie klas 1c i 1f dzięki uprzejmości jednego z rodziców z klasy 1c wybrali się na wycieczkę do leśniczówki Odrzykożuch znajdującej się w Nadleśnictwie Babki. Wycieczkę zaczęliśmy od spotkania z pracownikami Nadleśnictwa, którzy z wielkim zaangażowaniem i ogromną radością dzielili się z nami swoją wiedzą oraz ciekawostkami związanymi z wykonywaną przez nich pracą.
      Na początek Pani Anna Pankiewicz w kilku słowach przedstawiła swój zawód i opowiedziała o pracy leśnika którą wykonuje oraz o tym co jest dozwolone a co zabronione w lesie. Następnie dzięki obecności pracowników Państwowej Straży Łowieckiej dowiedzieliśmy się jakie zadania i uprawnienia mają strażnicy, zobaczyliśmy jak wygląda ich strój do pracy a chętne dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz zobaczyć pałkę wielofunkcyjną, której niestety w razie konieczności strażnicy muszą użyć. Pan Tomasz Łukaszuk, który jest pracownikiem Państwowej Straży Łowieckiej nauczył nas rozpoznawania zwierząt z polskich lasów, dzięki czemu dowiedzieliśmy się m.in.: czym się różni królik od zająca a czym jeleń od sarny, a także poznaliśmy wiele innych ciekawostek związanych ze zwierzętami. Pan Tomasz opowiedział o sposobach ochrony zwierząt i zwalczaniu kłusownictwa, pokazał nam  pułapki i wnyki, które zastawiają kłusownicy a na które musimy uważać podczas spacerowania po lesie. Podsumowaniem zdobytej wiedzy był test z rozpoznawania zwierząt w którym mogły wziąć udział chętne dzieci, jak się później okazało wszyscy uczestnicy wycieczki z ogromnym zapałem odpowiadali na zadawane pytania dzięki czemu każdy z nas zasłużył na nagrody.
      Kolejną atrakcją naszej wycieczki było spotkanie z sową płomykówką oraz puchaczem które pokazał nam Pan Grzegorz Marciniak opowiadając przy tym o wybranych gatunkach ptaków drapieżnych. Ukoronowaniem tej części spotkania było pogłaskanie naszych nowych, latających przyjaciół - nasze dłonie poczuły aksamitny puszek gęstego i miękkiego upierzenia jakie mają sowy. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko z kiełbaskami, których pieczenie umilał nam Pan Zbigniew Jesse
      grając na rogu myśliwskim. Na koniec nauczył nas tradycyjnego zawołania leśników i myśliwych,
      którzy witają się, żegnają lub życzą sobie powodzenia na polowaniu mówiąc „Darzbór” co oznacza: „niech cię bór obdarza, niech przynosi ci dary”.

      Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za życzliwą atmosferę, możliwość uczestniczenia w warsztatach i przede wszystkim za poszerzenie naszej wiedzy o lasach i ich mieszkańcach.

      Anna Bryll, Monika Jakielczyk – Jankowska

    • SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
     • SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

     • W czwartek - 28 listopada ubraliśmy korytarze szkolne we wszystkie kolory świata. Podczas szkolnego Dnia Języków Obcych – bo o nim mowa – wszyscy uczniowie przebrali się w barwy przydzielonego państwa oraz każda klasa ozdobiła drzwi swojej sali lekcyjnej kolorami tego kraju. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, ponieważ ozdobione drzwi brały udział w konkursie na najciekawszy projekt.

      Najlepsi okazali się uczniowie klasy 6D i 6C (ozdabiali drzwi barwami USA) oraz 6B (drzwi niemieckie). Zwycięskie klasy otrzymają w nagrodę dyplomy oraz cukierki, które ufundowała Rada Rodziców (dziękujemy J). Cały dzień w naszej szkole trwały zabawy językowe. Można było się poczęstować fiszką z ciekawostkami językowo – kulturoznawczymi z całego świata. Podczas lekcji trwały różne zabawy: uczniowie grali w quizy kahoot oraz bawili się na korytarzach w odczytywanie kodów QR, dzięki którym mogli rozwiązać specjalnie przygotowane testy. W klasach tego dnia można było usłyszeć oprócz angielskiego i niemieckiego również język japoński oraz włoski. Chętne dzieci mogły także uczestniczyć w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowania i tym, którzy brali udział w zabawach. Nasza szkoła stawia na języki!

      Pamiętajcie: języki obce są cool!

      Zespół Nauczycieli Języków Obcych.

    • Strona w przebudowie
     • Strona w przebudowie

     • Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej nasza strona internetowa przechodzi metamorfozę, a to wszystko po to by ułatwić Wam poruszanie się po stronie! 

      Wiemy, że jest to uciążliwe, ale mocno wierzymy w to, że po odświeżeniu zawartości strony będzie się Wam ją przyjemniej przeglądało. Prosimy o wyrozumiałość.

    • Teatr w szkole
     • Teatr w szkole

     • 28 listopada w naszej szkole zagościł Teatr Fabryka Kultury z przedstawieniem pt.”Brzechwa w piosence” To zabawny spektakl, w którym śpiewające warzywa przygotowują muzyczne Show. Niestety Cebula, Groszek, Kapusta, Ziemniak i Burak nie potrafią śpiewać, są niezdyscyplinowane i nic im nie wychodzi. Na ratunek przychodzą - Samochwała, Igła z nitką, warzywa ze straganu. Wspólnie udowadniają, że trzeba mieć piękne marzenia i piękne serca, a szacunek, przyjaźń i bezinteresowna pomoc potrafi rozwiązać wiele problemów . Było kolorowo, muzycznie, a momentami bardzo głośno.

      Tekst: Agnieszka Łysak

    • Przyjaciele Pluszowego Misia
     • Przyjaciele Pluszowego Misia

     • „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”. Wyniki konkursu plastycznego „Dzień Pluszowego Misia” Na konkurs wpłynęły 23 prace plastyczne wykonane przez dzieci z oddziału przedszkolnego. Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach: prace płaskie oraz przestrzenne.

      W kategorii prac płaskich dyplomy otrzymali:

      1. Szymon Zgarda
      2. Aleksandra Przewoźniak
      3. Joachim Pawełczyk

      W kategorii prac przestrzennych dyplomy otrzymali:

      1. Zofia Maćkowiak
      2. Jakub Paszkowski
      3. Olaf Kriger

      Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału      w kolejnych konkursach.

      Wychowawcy Oddziału przedszkolnego

      Joanna Murkowska, Magdalena Ratajczak, Małgorzata Bocian,  Ewelina Brzoska, Katarzyna Nowak, Michał Jóźwiak

      ​​​​​​​
    • 21 LISTOPADA- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
     • 21 LISTOPADA- DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

     • 21 XI 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień życzliwości i pozdrowień”, aby podkreślić, że każdego człowieka należy traktować w sposób życzliwy i z szacunkiem. Z tej okazji uczniowie byli ubrani w żółte stroje, będące wyrazem życzliwości i radości. Społeczność szkolna mogła również wziąć udział w akcji – „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”- polegającej na obdarowywaniu koleżanek i kolegów naklejkami z miłymi pozdrowieniami. Dodatkowo w tym wyjątkowym dniu, do dyspozycji wszystkich uczniów była skrzynka życzeń i pozdrowień, do której można było wrzucić kartkę z pozdrowieniami, życzeniami czy dobrym słowem, dedykowaną koleżance lub koledze.               

      Młodsi uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie ze swoimi wychowawcami aktywnie włączyli się w radosne świętowanie tego sympatycznego dnia. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas pierwszych dzięki opowiadaniu o  „Królestwie życzliwości” przenieśli się do bajkowego świata. Dzieci wykonały także radosne emotki oraz „Łańcuszki życzliwości” – kolorowe prace plastyczne przedstawiające życzliwe gesty. Uczniowie klas drugich i trzecich brali udział w „Życzliwym kodowaniu” – zabawie z wykorzystaniem mat do kodowania specjalnie przygotowanych na Dzień życzliwości. Szkolne obchody  „Dnia życzliwości i pozdrowień” pokazały, że serdecznym i życzliwym wobec innych warto być zawsze, nie tylko od święta.

      Serdecznie dziękujemy wychowawcom z oddziału przedszkolnego i wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję. Zapraszamy do życzliwego świętowania w przyszłym roku.

      Organizatorki: Daria Adamska,Karolina Szlaferek - Łuczak

    • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert
     • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert

     • w sobotę, 7 grudnia 2019r., o godz. 11:00- 12:00 do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Zwyczaje adwentowe oraz najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie. Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Formularz zgody na udział w koncercie do odebrania w portierni lub tutaj: zgoda_koncert_grudzien_2019.doc

       Wpłaty w podpisanej kopercie prosimy składać w portierni do CZWARTKU, 5 GRUDNIA.  Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.

      Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

       

      Koło Młodego Melomana

       zaprasza

      na sobotnie koncerty Pro Sinfoniki

      do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu

      Koncerty odbywają się raz w miesiącu. Jesteśmy na nich obecne i sprawujemy opiekę nad dziećmi.

      Zapraszamy rodziców do udziału w koncertach.                  

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V
     • Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V

     • W dniach 19-20.11.2019r. uczniowie wszystkich klas V wzięli udział w warsztatach  realizowanych w ramach programu profilaktycznego „Debata”. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania ze środków psychoaktywnych.  Podczas zajęć dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat definicji alkoholu i jego składu.  Omówione zostały konsekwencje i zagrożenia wiążące się ze spożywaniem alkoholu. Uczniowie zostali zapoznani także z pojęciem uzależnienia od różnego typu używek. W trakcie warsztatów były stosowane liczne metody aktywizujące uczniów do podejmowania dyskusji na temat omawianej problematyki.

       

      Organizacja: pedagodzy szkolni

    • „TYTKA CHARYTATYWNA”
     • „TYTKA CHARYTATYWNA”

     • Zapraszamy do udziału w zbiórce żywności wszystkich, którzy pragną pomóc potrzebującym wsparcia rodzinom (dzieci z naszej szkoły). Termin zbiórki żywności: Od 27 listopada – 16 grudnia 2019 r. Proponowane artykuły: cukier, kawa, herbata, ryż, kasza, olej, słodycze, bakalie, konserwy, art. chemiczne (pakujemy osobno) – środki czystości, środki piorące itp.

      Serdecznie dziękujemy!

      Katecheci

      Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka

      w Komornikach